W naszym wspólnym DOMU... :)
9 listopada br. klasy młodsze znakomicie odnalazły się w roli wdzięcznych za swój DOM – POLSKĘ. Każda z drużyn po: cyklach tematycznych różnorodnych zajęć z wychowawcami, rodzinnych wręcz działaniach nad dopracowaniem pięknych kotylionów, rówieśniczej wymianie zdań – życzeń dla Ojczyzny, tuż po godzinie 11.11 uhonorowała nadchodzące Święto Niepodległości. Na drugim piętrze szkoły dźwięcznie i ekspresyjnie wybrzmiały wszystkie zwrotki hymnu narodowego. Przejęcie na twarzach najmłodszych, zaangażowanie tych ciut starszych dzieci oraz radość życia genialnie wpasowały się w atmosferę wspólnej chwili, bo jak powiedział jeden z pierwszaków: „Polsko! Jesteś dla mnie najlepsza!”. Uczniowie w nacechowanej szacunkiem postawie wysłuchali krótkiej noty historycznej i świadomi dobrze wypełnionej roli ruszyli z uśmiechem do zaplanowanych wydarzeń dnia.
Czyli... co u nas słychać? :)
Minął niemal niepostrzeżenie październik… Tyle działań, wyzwań, emocji, wydarzeń na szkolnych korytarzach, w salach zajęć, ale przede wszystkim w głowach naszych fantastycznych uczniów z klas I-III. Gdy Pierwszaki stały się oficjalnie uczniami DZIEWIĘTNASTKI, ruszyły wraz z klasami II i III do realizacji tysiąca pomysłów i planów. Wszyscy w przemiły sposób świętowali klasowo Dzień Chłopaka (30 IX było kolorowo, życzeniowo, słodko i… bardzo upominkowo :)). Potem (7 X), tak, z poczuciem humoru i zapasem odpowiednich do wieku możliwości odnieśli się do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia oraz… Światowego Dnia Uśmiechu (nie ma to jak… mnożyć uśmiechy – wyszło znakomicie!). Tuż przed Dniem Edukacji Narodowej, 13 X, dzieci w przemiły sposób podziękowały za współdziałania na rzecz ich dobra swym nauczycielom – pogodnym nastrojom towarzyszyły różne atrakcje wewnątrzklasowe. 17 X uczniowie wspominali Światowy Dzień Mycia Rąk (który obchodzony jest 15 X, a ponieważ była to sobota, więc…) – ciekawe zajęcia tematyczne, poparte treningiem higienicznym były znakomitym pomysłem, bo wszyscy wiemy, jak ważna jest dbałość o czystość rąk... Tydzień później bohaterem dziecięcych rozważań stał się… kundelek, gdyż 25 X ma on swe święto! Pies jako przyjaciel człowieka w niejednym sercu zajmuje szczególne miejsce. Opieka nad nim, uczynienie z niego członka rodziny, gdy trafia pod dach naszego domu – to priorytety, o znaczeniu których nasi najmłodsi uczniowie wiedzą już doskonale. Wkraczamy w listopad… Czas znaczony już na wstępie zadumą, wspomnieniami… Czas cenny. Niech wszystko, co mu przypisane, płynie w najlepszym z kierunków.
I tak oto 1 września za nami… :)
Pełni emocji PIERWSZOKLASIŚCI zostali elegancko włączeni do społeczności DZIEWIĘTNASTKI podczas uroczystego PASOWANIA dokonanego przez Dyrekcję szkoły w asyście wychowawców klasy I a oraz I b, ku radości przybyłych GOŚCI. Uczniowie klas II – VIII przywitali się powakacyjnie, dzieląc się pierwszymi wrażeniami z letnich przygód, wypraw. Czwartoklasiści poznali swych nowych wychowawców. Fantastycznie jest widzieć zarówno znajome, jak i nowe twarze. Witamy wszystkich serdecznie. No to co? Ruszamy. Niech głowy niosą same fantastyczne pomysły, a każdy podjęty wysiłek sprzyja dobru. Powodzenia! :)
Rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas pierwszych połączone będzie z uroczystym PASOWANIEM NA UCZNIA w sali gimnastycznej (wejście nr 1 – od strony świetlicy szkolnej).
