Nawigacja

Nawigacja

  • WOW!

    WOW!

    17 kwietnia był dniem obfitującym w miłe wydarzenia i… fantastyczne wiadomości. Kolejny dowód? Proszę bardzo! W ów piątek w Gimnazjum nr 1 pod nazwą „English is Fun” odbył się konkurs międzyszkolny dla uczniów szkół podstawowych z klas 5 i 6, w którym I miejsce zajął nasz szóstoklasista, Adam Sułkowski (z 6 b), a III – uczennica z klasy 6 a, Natalia Klimala. No i kto tu rządzi ;) ?! Fan-tas-tycz-nie!!! :) Poza tym to dobra chwila na przywołanie z pamięci wcześniejszego sukcesu Adama – bo to on właśnie 11 marca zajął również I miejsce w konkursie międzyszkolnym „The Wise Owl”, który odbył się w SP nr 5. Duma nas rozpiera, a radość maluje się na obliczu każdego – ach, jaki piękny uśmiech widniał na twarzy pani K. Janeczko, gdy wróciła z „piątkowych potyczek językowych” ze swymi podopiecznymi, tak pięknie nagrodzonymi! Zdolni ci nasi uczniowie, zdolni – ale też wiadomo – „bez pracy nie ma kołaczy”! Gratulujemy baaardzo serdecznie!

  • Pacanów górą! :)

    Pacanów górą! :)

    Pasje turystyczne grupy uczniów z klas IV – VI zaowocowały w OMTTK PTTK /etapie I, II, a już wkrótce III – 9 maja 2015 r. – wojewódzkim/. „Młodzi turyści” z naszej szkoły są, o czym już wiemy, laureatami I i II miejsca Miejskiego Turnieju Turystycznego w Jastrzębiu – Zdroju, który odbył się 21 lutego br. Trud półrocznych przygotowań opłacił się. Nagrodą turnieju była wycieczka do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Właśnie w miniony czwartek, tj. 16 kwietnia, wczesnym rankiem uczniowie z trzech szkół /SP 19, SP 15 i ZS 2/ wyruszyli w podróż w kierunku województwa świętokrzyskiego. Towarzyszyli im: przewodnik – pan Lech Wiewióra, prezes oddziału PTTK – pan Edward Kutyła oraz trzy nauczycielki – panie: Bożena Borowska, Małgorzata Urbańczyk i Marta Madera. Barwne opowieści oraz anegdoty przewodnika połączone z konkursem o zwiedzanych miejscach umiliły uczestnikom wyprawy czas dwudniowej wycieczki. Nasi uczniowie wykazali się wiedzą, uważnym słuchaniem, brali udział w konkursie drugiego dnia, otrzymując nagrody: Magdalena Stylok z kl. IV b, Łucja Mirosław z kl. V a, Igor Rybicki z kl. V b, Julia Skiepko z kl. VI b. Ponadto nagrodzeni zostali przez brata Bazylego dwaj… bracia Mrzyk: Dominik i Kamil (za postawę chrześcijańską w klasztorze cystersów). Szczegóły wyprawy - poniżej. :)

