Nawigacja

Nawigacja

  • Uprzejmie informujemy...

    Uprzejmie informujemy...

    ...że znane nam są wyniki zewnętrznego konkursu plastycznego, zorganizowanego przez MBP pod hasłem "Mikołaj w bibliotece". Zgłosiliśmy z ramienia szkoły łącznie 8 prac z dwóch kategorii wiekowych - wszyscy konkursowicze na terenie szkoły otrzymali dyplomy wraz z drobiazgami w podziękowaniu za podjęcie wyzwania już 4 XII, a 5 XII finał tego boju miał miejsce właśnie na ul. Wielkopolskiej, w głównej siedzibie zespołu jastrzębskich bibliotek. Okazuje się, że podczas tego spotkania jury nagrodziło następujących autorów z SP 19: z klas 1 - 3 I miejsce zajął ANTONI BORATYN (kl. 1 d), z klas 4 - 6 II miejsce zdobyła OLIWIA SIERSZULSKA (kl. 5 b). Brawa dla wszystkich, a laureatom raz jeszcze gratulujemy takich wyników! :) Super!

  • Kiermasz świąteczny tuż, tuż... O! Już!:)

    Kiermasz świąteczny tuż, tuż... O! Już!:)

    Rada Rodziców organizuje na terenie naszej szkoły kiermasz świąteczny! Odbędzie się on w dniach 7, 8, 9 i 10 grudnia o godzinie 11:30 oraz w godz.14:00 - 16:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do (na pewno udanych!) zakupów. P. S. Klasa, która uzyska najwyższy dochód ze sprzedaży przygotowanych ozdób itp., będzie nagrodzona.:)

  • Już wiemy...

    Już wiemy...

    ...kto jest laureatem wewnątrzszkolnego konkursu plastycznego, organizowanego przez p. M. Domin, skierowanego do klas 4 - 6 pod hasłem "Świąteczny obrazek". Spośród naprawdę interesujących prac (ach, każda zupełnie inna!) jury wyłoniło zwycięzców. "Bez owijania w bawełnę" - proszę, oto ich lista! I miejsce zajęła Kinga Tułacz (kl. 6 b), II miejsce zajął Dominik Mrzyk (kl. 5 b), a III - Artur Rosiński (kl. 6 b). Postanowiono także przyznać wyróżnienia: I. - Magdalenie Stylok (kl. 5 b), II. - Joannie Radwańskiej (kl. 6 b) i III. - Oliwii Sierszulskiej (kl. 5 b). Brawa, brawa, jeszcze raz brawa! I gratulacje dla wszystkich uczestników tego boju (co ciekawe - wszyscy - z jednym, jedynym wyjątkiem - z klas 4, 5 i 6, ale tylko... b:)) - każdy z Was włożył mnóstwo wysiłku, by stworzyć tak staranne prace, ale wiadomo - reguły konkursowe są jasne... Dyplomy, upominki dla każdego Artysty - na najbliższym apelu grupy wiekowej. Jesteście super! P. S. Oczywiście (zgodnie z zapowiedzią) nagrodzone dzieła powędrują z życzeniami "w świat":)!

  • Filmowe... jajko z niespodzianką!:)

    Filmowe... jajko z niespodzianką!:)

    Zdziwieni? Niepotrzebnie! Klasy 1 - 3 doskonalę wiedzą, o czym mowa. 30 listopada, rankiem, wraz z nieśmiało wyglądającym zza deszczowych chmur słonkiem, uczniowie ruszyli pod okiem swych nauczycieli do Miejskiego Ośrodka Kultury na lekcję multimedialną pt. "Sekrety filmu animowanego". Było o bohaterach, ich przygodach, fikcji, morale i szczęśliwych zakończeniach (no bo kto ich nie lubi?). J. Boberek (tak, ten sam!) uczył m. in. dzieci, jak w "prosty" sposób naśladować charakterystyczny głos Kaczora Donalda. Nie obyło się też bez próby biegania niczym Pędziwiatr, Struś Pędziwiatr, rzecz jasna:). Widownia poszukiwała wraz z prowadzącym odwiedzających nie swoje filmy bohaterów najsłynniejszych wytwórni. Naprawdę, niespodziewane wnioski z tego płynęły! A "na deser" podano... "Baśnie braci Grimm" w trzech odsłonach: "Jaś i Małgosia", "Żabi król" i "Królewna Śnieżka". Po wyjściu marzyła nam się taka latająca księga, przewijająca się przez każdą z baśni, dzięki której można by było podróżować... Ech, marzenia!