Klasy pierwsze – godz. 9.00 – sala gimnastyczna
Klasa 1 a – wychowawca klasy p. Monika Domin
Klasa 1 b – wychowawca klasy p. Agnieszka Piechaczek
Klasy drugie i trzecie – godz. 9.00 – wchodzą do szkoły wejściem głównym
Klasa 2 a – sala nr 38 – wychowawca klasy p. Bożena Piechaczek-Kąkol
Klasa 2 b – sala nr 43 – wychowawca klasy p. Aleksandra Szatkowska
Klasa 3 a – sala nr 39 – wychowawca klasy p. Hanna Rotter
Klasa 3 b – sala nr 42 – wychowawca klasy p. Anna Grzelczak
Klasy czwarte, piąte – godz. 9.30 – wchodzą do szkoły wejściem głównym
Klasa 4 a – sala nr 9 – wychowawca klasy p. Zuzanna Trzeciak
Klasa 4 b – sala nr 30 – wychowawca klasy p. Barbara Szot
Klasa 5 a – sala nr 6 – wychowawca klasy p. Agnieszka Dziurska
Klasa 5 b – sala nr 33 – wychowawca klasy p. Elżbieta Błoniarczyk
Klasy szóste i klasa siódma – godz. 10.00 – wchodzą do szkoły wejściem głównym
Klasa 6 a – sala nr 7 – wychowawca klasy p. Dorota Bałtroczyk
Klasa 6 b – sala nr 28 – wychowawca klasy p. Elżbieta Siwiec
Klasa 7 a – sala 31 – wychowawca klasy p. Janusz Lubszczyk
Klasy ósme – godz. 10.30 – wchodzą do szkoły wejściem głównym
Klasa 8 a – sala nr 32 – wychowawca klasy p. Martyna Lipińska
Klasa 8 b – sala nr 15 – wychowawca klasy p. Grzegorz Węgliński
Klasa 8 c – sala nr 5 – wychowawca klasy p. Monika Czulak
Powroty, powitania… – czas miłego spotkania. Zapraszamy. Do zobaczenia! :)
...parę informacji mamy :)!
Drogi Rodzicu/Opiekunie Pierwszoklasisty
mającego przystąpić do nauki w roku szkolnym 2022/2023! :)
Wrzesień za pasem :), a przygotowania do wkroczenia na szkolne ścieżki zawsze są cenną wspólną przygodą :).
CO WIĘC MOŻE PRZYDAĆ SIĘ W KLASIE PIERWSZEJ? :)
Na pewno… odpowiednio dobrany, lekki, pojemny TORNISTER :), z m. in. funkcjonalnym PIÓRNIKIEM :), a w nim:
- 2 ołówki miękkie (np. B lub 2B) – zawsze naostrzone :) – podobnie zresztą jak…
- dobrze rysujące (tzn. miękko, wyraziście – chodzi o nasycone barwy) kredki ołówkowe :),
- solidna gumka,
- linijka (powinna wystarczyć taka o długości 15 cm),
- temperówka (zamykana – z pojemniczkiem na strużyny, dopasowana do rodzaju kredek i ołówków),
- dobrej jakości klej w sztyfcie (biały),
- zaokrąglone nożyczki (odpowiednie do pracy prawej lub lewej ręki – w zależności od potrzeb dziecka).
MATERIAŁY DO KĄCIKA PLASTYCZNEGO :) (przechowujemy je w ciągu roku zajęć w szkolnej sali):
- blok techniczny z białymi kartkami (A4),
- kolorowy blok rysunkowy i kolorowy blok techniczny (A4),
- pastele olejne (nie mniej niż 12 kolorów),
- miękka plastelina,
- farby plakatowe (12 kolorów),
- farby akwarelowe,
- 2 pędzle (różnej grubości),
- plastikowy kubek na wodę (taki z przykrywką),
- papier kolorowy (tzw. „wycinanka”, najlepiej jednak nie ta samoprzylepna),
- bibuła marszczona, in. karbowana (5 kolorów lub mix – wszystko w mniejszym formacie, warto zabezpieczyć to w woreczku),
- podkładka na ławkę do działania – mata (taka jak ta na stół pod talerze, najlepiej w kształcie prostokąta, nieco większa od formatu A4),
- być może w ciągu roku przyda się też „klej magiczny” w tubce (taki z aplikatorem) bądź kilka kolorów mazaków.