    Atrakcjami tego wyjazdu z pewnością było zwiedzanie: kolegiaty w Wiślicy – miejsca chrztu Wiślan z IX w., uzdrowiska Solec Zdrój – najbardziej zmineralizowanej wody w Europie, Kurozwęki – hodowli bizonów i pałacu rodziny Popielów. W Szydłowiu spacerowaliśmy uliczkami średniowiecznego miasta z zachowanymi murami obronnymi, w Jędrzejowie zwiedziliśmy najstarszy w Polsce klasztor cysterski, a w Nagłowicach – dworek Mikołaja Reja, „ojca literatury polskiej”. Dodatkową atrakcją było odwiedzenie Szczekocin związanych z: pomnikiem T. Kościuszki, podaniem historycznym o kosynierach, „Panoramą Racławicką”. Niezapomnianym wrażeniem dla uczestników wycieczki bez wątpienia pozostanie pobyt w Pacanowie – Europejskim Centrum Bajki im. Koziołka Matołka. Tam zarówno najmłodsi, jak i najstarsi mogli przenieść się w czasy dzieciństwa i przypomnieć sobie teksty literackie czytanych baśni, bajek czy oglądanych filmów. To tam też właśnie podróżowaliśmy zaczarowaną kolejką, odwiedziliśmy tajemniczy ogród, poznaliśmy legendę związaną z kwiatem paproci, siedzieliśmy w kwiatach i słuchaliśmy dźwięków z nich wydobywających się, braliśmy udział w zmaganiach konkursowych z udziałem wróżek, zaznaczaliśmy na mapie interaktywnej Europy znane bajkowe postaci, przechodziliśmy po liściach do kolejnego pomieszczenia – kina, oglądaliśmy filmowe przygody Koziołka Matołka, idąc po schodach dotykaliśmy baśniowego smoka, przechodziliśmy przez parującą ścianę do komnaty z kulami różnych europejskich baśniowych postaci… Ufff… Czegóż tam jeszcze nie było! Na koniec pobytu w Pacanowie otrzymaliśmy mapy podróżnika do krainy baśni i bajek. W nich, we właściwych miejscach, przyklejaliśmy naklejki znanych europejskich postaci z tego czarownego świata wyobraźni. Z wycieczki wróciliśmy zadowoleni, pełni wrażeń i nowych znajomości. Jeżeli i ty chcesz odwiedzić z rodzicami te miejsca co my, zajrzyj na strony internetowe i już dzisiaj zaplanuj z nimi letnią wędrówkę w tamte regiony naszego kraju. Do zobaczenia na turystycznych szlakach!

     

  • Podwójny axel, potrójny tulup czy... ? No właśnie!

    Podwójny axel, potrójny tulup czy... ? No właśnie!

    17 kwietnia przy naszym lodowisku „JASTOR” od samego rana gromadziły się liczne autokary, a kolejne godziny przywoływały pod wejścia na jego teren wieloosobowe grupy dzieci i młodzieży  z sąsiednich (i nie tylko) miejscowości, co wzbudzało zainteresowanie przechodniów na trasie przy Al.  Jana Pawła II. Skąd to „zamieszanie”? Odpowiedź jest prosta. Wielu uczniów z klas 1 – 3 naszej szkoły spokojnie może jej udzielić, bo właśnie w ten piątek ruszyli oni na widowisko w wykonaniu artystów moskiewskiej rewii na lodzie na motywach baśni Charles’a Perraulta pt. „Śpiąca Królewna”. Tak naprawdę postaci z wielu innych baśni przewinęły się na lodowej tafli przed szeroką publicznością jako zapraszane przez KOTA W BUTACH na bal królewski. Najmłodsi tancerze byli… rówieśnikami naszych milusińskich! A precyzja – no, no! Stroje artystów wzbudzały zachwyt, niektóre z ewolucji zdroworozsądkowo nakazywały zamknąć oczy („Przecież ta pani uderzy głową o lód!”), ale wiadomo – „praktyka czyni mistrza”, dlatego nie powinny były dziwić skoki przez podwójne, naprzemiennie, odmiennie kręcone liny na lodzie, salta na nim, piruety i skoki o nazwach nie do spamiętania, czy też lot głową tuż nad nim, potęgowane wybuchami ognia (o, tak!) przed główną częścią sceny. Na pewno nietuzinkowy pokaz – stąd i takie zainteresowanie! Refleksja dodatkowa – na co i nasze dzieci zwróciły uwagę: nie wszyscy widzowie wiedzieli, jak powinni zachowywać się na widowni… Na szczęście my świetnie daliśmy sobie tam radę, prawda?