  • Zęby w roli głównej!

    Zęby w roli głównej!

    Tak, właśnie one stały się powodem spotkania pani stomatolog, A. Dyrszki, z naszymi klasami drugimi (2 b i c) oraz trzecimi. 25 listopada cztery grupy o poranku wyruszyły do Urzędu Miasta, do sali posiedzeń naszych radnych, by tam pogawędzić z panią dentystką. Dzieciaki utrwaliły sobie posiadaną wiedzę na temat swych ząbków, ale też wzbogaciły ją o cały szereg ciekawostek - uuu, padały na sali interesujące pytania! Obecni wśród zgromadzonych na widowni uczniów dzielni pacjenci naszej wykładowczyni nie ustawali w "prześciganiu się" znajomością poruszanych kwestii. Jeśli się tylko chce, dbanie o zęby wcale nie jest trudne! I tylko z tego korzyści! A w przejściu na korytarzu tuż obok można było przelotem spotkać zapracowaną Prezydent Miasta, panią A. Hetman wraz ze współpracownikami - dostrzegli to niektórzy z nas :) . Wiadomo, w Urzędzie Miasta - jak to w urzędzie - działań moc!

  • II klasa recytuje...

    II klasa recytuje...

    Jak co roku w listopadzie (23.11.) odbył się w szkolnej bibliotece konkurs recytatorski wierszy Juliana Tuwima. Wzięło w nim udział 12 uczniów klas drugich, po 3 najlepszych z każdej klasy, wybranych w ramach wewnątrzgrupowych eliminacji. Komisja w składzie: p. B. Borowska i p. D. Szecówka wyróżniła 3 uczniów, nagradzając I miejscem Maję Błachut z klasy 2 c, II miejscem Aleksandrę Milewską z klasy 2 d i Paulinę Ciemięgę z klasy 2 c. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominkowe bloki rysunkowe, zaś najlepsi młodzi recytatorzy na najbliższym apelu młodszej grupy wiekowej będą mieli wręczone nagrody książkowe. Super, uhm! :)

  • Przed świętami...

    Przed świętami...

    ...kolejny konkurs plastyczny, ogłoszony przez świetlicę szkolną! Jego ORGANIZATOR, p. W. Wierzbowska, serdecznie zaprasza chętnych uczniów do wykonania dowolną techniką KARTKI BOŻONARODZENIOWEJ LUB NOWOROCZNEJ w formacie A4 zgiętym na pół i do dostarczenia gotowej, "dopieszczonej w każdym ze szczegółów":) pracy do 10 grudnia br. w świetlicy. Ogłoszenie wyników i wystawa pokonkursowa nastąpi 16 grudnia. No, Szkolne Elfy, zakasać rękawy i... Wiadomo, karteczki będą na pewno przeurocze! :)

  • Brawo, Łucja:)!

    Brawo, Łucja:)!

    Z radością informujemy, że uczennica  klasy VI a, ŁUCJA MIROSŁAW, zajęła II miejsce w rejonowym etapie XXI Konkursu Biblijnego z Ewangelii św. Łukasza! W marcu 2016 r. Łucja będzie reprezentowała naszą szkołę i miasto w finale wojewódzkim w Katowicach. Gratulujemy również Błażejowi Mirosławowi (kl. IV a) i Dominikowi Mrzykowi (kl. V b), którzy także brali udział w konkursie i świetnie sobie z nim poradzili:).