Świetnie będzie, jeśli w miarę możliwości wszystkie rzeczy zostaną dziecku czytelnie popodpisywane. :)
Cenne będzie także zabezpieczenie zeszytów 16-kartkowych (takich bez marginesów) –
w kratkę, w cienkie linie (podpisanych). Ich ilość i przeznaczenie wskażą we wrześniu nauczyciele – podobnie jak i inne szczegóły. :)
STRÓJ DO ĆWICZEŃ GIMNASTYCZNYCH (warto metki głównych części podpisać inicjałami dziecka czymś niezmywalnym):
- bawełniana (najlepiej biała) koszulka z krótkim rękawem;
- przewiewne (ciemniejsze) spodenki (takie, które zakrywają kolana) lub getry,
- bawełniane skarpetki,
- obuwie sportowe z jasną, gumową podeszwą (istotne), łatwe dla dziecka w samodzielnym zapinaniu/wiązaniu itp. – niech to jest po prostu szkolne obuwie zmienne wkładane do worka w szatni :).
Oczywiście strój ten w odpowiednim worku/reklamówce powinien trafiać wraz z PIERWSZACZKIEM :)
do szkoły w dniach, w których według planu zajęć będzie wychowanie fizyczne. :)
Powodzenia w przygotowaniach do rozpoczęcia szkolnej przygody! :)
Ważne jest tak wiele... :)
Czerwiec i jego moc… Moc oddziaływania… Był i Dzień Dziecka (a jakże! :)), i Dzień Przyjaciela, i dni ciekawych wyjść poza szkołę, i dni fantastycznych szkolnych wycieczek to tu, to tam, i chwile naznaczone wielkimi emocjami, i… Był już dzień podsumowania, co warte jest zapamiętania po tych niemal 10 miesiącach przeżyć i wydarzeń. 24 czerwca na uroczystym zamknięciu cyklu zajęć dydaktyczno-wychowawczych roku szkolnego 2021/2022 w klasach I – III mieliśmy przyjemność gościć w progach naszej „Dziewiętnastki” Panią Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój, Annę Hetman oraz Pana Naczelnika Wydziału Edukacji, Stanisława Fabera – bardzo pięknie raz jeszcze dziękujemy za miłą obecność tego dnia, za ciepłe słowa, życzliwy uśmiech. Sprytni Akrobaci z klasy trzeciej, reprezentując drużynę młodszej grupy wiekowej, pożegnali przedwakacyjnie szkołę i wszystkie życzliwe TUWIMOWEJ PACZCE osoby – i te Małe, i te Duże :). Nie zabrakło słów wdzięczności i dobrych życzeń, także ze strony drugoklasistów, żegnających starszych o rok kolegów z racji ich przejścia wraz z wrześniem do klasy czwartej. Podziękowania płynęły szerokim strumieniem – także w klasach IV – VIII. Szczególnego znaczenia wraz z serdecznością na dłoni nabrały one właśnie w klasach ósmych, których podróż edukacyjna przeniesie się na grunty innych szkół za niewiele ponad dwa miesiące. Dziękujemy za to, co było, co jest, i już za to, co... będzie. Niech DOBRZE będzie wszędzie i WSZYSTKIM. A póki co – jak najprzyjemniejszego czasu wypoczynku – niech słońce i delikatny, przyjemny wiatr będą z Wami! :)
...warto poznać bliżej :).