  • Podążając za Tolkienem

    Podążając za Tolkienem

    Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia po raz kolejny już zaprosił uczniów naszej szkoły do podróży w wyobraźni „podkręconej” przez spektakl pt. „Hobbit”. 15 kwietnia do MOK-u wybrały się więc klasy piąte oraz… drugie (a co?!:)). W zasadzie chyba mało kto nie słyszał o głównym bohaterze, czy chociażby częściowo nie zdołał poznać przygód Bilba. Najpierw książka (bestseller), potem kinowy hit filmowy, a teraz przedstawienie… Przyjaźń, odwaga, poświęcenie – wartości nadrzędne, tutaj wyraźnie nakreślone podczas odbywanej przez tytułową postać pełnej niebezpieczeństw wyprawy, są do wyłuskania z fabuły niczym ziarna prawdy o sobie, o tych, którzy są wokół nas. Spotkanie z aktorami tuż po takiej porcji wrażeń pozwoliło uporządkować widzom podstawy wiedzy teatralnej. Och, drugoklasiści (ale i uczniowie klas piątych!) byli pod wrażeniem. Wszystkim, poza gra aktorską, niezwykle podobały się efekty specjalne. Elementy pirotechniczne oraz maszyneria na scenie wywołały gromkie brawa, które też długo rozbrzmiewały po zakończonym spektaklu. To chyba dobrze, prawda?!:) P. S. Gollum – fantastyczny!

  • Podium w Katowicach

    Podium w Katowicach

    9 kwietnia był bardzo radosnym dniem nie tylko ze względu na piękną słoneczną pogodę... Właśnie wtedy w Katowicach odbył się finał diecezjalny (wojewódzki) XX Konkursu Wiedzy Biblijnej z Ewangelii św. Marka. Po wielu tygodniach przygotowań Grzegorz Mirosław z klasy 6 a zajął w nim I miejsce, a Łucja Mirosław (tak, tak - siostra!) z klasy 5 a - III miejsce angel. Przy tej też okazji Grzegorz udzielił swoich pierwszych wywiadów dla "Gościa Niedzielnego" i Radia eM smiley , o czym z radością  informuje katechetka, Sylwia Oleksy. Laureatom - GRATULUJEMY!

    Link do artykułu w internetowym wydaniu "Gościa Niedzielnego":

    http://katowice.gosc.pl/doc/2425252.Wszystko-jest-mozliwe

     

     

  • Pod patronatem... :)

    Pod patronatem... :)

    Zapraszamy do udziału w Ogólnomiejskim Konkursie Plastycznym pod honorowym patronatem Pani Prezydent Miasta, Anny Hetman, organizowanym przez Zespół Szkół nr 10 im. ks. prof. Józefa Tischnera.  Hasło przewodnie: „GODNOŚĆ CZŁOWIEKA NIEPEŁNOSPRAWNEGO WEDŁUG FILOZOFII ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II” (Jan Paweł II akcentuje, że żadna forma oraz żaden stopień niepełnosprawności nie ujmują nic godności osoby). Szczegóły - poniżej.

    Cele konkursu (cytujemy za Organizatorem): kształtowanie wyobraźni uczniów poprzez prace plastyczne, popularyzowanie wśród uczniów treści zgodnych z systemem wartości głoszonym przez Jana Pawła II, kształtowanie wśród uczniów pozytywnego wizerunku osoby niepełnosprawnej, integracja osób niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym. Wiekowe kategorie konkursowe w szkole podstawowej: kl. 1 – 3, kl. 4 – 6. Technika prac: płaska, dowolna do wyboru przez uczestnika konkursu. Format: nie mniejszy niż A4 i nie większy niż A3 (POLECAMY A3). Chętni do wzięcia udziału w tym konkursie zobowiązani są zgłosić się do p. M. Domin po wymaganą przez Organizatora zgodę na publikację wizerunku do podpisania przez rodzica/opiekuna prawnego konkursowicza. Gotowe prace, z dopiętą SPINACZEM zgodą oraz karteczką, na której będą dane: imię, nazwisko autora, jego wiek i klasa składane są na ręce p. Domin (tu też wyjaśnienia ewentualnych niejasności) do 29 kwietnia br.

  • Nasi reprezentanci...

    Nasi reprezentanci...