  • Do CHATY po chlebek, hej! :)

    Do CHATY po chlebek, hej! :)

    12 listopada, gdy pierwszoklasiści dzielnie ślubowali na swym pasowaniu na ucznia SP nr 19, ich starsi koledzy, bo dzieciaki z klas 3 a i 3 b w asyście swych pań: wychowawczyń i bibliotekarki, ruszyły na podbój Górek Małych, a dokładnie Chlebowej Chaty. Słonko świeciło zza szyb autokaru, trzecioklasiści zastanawiali się, co ich czeka na miejscu… A tam! Czegóż tam nie doświadczyli! Z poczuciem humoru zostali wtajemniczeni w historię z życia pszczół (oj, ile one biedne muszą się napracować, namachać tymi skrzydełkami!), powstawania miodu i sprzętu pasiecznego. Poznali podstawowe zboża i ich zastosowanie. „Przetestowali” część maszyn rolniczych – tych, których już na polach uprawnych nie zobaczymy, ale i te obecne na nich do dzisiaj – traktor był „oblegany”! Poznali proces powstawania masła i twarogu oraz sprzęt do tego wykorzystywany. Nie obyło się, rzecz jasna, bez prób młócenia cepami (z przejęcia niemal wszyscy aż sapali!), mielenia zboża na żarnach (niektórzy klasowi siłacze „stękali z wysiłku”!), osiewania mąki, oddzielania mleka od śmietany, ubijania masła (zarówno dziewczęta, jak i chłopcy włożyli w to wiele wysiłku, co się opłaciło – zrobione wspólnie masło było przepyszne, takie świeżutkie!) i produkcji twarogu (zaskoczenie dzieci było wielkie, że to tak się...). Jak już wszyscy się tak nasłuchali, naoglądali, napracowali, to przyszła pora na „zapłatę” za ten wysiłek – formowanie i pieczenie w piecu podpłomyków, kosztowanie ich smaku w połączeniu z wyrobionym masłem, miodem z tamtejszej pasieki, zrobionym twarożkiem (uhm, znalazł on swych amatorów), czy swojskim smalczykiem na żytnim, wiejskim chlebie i popijanie tych specjałów aromatyczną kawą zbożową  mlekiem… No tak! W kuchni przy piecu aż wrzało! I do wielu naprawdę dotarło, jak wiele pracy, sił kosztuje powstanie tego, czego w każdym domu nie powinno nigdy zabraknąć, a co tak często jest łatwo przestać szanować… Z doborowymi minami, pełnymi brzuszkami i pamiątkowymi, fotograficznymi zakładkami grupa wycieczkowiczów wróciła do Jastrzębia, by potem ponieść te „pyszne” opowieści do swych domów. Niby takie wszystko oczywiste, ale reakcje dzieci na to, co się tam działo dowodziły, że w większości nie miały pełnej świadomości znaczenia tej „pracy” z ziarnem zbóż, mlekiem, rangi ekologicznego odżywiania…

  • Konkursik tylko u nas - taki o, plastyczny :) !

    Konkursik tylko u nas - taki o, plastyczny :) !

    Halo? Uczniowie klas 4, 5 i 6! Kolejna okazja do zdobycia dyplomów, nagród, „fajniutkich” /dodatkowych/ ocen z plastyki, punktów „pozytywnych” z zachowania…, do satysfakcji, że chce się: coś zrobić, rozwinąć wyobraźnię, popracować ręcznie (nie np. na klawiaturze!!!), pochwalić innym, co ciekawego się zrobiło, że sprawiło się sobie małą przyjemność, tworząc trwałą pamiątkę… Wiadomo, chodzi o drugi wewnątrzszkolny konkurs plastyczny! Temat: ŚWIĄTECZNY OBRAZEK. Technika: dowolna. Format: dowolny, ale nie mniejszy niż A5. WAŻNE: NIE RÓB żadnych napisów! Szczegóły – czytaj dalej („więcej”).