W Polsce żyje ok. 470 gatunków pszczół… I nie wszystkie one są… żółto-czarne! I… Nie, nie, więcej ciekawostek nie zdradzamy. Uczniowie klas I-III w Dniu Pszczoły (20 maja) poznali ich sporo, gdy elegancko zmierzyli się m. in. z dyskusjami rodem z pasieki, z pszczelimi labiryntami oraz odkryli mity związane z tymi pożytecznymi owadami, by wspólnie ustalić, jak im pomóc, co dobrego dla nich zrobić, by nadal pozwalały nam korzystać z efektów swej wytrwałej pracy (i wcale nie o miód tylko chodzi!). Na korytarzu i w salach na II piętrze szkolnego budynku dominował pogodny, pełen słonecznego blasku „PSZCZÓŁKOWY LOOK”. Styl – no po prostu klasa! :) Czułki pszczółek wszystkich krajów – łączcie się! :)
...recytowanym przez Trzecioklasistkę :).
Jakim wierszu? Naszego Patrona, Juliana Tuwima. Michalina Mosoń z klasy 3 a, solidnie przygotowana, 16 maja br. zaprezentowała jury i publiczności REGIONALNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO pod hasłem "To właśnie Polska" wiersz poety pt. "Ojczyzna" i... zwróciła tym uwagę komisji. Bardzo cieszy nas WYRÓŻNIENIE naszej Uczennicy. Serdecznie Jej gratulujemy, bijąc brawo w uznaniu owocnego wystąpienia w Szkole Podstawowej nr 17 im. Jana Brzechwy. Michasia - TAK TRZYMAJ! Powodzenia w każdym kolejnym działaniu. :)
...bo cichutko wspominamy ubiegły tydzień :).
A dlaczego wspominamy? Bo klasy młodsze troszkę poświętowały! A co? No jak to: CO? Dzień Bibliotekarza i Bibliotek! Co prawda tegorocznie 8 maja była niedziela, ale od 9 maja atrakcji było parę. Uczniowie zaczęli ów tydzień serią kartek z życzeniami i nie tylko złożonymi osobiście na ręce naszej Szkolnej Pani Bibliotekarki - wzruszeń nie zabrakło, a jakże! Potem każda z klas I-III miała okazję uczestniczyć w warsztatach literackich zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną, Filię nr 1, która po sąsiedzku zaprosiła nas do siebie. Miłe i życzliwe słowa, cenne spotkania, wiadomo! A że książki dobrymi przyjaciółmi człowieka są - wiemy to wszyscy. Dziękujemy za ułatwianie nam, CZYTELNIKOM, spotkań z nimi w wersji bibliotecznej. Raz jeszcze: WSZYSTKIEGO DOBREGO! :)
Pragniemy podzielić się radosną nowiną… Uczennica klasy 5 b Maja Soroka zajęła I miejsce w XXIX Powiatowym Konkursie Informatycznym na graficzny projekt kartki świątecznej. Gratulujemy Maja ! 🥳🥳🥳
...uczniów z klas młodszych, fantastycznie prezentujących swe talenty recytatorskie :)!