    ...w Miejskim Konkursie Plastycznym SP 17 pod hasłem "Witajcie w naszej bajce..." to z klas 1 - 3: Alina Stylok z kl. 1 a, Wojtek Boratyn z kl. 2 a oraz Natalia Araszczuk z kl. 3 b, zaś z klas 4 - 6: Wiktoria Tokarczyk z kl. 6 a oraz Magdalena Andrzejewska z kl. 6 b. Teraz - tak po prostu - trzymamy kciuki za powodzenie w głównej części tego boju! :) Plastyczny etap IV Miejskiego Konkursu Profilaktycznego dla szkół podstawowych z kolei "obsługują" wraz z nauczycielem plastyki: Adam Sułkowski z kl. 6 b, Natalia Ulbrych z kl. 5 b oraz Magdalena Stylok z kl. 4 b (plakat "Tylko słabi gracze sięgają po wzmacniacze"), którzy będą "sławić imię szkoły" w kolejnych konkurencjach. Warunkiem dodatkowym wzięcia w nim udziału przez placówkę było także zgłoszenie pracy (na temat "Uwaga, nadwaga!") wykonanej przez uczniów klas młodszych: Igę Grzegorczyk, Magdę Trzeciak, Patrycję Moskwę pod okiem pań: W. Wierzbowskiej i B. Galisz. Oby wszystko udało się zrealizować!

  • Uzdolnieni literacko? Obecni! :)

    Uzdolnieni literacko? Obecni! :)

    30 marca 2015 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w gali II Międzyszkolnego Konkursu Komiksowo-Literackiego w ZS nr 5. Wyróżnienia otrzymali podopieczni p. B. Borowskiej: Edyta Niewiadomska z kl. 6 b i Dominik Mrzyk z kl. 4 b oraz p. G. Vaidyan - Emilia Kowalczuk z kl. 5 a, natomiast Aleksandra Kohut z kl. 6 a zajęła... II miejsce. GRATULUJEMY! :)

  • Wielkanocne braaawo!

    Wielkanocne braaawo!

    Tak, bo świąteczne konkursy plastyczne w młodszej grupie wiekowej nadzorowane przez jej opiekuna, p. B. Galisz, zostały już całkowicie podsumowane – prace zeprezentowane, a laureaci i uczestnicy zmagań wczoraj, na uroczystym apelu „Wielkanocny czas”, przygotowanym przez klasę 2 b, nagrodzeni dyplomami i upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Najpiękniejsze kartki świąteczne opracowali: Filip Smulski z kl. 3 b – I miejsce, Julia Korasiak z kl. 2 a – II miejsce  i Wojtek Boratyn z kl. 2 a – III miejsce. Wyróżniono tu także Marię Mróz (kl. 3 b), Kacpra Błachuta (kl. 1 c) i Helenę Kędzia z kl. 3 b. Co do ozdób wielkanocnych – jury I miejsce przyznało Idze Grzegorczyk z kl. 3 a, II Natalii Marczykiewicz z kl. 1 d, a IIISandrze Ziębie z kl. 1 b. Wyróżnionymi dziećmi stali się: Jakub Pałka z kl. 1 d, Magda Trzeciak z kl. 3 a oraz Patryk Smulski z kl. 1 c. Poza wszystkimi wyróżnionymi osobami w wielkanocnym konkursie plastycznym udział wzięło 40 uczniów z klas 1 – 3. Gratulacje dla wszystkich! To było nie lada wyzwanie! Dziękujemy za chęci i wsparcie młodych artystów przez członków rodziny, opiekunów.

  • Dobre wieści!

    Dobre wieści!

    Wewnątrzszkolny konkurs plastyczny pod hasłem (ogólnie tu ujętym) „Dziękujemy... – kartka okolicznościowa” podsumowany! Spośród ostatecznie tylko kilku zgłoszonych, jednak naprawdę ciekawych prac, na pierwszy plan wybiły się dzieła Wiktorii Tokarczyk (kl. 6 a) – to ona właśnie zdobyła I miejsce. Wyróżnienia jednomyślnie przyznano Kamilowi Mrzykowi i Kindze Tułacz (oboje są uczniami kl. 5 b). Wszystkim uczestnikom konkursu niezwykle serdecznie gratulujemy!!! Dyplomy itd. – czekają na apel! :)

     

  • Do zobaczenia...! :)

    Do zobaczenia...! :)