     Warto jako podobrazie (to, na czym będziesz wykonywać „dzieło”) wybrać sobie grubszą tekturę, na którą naklejona będzie kartka techniczna, a na niej dopiero za pomocą różnorodnych materiałów i narzędzi wykonany ten świąteczny obrazek (oj, możesz puścić wodze fantazji!). Może pokusisz się też o jakąś ciekawą ramkę? Wszystko zależy od Ciebie. Im bardziej pomysłowo, im staranniej, tym lepiej. Sympatyczne nagrody już nie mogą doczekać się, by znaleźć właściciela! Gotową pracę składasz na ręce nauczyciela plastyki, p. M. Domin, do 30 listopada, z dopiętą np. spinaczem, karteczką, na której będą TWOJE: imię, nazwisko i klasa (nie pisz niczego na odwrocie obrazka!!!). Z najciekawszych prac wybierzemy te, które będą upominkiem od Szkoły dla Jej Przyjaciół z np. współpracujących instytucji – w końcu talentem należy się dzielić!  Trzymamy kciuki! Śmiało, kombinuj, działaj! Temat – bajeczny!

  • Do wiadomości zainteresowanych Młodych Plastyków...

    Do wiadomości zainteresowanych Młodych Plastyków...

    ...podajemy informację, że jeśli ktoś chciałby wziąć udział w konkursie MOK - u, Klubu "Kaktus", na KALENDARZ ADWENTOWY, to wszelkie szczegóły z nim związane znajdują się w ogłoszeniu Organizatora, wywieszonym na drzwiach sali nr 5. Tym razem chętni samodzielnie podejmują wszystkie działania dotyczące uczestnictwa w zaproponowanym przez Miejski Ośrodek Kultury boju plastycznym. Powodzenia! :)

  • Teatralnie nam! :)

    Teatralnie nam! :)

    28 października klasy 2 i 3 miały ucztę…, bo wybrały się do Miejskiego Ośrodka Kultury na dawno zapowiadany spektakl Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia, który tym razem przyjechał do nas z przedstawieniem pt. „Baśnie Dalekiego Wschodu”, wyreżyserowanym przez Krzysztofa Webera w oparciu o jego scenariusz. Widzowie, świadomi swej roli i postawy jako odbiorcy sztuki, przenieśli się w krainę wyobraźni, poznając bliżej kulturę Orientu oraz panujące tam zwyczaje. (Szczegóły - czyt. "WIĘCEJ").

    Świat przyjaźni, miłości, „splątany” licznymi kłopotami, zwycięsko, rzecz jasna, rozwiązanymi w scenie finałowej, wciąga widza natychmiastowo. Głównym bohaterem jest tu znany podróżnik – żeglarz Sindbad, którego przygody pokazują, że w życiu warto kierować się prawdą, uczciwością i dobrem. Podróżowanie z tą postacią staje się wspaniałą wyprawą, pozostającą pięknym wspomnieniem pełnym mądrości i szlachetności. Żeglarz ten poszukuje na naszych oczach sposobu zdjęcia zaklęcia rzuconego na swego ukochanego brata przez złego Dżina. Dzięki swym cechom osobowości Sindbad pokonuje wszelkie przeciwności losu i odnajduje spokój i szczęście. Wraz z nim w magiczny sposób pokonujemy odległość i czas, odkrywamy m. in. tajemnice, zaskakujące przygody, dziwne baśniowe stwory, okrutnych czarnoksiężników i moc czarodziejskich talizmanów. Feeria barw na scenie, umiejętne operowanie światłem, przekonywująca gra aktorska, barwne kostiumy, świetnie współgrająca z wydarzeniami rozgrywającymi się na oczach dzieci muzyka, opracowana przez Michała Kowalczyka i włączenie do żywej gry scenicznej elementów technik multimedialnych zrobiły odpowiednie wrażenie – niektórzy tak mocno uwierzyli w sceniczną fikcję, że należało studzić emocje! To było udane wyjście! Ciekawe, co nam następnym razem… Poczekamy, spokojnie!