Miło nam jest podzielić się dobrą wiadomością! W ramach wewnątrzszkolnego etapu konkursu recytatorskiego o tematyce patriotycznej w obrębie klas I - III, do którego stanęli zwycięzcy wcześniejszych klasowych eliminacji: Hanna Kanafek, Sandra Duczmal, Pola Nowak, Kornelia Główczyńska, Michalina Mosoń i Michał Wawryka, jury po naradach wyłoniło naszego reprezentanta do majowego boju w SP nr 17. Stała się nim trzecioklasistka Michalina Mosoń - brawo! Gratulacje dla wszystkich recytatorów - poziom występów był naprawdę wysoki! Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przebieg konkursu za podjęte działania. :)
Pewnie, że tak! Zwycięzcy konkursu potwierdzają! :)
Tak, tak! Potwierdza to nasza dwuosobowa drużyna w składzie: Kamila Kusiak z kl. 3 a oraz Piotr Wolanin z kl. 3 b, która zajęła I miejsce w Powiatowym Konkursie Znajomości Książek dla uczniów klas III Szkół Podstawowych, zorganizowanym 25 kwietnia 2022 r. przez Szkołę Podstawową nr 14 im. Ziemi Śląskiej w Jastrzębiu-Zdroju. Opracowanie wskazanych lektur z listy współczesnej literatury dziecięcej ("Biały jak śnieg i czarny jak węgiel" H. Rand, "Lolek" A. Wajraka, "Zagadka biblioteki" z serii "Ignacy i Mela na tropie złodzieja" Z. Staniszewskiej), konkursowa ekscytacja zespołowa zrobiły na trzecioklasistach wrażenie, a sam bój? Och, bardzo udany! Ze wszystkich swych sił bijemy brawo naszym Reprezentantom, zwycięskim Młodym Czytelnikom! :) Pękamy wręcz z dumy - przygotowania do tego konkursu wymagały "nieco" wysiłku :). Dziękujemy też jego Organizatorowi za miłe przyjęcie. :)
Zajączku, gdzie jesteś?! :)
No… tutaj! Bo… Wielkanocna moc kwietnia młodych artystów ogarnęła i talenty ich na wierzch wyciągnęła! Uczniowie klas I-III, jak „jeden mąż i jak jedna żona” podczas zajęć plastycznych w swych klasach, przygotowawszy uprzednio pomysł i stosowne materiały, wykonali fantastyczne wielkanocne kartki świąteczne, a ich wychowawcy zgłosili je do konkursu w obrębie młodszej grupy wiekowej na wyłonienie tej NAJPIĘKNIEJSZEJ! Jury obrady miało burzliwe, gdyż… i ten zajączek, i tamta kurka, i te baranki były urocze…, a ostatecznie wybierano po trzech laureatów w każdej z klas. Podekscytowane dzieci na wyniki boju czekały, Rada Rodziców z radością nagrody szykowała, aż w końcu… Mamy to! :) Upominki trafiły do… ACH! Oto lista zwycięzców – autorów tych ślicznych karteczek na zdjęciu.
KLASA 1 A:
I MIEJSCE: HANNA ŚMIGA,
II MIEJSCE: SZYMON RÓŻYCKI,
III MIEJSCE: KONRAD KORNELUK;
KLASA 1 B:
I MIEJSCE: JULIA ROLA,
II MIEJSCE: MIKOŁAJ KOŃCZAK,
III MIEJSCE: LEON RODAK;
KLASA 2 A:
I MIEJSCE: MICHAŁ LEDWOŃ,
II MIEJSCE: KAROLINA NIEDZIELA,
III MIEJSCE: ANNA DUDZIC;
KLASA 2 B:
I MIEJSCE: KORNELIA GŁÓWCZYŃSKA,
II MIEJSCE: DOMINIK KRUPIŃSKI,
III MIEJSCE: ZOFIA NOGA;
KLASA 3 A:
I MIEJSCE: DENIS ZIĘBA,
II MIEJSCE: WERONIKA SZAREK,
III MIEJSCE: LENA RADWAŃSKA;
KLASA 3 B:
I MIEJSCE: KAROL GROCHOWSKI,
II MIEJSCE: JAN KOŃCZAK,
III MIEJSCE: EWA SIWEK.
Wszystkim młodym artystom pięknie dziękujemy, ze wszystkich sił brawa za podjęcie wyzwania bijemy, a tym, którzy stanęli „na podium” – ach, serdecznie gratulujemy! :)
Każdemu zaangażowanemu w organizację i przebieg konkursu kłaniamy się pięknie. :)
No i… POGODNYCH, OBFITUJĄCYCH W SPOKÓJ ORAZ ZDROWIE ŚWIĄT ŻYCZYMY. Smacznego jajeczka, tak, tak. :)
...i sprawdza, co w związku z tym ciekawego jej się przydarza :).