    ...we wrześniu! Na pewno to 11 marca usłyszały dzieciaki, które w asyście dorosłych osób przyszły na spotkanie w ramach Dnia Otwartego. Nie zabrakło w jego trakcie informacji i, ma się rozumieć, paru atrakcji! Wiadomo, że zmian wokół wiele, planów - jeszcze więcej, stąd nie tylko potrzeba, ale wręcz konieczność przekazania istotnych wieści. Ponadto przyszłoroczne pierwszaczki chciały spędzić popołudniowy czas w innej niż zwykle formie. Dzieci pahasały więc w gąszczu tuneli i piłeczek, pobuszowały graficznie z myszką i klawiaturą, wśród różnorodnych działań zetknęły się ze światem niedźwiadka należącego do Ludwiczka. Miny "malców" - chyba jednak rozradowane :) . Spotkanie - oj, udane! :)

  • "Europejskie krajobrazy" w konkursowej odsłonie

    "Europejskie krajobrazy" w konkursowej odsłonie

    9 marca br. uczniowie naszej szkoły: Błażej Mirosław z kl. 3 a i Karolina Michalak z kl. 3 b pod opieką p. D. Szecówki wzięli udział w VIII edycji Miejskiego Konkursu Wiedzy nt. Unii Europejskiej pod wspomnianym wyżej tytułem, organizowanego w SP nr 1. Tym razem nasi dzielni konkursowicze nie stanęli na podium dla wygranych, ale wykazali się naprawdę dużą wiedzą z zakresu historii, kultury, środowiska przyrodniczo - geograficznego regionów UE. Nic, tylko im jej gratulować! Tyle wiadomości! Cieszymy się, że tak dzielnie reprezentowali młodszą grupę wiekową!

  • To już wkrótce - hura!

    To już wkrótce - hura!

    Szanowny Rodzicu, Opiekunie
    wraz z przyszłorocznym Pierwszoklasistą!

    Społeczność naszej szkoły serdecznie i z radością zaprasza na Dzień Otwarty, w którym będzie nam dane troszkę się poznać! 11 marca, tj. w środę, od godz. 17. 00 na terenie placówki Przedszkolaki i Dorośli na pewno znajdą coś wartego Ich zainteresowania.Teraz więc tylko dodamy, że z niecierpliwością czekamy! Do zobaczenia!

  • SP 17 zaprasza... :)

    SP 17 zaprasza... :)

    ...tradycyjnie już - do udziału w Miejskim Konkursie Plastycznym pod hasłem „Witajcie w naszej bajce…”, czyli MALARSKI PLENER W ŚWIECIE UTWORÓW JANA BRZECHWY. Zasady tego plastycznego boju są od pewnego czasu niezmienne. Każda szkoła może przesłać PO TRZY PRACE Z KAŻDEJ GRUPY WIEKOWEJ. SZCZEGÓŁY – poniżej!:)

    Spośród chętnych z klas 1 – 3, którzy wykonają dowolną techniką płaską lub półpłaską (za wyjątkiem komputerowej) prace na formacie A3 lub A4 (z bloku technicznego!), będące ilustracją do utworów Jana Brzechwy i spośród tak samo postępujących uczniów z klas 4 – 6, wybrane będą po trzy najciekawsze, najbardziej staranne dzieła, które prześlemy do Organizatora. Składane są one u nas w szkole na ręce p. M. Domin wraz z dopiętą spinaczem karteczką z imieniem, nazwiskiem, klasą i tytułem wiersza, który był inspiracją do wykonania pracy, do 31 marca. Powodzenia! W razie potrzeby konsultacje Młodego Artysty u p. Domin w ramach kółka plastycznego – czwartki, godz. 14. 35 – 15. 20 – zapraszam! P. S. Chętni do wzięcia udziału w tym konkursie mają obowiązek zgłosić się do p. Domin po druk zgody na przetwarzanie danych osobowych do wypełnienia przez rodzica, przygotowany i wymagany przez SP 17.