  • Plastyczne zabawy z... Mikołajem! KONKURS, konkurs!

    Plastyczne zabawy z... Mikołajem! KONKURS, konkurs!

    Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu – Zdroju zaprasza do udziału w konkursie plastycznymMIKOŁAJ W BIBLIOTECE”. Startować w nim mogą uczniowie klas 1 – 3 oraz klas 4 – 6. Tematem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej postać MIKOŁAJA w instytucji kultury – BIBLIOTECE. Zadaniem autorów prac jest zaprezentowanie Mikołaja jako pracownika wykonującego czynności związane z działalnością Biblioteki w Jastrzębiu – Zdroju. Szczegóły DLA ZAINTERESOWANYCH ARTYSTÓW - czyt. WIĘCEJ.

    Cele konkursu: „pobudzenie wyobraźni plastycznej dzieci i młodzieży oraz prezentacja możliwości twórczych w dziadzienie plastyki, wzbogacenie warsztatu plastycznego i rozwijanie różnorodnych technik, form plastycznych, zachęcanie do efektywnego spędzania wolnego czasu i korzystania z usług biblioteki, promocja działań oraz projektów kulturalno – edukacyjnych, realizowanych przez Bibliotekę.”

    Format pracy: A3 lub A2 (inne nie będą przyjmowane).

    Wykonanie: na grubszym papierze (kartka z dużego bloku technicznego/brystol), SAMODZIELNIE (bez pomocy np. rodzica)!

    Technika: rysunek, malarstwo, grafika.

    Zgłoszenie pracy do konkursu jest równoznaczne z oświadczeniem, że jest ona oryginałem, opartym na własnej myśli twórczej i z przekazaniem na rzecz Organizatora nieodpłatnej zgody na jej wykorzystanie, eksponowanie itp. Staje się ona własnością Organizatora, nie jest zwracana.

    Autor pracy musi dołączyć do niej zgodę rodzica/opiekuna prawnego na przetwarzanie danych osobowych przez MBP. Uczniowie SP 19, którzy chcą wziąć udział w tym konkursie, pobierają druczek tej zgody u nauczyciela plastyki, p. M. Domin, DO 6 LISTOPADA. POTEM dalej DZIAŁAJĄ NAD SWĄ PRACĄ i gotową dostarczają wraz z dopiętymi spinaczem kartkami: pierwsza - z danymi (imię i nazwisko, adres, nr telefonu, wiek, klasa), druga – to ten wypełniony przez osobę dorosłą druczek. Nauczyciel plastyki czeka na tak przygotowane dzieła DO 16 LISTOPADA. MBP rozstrzygnie konkurs 5 grudnia – zwycięzcy zostaną powiadomieni telefonicznie o stawiennictwie na rozdaniu nagród. Powodzenia – temat przemiły!!! Staranne działanie to podstawa!

  • Uroczyście, oczywiście! :)

    Uroczyście, oczywiście! :)