O, tak! Nie tak dawno klasy 1-3 na zielono się nosiły, gdy wraz z pierwszym dniem kalendarzowej wiosny, tj. 21 marca, z jej nadejścia się cieszyły, integrując się na różne sposoby zespołowo, a tu... na pomarańczowe dodatki przyszło się przerzucić, gdy 4 kwietnia marchewka w dniu swego święta postanowiła być dla uczniów jeszcze bardziej uśmiechnięta. Tak. Obchodzony od 2003 r. Dzień Marchewki, jako ten bardzo prozdrowotny (choć nietypowy), zajął poniedziałkowo dziecięcą uwagę i nie ma się co dziwić - rys historyczny tego warzywa :), jego niezaprzeczalnie dobry wpływ na ludzki organizm stanowią wystarczające argumenty dla każdego nawet niejadka, że sięganie po marchewkę (w różnorodnej formie) to nie lada gratka! :) Inwencja niektórych uczniów w zakresie stania się kreatorami marchewkowej mody robiła wrażenie, oj, tak! Fantastycznie, że to tak wyszło. Mnóstwo pozytywnej energii - co kolor, to kolor! :) A że na dodatek był to Dzień Bez Plecaka, powodów do uśmiechu na II. piętrze było co niemiara. Bezcenne. (Ufamy, że każda walizka, poduszka, kosz zakupowy, neseser itp. szczęśliwie wróciły do domu ze szkoły :).) Co dalej? Ciii... Czas pokaże.
„Ktoś tutaj był i był
a potem nagle zniknął
i uporczywie go nie ma.”
Wisława Szymborska
Nie ma już z nami Eweliny… Uporczywie nie ma. W sercach, w myślach osób zarówno dorosłych, jak i tych dorastających i wrastających w życie w szkolnym otoczeniu, w nas wszystkich TUTAJ zapadła cisza… Odejście naszej uczennicy, wychowanki, przyjaciółki i koleżanki, Eweliny Bartosiak, zostawia smutek, ból, który próbują ukoić wspomnienia. Będziemy je pielęgnować… Będziemy przywoływać każdą wspólną chwilę. Dobry czas bycia razem... Łączymy się w żalu z tymi, którzy byli, są Tobie Najbliżsi, którzy Ciebie kochają, dla których byłaś NAJWAŻNIEJSZA. Pokładamy wiarę w to, że spokój nadejdzie… Żegnaj…
Szkolne Koło PCK, Szkolne Koło Caritas oraz Samorząd Uczniowski organizują zbiórkę na rzecz ofiar konfliktu zbrojnego na Ukrainie.
Zbieramy!
1. Odzież i okrycie: - koce zwykłe i termiczne, - śpiwory, - podkładki pod materac do spania z wodoodpornej folii aluminiowej, - materace, - ubrania (nowe lub używane w dobrym stanie), - płaszcze przeciwdeszczowe.
2. Środki higieny i czystości: - płyny do kąpieli/pod prysznic/mydło, - dezodoranty, - pasty i szczoteczki do zębów, - grzebienie, - bieliznę damską, męską, dziecięcą, - podpaski, - pampersy, - pieluchy dla dorosłych, - papier toaletowy i ręczniki papierowe, - ręczniki (w tym z mikrofibry), - worki na śmieci, - środki dezynfekujące, - maski filtrujące lub jednorazowe.
3. Żywność: - wodę, - żywność do szybkiego przygotowania (instant), - batony, - bakalie, orzechy, - konserwy, - makarony, płatki zbożowe do szybkiego przygotowania, - narzędzia kuchenne jednorazowego lub wielokrotnego użytku (talerz głęboki, łyżka, widelec, nóż),
4. Inne: - zapałki, - baterie, powerbanki, - oświetlenie, w tym latarki, - świece, - zestawy pierwszej pomocy, - podstawowe środki medyczne (witaminy, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, leki na kaszel i przeziębienie), - zabawki dla maluchów (nowe lub używane w dobrym stanie). Zbiórka trwa do 4 marca 2022 r. (w razie potrzeby – z możliwością wznowienia)
Dary można przekazywać wychowawcom albo opiekunom SU oraz Szkolnego Koła PCK i Caritas: p. S. Oleksy, p. E. Kaczorowskiej, p. J. Lubszczykowi, p. E. Błoniarczyk, p. M. Lipińskiej. Zjednoczmy się w czynieniu dobra i niesieniu pomocy naszym sąsiadom – ludziom walczącym w obronie swojej ojczyzny, ofiarom szukającym schronienia przed śmiercią... Dla nich i w ich imieniu prosimy o wsparcie! Zebrane dary zostaną przekazane uchodźcom – ukraińskim rodzinom, matkom i dzieciom pozbawionym domów i środków do życia. Serdecznie dziękujemy za wszystkie dary i okazane serce!