    Dzisiaj, 14 X, w naszej szkole świętowaliśmy! Wiadomo, Dzień Edukacji Narodowej! Jego obchody wiążą się z odpowiednimi przygotowaniami – tym razem poświęcili się im uczniowie klasy 2 c wraz ze swym wychowawcą, p. A. Adamczyk, oraz 6 a – z p. G. Vaidyan w roli reżysera. Pierwszaki ucztowały już od godz. 9. 00. Po nich druga część młodszej grupy wiekowej, ale i starsza, wzięły udział w uroczystych apelach. Odświętne stroje, pogodne miny, uśmiechy na twarzach uczniów i pracowników szkoły mówiły same za siebie! To przyjemne chwile… Nie zabrakło fantastycznych wierszy, śpiewów, pokazów tanecznych i teatralnych, serdecznych życzeń, a we wszystkim "brylowały" nuty życzliwego poczucia humoru. Drugo- i szóstoklasiści w roli występujących artystów wypadli znakomicie! Były i gratulacje dla uczniów, którzy wykazali się artystycznym zacięciem – w klasach 4 – 6 ogłoszono oficjalne wyniki konkursu plastycznego pod hasłem „Zaczarowane sny”. I tak I miejsce zajęła Natalia Araszczuk z kl. 4 b, zaś wyróżnienia przypadły w udziale: Małgorzacie Andrzejewskiej (kl. 4 b) oraz Oliwii Sierszulskiej (kl. 5 b). Dyplomami i drobnymi upominkami podziękowano także uczestnikom szkolnego etapu wojewódzkiego konkursu pt. „Narysuj zdrowie”: Joannie Radwańskiej, Darii Łubowskiej, Natalii Ulbrych, Zlacie Kolesnykovej („babeczki” z kl. 6 b) oraz dzieciom z kl. 3 b: Amelii Ławniczak, Alexowi Kubiakowi, Igorowi Lesiakowi, Krzysztofowi Kiełbasie, Karolinie Holik (regulaminowe prace tej całej „9 wspaniałych” przesłano do kolejnego etapu boju), a także: Wiktorii Sutkowskiej, Magdalenie Ragan, Martynie Piotrowicz i Natalii Zysko. Ciepłe słowa, miłe czyny, słodkości – czegóż chcieć więcej?  :) Jedynie chyba tyle, by uczenie... i uczenie się było prawdziwą, mądrze i odważnie przeżywaną przygodą. Dziękujemy za wspólne tworzenie szkolnej społeczności, budowanie jej historii, dbałość o rozwój. Życzymy powodzenia na każdy kolejny dzień edukacji i wychowania – dorosłym i dzieciom!

  • Anielski piątek :)

    Anielski piątek :)

         2 października (piątek) obchodziliśmy wspomnienie naszych Aniołów Stróżów. Wielu uczniów naszej szkoły przyszło w tym dniu do szkoły w towarzystwie swojego ulubionego aniołka. Jedni zawiesili go na tasiemce, inni przypięli do plecaka/tornistra lub do ubrania, jeszcze inni postawili na swojej ławce. Na długiej przerwie - w ramach życzeń dla naszych Aniołów Stróżów, zaśpiewaliśmy piosenkę Magdy Anioł : "Aniele, Aniele niebieski posłańcu..". Zdjęcia z tego wydarzenia możecie zobaczyć na facebookowej stronie szkoły. Pozdrawiam! Katechetka Sylwia ze swoim Aniołem Stróżem :)

  • "Piegowate" przedstawienie :)

    "Piegowate" przedstawienie :)

    Tak! 24 września, w czwartek, na II piętrze klasy 3 miały nie lada gratkę! Wzięły udział w gościnnym spektaklu uczniów z Zespołu Szkół nr 10, którzy przybyli do nas w asyście swych nauczycieli i opiekunów, by zaprosić nas do świata wykreowanego przez… PANA KLEKSA. Młodzi aktorzy w ciekawy sposób przeprowadzili trzecioklasistów przez wybrane przygody z jego AKADEMII, nie zaniedbując muzycznie doskonałych tekstów Jana Brzechwy. Nie zabrakło też w całej opowieści barwnych piegów naklejanych na twarze artystów – zgodnie z zasadą panującą w szkole prowadzonej przez pomysłowego i zabawnego profesora! Niezwykła atmosfera spotkania widowni z występującymi, otwierającymi przed nami drzwi do krainy swej wyobraźni, została uwieczniona na pamiątkowych zdjęciach. To był wyjątkowy dzień, niezwykłe spotkanie… Dziękujemy! Jak piękne na świecie jest to, że każdy z nas jest inny, ale prawa do bycia twórcą i odbiorcą sztuki mamy takie same. Fantastycznie!

  • Poprawmy świat! Jak? POSPRZĄTAJMY! :)

    Poprawmy świat! Jak? POSPRZĄTAJMY! :)

    „Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 r. W Polsce akcję zainicjowano w 1994 r. To wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest  przede wszystkim promowanie… nieśmiecenia (o reszcie szczytnych celów łatwo znaleźć wszelkie informacje). Nasza szkoła także zawsze angażuje się w tę akcję. W br. odbywa się ona już po raz 22., tym razem pod hasłem WYPRAWA  - POPRAWA.  22 września młodsi rozmawiali ze swymi nauczycielami, oglądali filmy o tematyce ekologicznej, rozwiązywali zagadki, projektowali ciekawe prace plastyczne, nawołujące do zadbania o świat. Przecież po nas przyjdą następne pokolenia… Klasy 4, 5 i 6 ruszyły z kolei na faktyczną wyprawę w okolice szkoły, by tam pokazać, że nietrudno jest uporządkować i poprawić to, o co każdy powinien sam zadbać. Odpowiednio przeszkoleni uczniowie, także pod kątem bezpiecznego działania, wyposażeni w rękawiczki ochronne i worki, ruszyli pod opieką wskazanych nauczycieli na teren przy ogródkach działkowych tuż obok budynku „19”, ku widocznej aprobacie przechodniów. „Łowy”, niestety, były niezwykle obfite… Wszystkie „zespoły porządkowe” zabezpieczyły pełniuteńkie worki z odpadami – uzbierała się ich pokaźna sterta… Gdyby tak nikomu nie trzeba było przypominać, że za sobą należy zostawić porządek, a kosze na śmieci nie stoją na terenie miasta w celach dekoracyjnych… Dzieciaki były dumne, że tak wiele odpadów udało im się usunąć, tylko… Czy o to powinno chodzić? Jak pięknie byłoby wrócić z pustymi, bo niemożliwymi do napełnienia workami… Marzenie! Ale kto wie?! „RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!”

  • No, Artyści, zaczynamy... :)

    No, Artyści, zaczynamy... :)

    Halo? Halo?! Klasy 4, 5 i 6? No jasne, że tak! To dla Was pierwszy w roku 2015/2016… wewnątrzszkolny konkurs plastyczny! Temat? Proszę: „Zaczarowane sny”. Format? Już informuję: A3. Papier? Z dużego bloku technicznego. A technika? No tak, to WAŻNE: rysunkowa lub malarska (wybierasz więc pomiędzy: miękkimi ołówkami, sepią, pastelami olejnymi lub suchymi – tylko je utrwal na papierze – np. lakierem do włosów; temperami, akwarelami, plakatówkami, akrylami, a nawet, jeśli umiesz się nimi posługiwać, farbami olejnymi). Po co to wszystko? Powodów  i „plusów” jest wiele, a najważniejsze to: dobre zajęcie w czasie wolnym, zabawa plastyczna, zaprezentowanie swoich możliwości, doskonalenie pracy rąk, rozwijanie wyobraźni, podkreślenie wagi rękodzielnictwa. Uhm, już nie powinniście mieć wątpliwości typu „Czy to dobre dla mnie?”. Dyplomy, upominki, dodatkowe, „zielone” oceny z plastyki i… satysfakcja czekają w kolejce do rozdania. Prace składacie bezpośrednio na ręce p. M. Domin (tym razem podpisane z tyłu ołówkiem wg znanych z lekcji plastyki zasad) do 9 października. Powodzenia!

  • Prezent, prezent!

    Prezent, prezent!

    Rada Rodziców działająca przy naszej szkole przekazała łącznie kwotę 3900 zł na potrzeby każdej klasy i gabinetów szkolnych (po podziale - 150 zł na klasę). Dziękujemy bardzo. :)

  • Sprawozdanie Rady Rodziców

    W zakładce Rada Rodziców zostały zamieszczone sprawozdania z pracy Rady Rodziców za rok szkolny 2014/2015.

    Prosimy o zapoznanie się z jej treścią.

    Rada Rodziców przy SP 19

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 19 im. Juliana Tuwima w Jastrzębiu-Zdroju
    Szkoła Podstawowa nr 19 im. Juliana Tuwima
    ul. Opolska 3
    44-335 Jastrzębie-Zdrój
  • /32/4713193

Galeria zdjęć