Pana wiersze dla dzieci znamy, doceniamy :)!
O, tak! To na pewno! A w sposób naprawdę wyjątkowy twórczość dla dzieci autorstwa Patrona SZKOŁY doceniła teraz klasa 3 a, która zmotywowana współdziałaniem twórczym ze szkolną biblioteką podjęła wyzwanie w postaci klasowej TUWIMIADY, opartej na indywidualnej prezentacji recytatorskiej wybranego przez każdego trzecioklasistę wiersza napisanego przez Juliana Tuwima. 12 stycznia podczas zajęć odbył się wewnętrzklasowy etap TUWIMIADY. To właśnie wtedy pod okiem wychowawcy wszyscy pięknie wystąpili, otrzymawszy w podziękowaniu za to dyplomy. Na podstawie dokonanych wówczas prezentacji wyłonieni zostali (choć niełatwe to było zadanie... :)) reprezentanci zespołu, mający startować w finale boju w zakresie kultury żywego słowa. 4 lutego przed jury wystąpili: Kamila Kusiak, Michalina Mosoń, Michał Kuczyński, Grzegorz Michalecki, Rafał Prusinowski i Jakub Skudrzyk. 7 lutego wychowawczyni klasy wraz z bibliotekarką uroczyście ogłosiły, gratulując wszystkim Młodym Artystom wykonanej pracy nad autoprezentacją, że Rafał zdobył I miejsce, Kamila zajęła miejsce II, zaś Jakub - III. Nie obyło się bez braw, dyplomów, nagród, upominków przygotowanych przez Organizatorki TUWIMIADY w klasie 3 a - to oczywiste. Dobra i życzliwa współpraca przyniosła przyjemne efekty. Wysiłek - każdy - został doceniony, a Pomysłodawczynie aktywności nie kryły radości z takich chęci działania Podopiecznych. FANTASTYCZNIE, Kochani! Tak trzymać! :)
...rusza nabór do KLAS PIERWSZYCH :)!
Wszystkich Rodziców/Opiekunów prawnych zainteresowanych zapisaniem dziecka do klasy pierwszej w roku szkolnym 2022/2023 do naszej szkoły zapraszamy do zakładki REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ strony internetowej. Tam właśnie znajdują się wszelkie niezbędne informacje.
...w ostatni czwartek, 13 stycznia w naszej szkole odbył się Miejski Konkurs Historyczny "Nie wszystkie nadzieje umarły" - 40-lecie wprowadzenie stanu wojennego. W szranki stanęło 5 jastrzębskich podstawówek. Pierwsze "starcie" konkursu pozwoliło wyłonić uczniów, którzy uplasowali się na dwóch pierwszych miejscach. O trzecie, w dogrywce, walczyło dwóch uczniów. Podczas sprawdzania prac konkursowych (poziom był wybitnie wysoki), uczniowie oraz ich opiekunowie wysłuchali prelekcji kierownika GHM Marcina Boratyna, o stanie wojennym w naszym regionie. Po zliczeniu punktów i dogrywce, na I miejscu uplasował się uczeń Wiktor Brachaczek - SP nr 19, na drugim Anna Trójca - SP nr 4, na najniższym stopniu podium Tymon Śledziński z SP nr 4. Gratulujemy! Dziękujemy za udział! Pracę komisji wsparła Młodzieżowa Rada Miasta. Organizatorami Konkursu byli: MOK-GHM, SP nr 19 oraz GRH "Powstaniec Śląski". Sponsorem nagród byli: Organizacja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania w Jastrzębiu-Zdroju, MOK-GHM, "GRH Powstaniec Śląski" oraz Poseł na Sejm RP Krzysztof Gadowski.