  • MAT-MISTRZ

    MAT-MISTRZ

    25 lutego w naszej szkole odbyły się eliminacje do XIII Miejskiego Konkursu Matematycznego MAT-MISTRZ. W konkursie brali udział uczniowie klas piątych i szóstych. Niestety, choroba uniemożliwiła wielu chętnym sprawdzenie swoich sił w tegorocznych eliminacjach... Wielka szkoda! Spośród tych, którzy podjęli wyzwanie, najlepszymi w I etapie okazali się: Grzegorz Mirosław (kl. 6 a) - I miejsce, Dominika Bartosiak (kl. 5 a) - II miejsce, Kamil Mrzyk (kl. 5 b) - III miejsce. Świetnie, prawda?! II etap konkursu odbył się 2 marca w SP nr 4 w Jastrzębiu - Zdroju, gdzie Grzegorz Mirosław zdobył wyróżnienie - GRATULUJEMY! Fantastyczna robota! :)

  • Fantastycznie:)!

    Fantastycznie:)!

    25 lutego Urząd Miasta Jastrzębie – Zdrój, a dokładnie Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych – Pion Ochrony, zaprosił reprezentantki szoły z klas 4 - 6, zakwalifikowane do miejskiego etapu konkursu plastycznego pod hasłem „Znam już na pamięć numery alarmowe, gdy zajdzie potrzeba – w głowie są gotowe”, do udziału w jego podsumowaniu, a były to (przypomnijmy): Kinga Tułacz, Paulina Ryszka i Wiktoria Tokarczyk. Podczas spotkania z panią Anną Hetman, Prezydentem Jastrzębia, ogłoszono laureatów w kolejnych kategoriach. I... Genialnie! Bo III miejsce wśród klas 4 - 6 zajęła Kinga, zaś wyróżnienie zdobyła Wiktoria. Tak naprawdę oczywiście wszystkie trzy dziewczyny dały z siebie to, co artystycznie w nich najlepsze, i serdecznie im gratulujemy!!!

    Dla zainteresowanych nieco więcej na ten temat (fotorelacja) na stronie UM: http://www.jastrzebie.pl/galeria-zdjec/yag/3753/ItemList/submitFilter/galeria-2015/konkurs-plastyczny-z-numerem-112 .

  • Gdyby tak...

    Gdyby tak...

    ...ktoś miał ochotę "samodzielnie zorganizować sobie" udział w konkursie plastycznym Klubu KAKTUS na PISANKĘ WIELKANOCNĄ - ogłoszenie Organizatora znajdzie na drzwiach szkolnej sali nr 2. Tym razem wszystko w Waszych rękach! :)

  • Och! Ach!

    Och! Ach!

    Czas biegnie, ech, biegnie... Nowy rok szkolny bliżej niż dalej! Więc już za chwileczkę, już za momencik popołudniową porą podwoje naszej szkoły otworzą się, by poznać choć troszkę... przyszłorocznych pierwszoklasistów, ich bliskich. Teraz "zdradzimy" tylko, że Dzień Otwarty wraz z drugim tygodniem marca! Szczegóły? Niebawem, na pewno! Warto tu ponownie zajrzeć!

  • Ekspresikiem :)

    Ekspresikiem :)

    Zespół Szkół nr 10 im. ks. prof. Józefa Tischnera z okazji 10. rocznicy nadania imienia organizuje ogólnomiejski konkurs plastyczny pt. „Nasze góry”. Jego celem jest przybliżenie piękna polskich regionów górskich oraz zwrócenie uwagi na to, jak otaczająca nas przyroda wpływa na funkcjonowanie i rozwijanie się człowieka w aspekcie fizycznym i duchowym. Szczegóły – poniżej.

    Format prac: A3 (k. techniczna), technika: dowolna (jednak taka, by praca mogła być włożona do koperty). Kategorie wiekowe: kl. 1 – 3, kl. 4 – 6. Szkoła może przesłać po trzy najlepsze prace indywidualne w każdej z kategorii. Reprezentanci szkoły muszą dostarczyć zgodę rodzica/opiekuna na publikację wizerunku (druk organizatora do pobrania u nauczyciela plastyki). Prace składane są z dopiętą karteczką (imię, nazwisko, klasa + druk zgody po wypełnieniu) u p. M. Domin do 2 marca włącznie. Drodzy chętni Artyści! Czasu na działanie nie ma zbyt wiele, ale temat cudny – pójdzie wam jak z płatka!

  • Turystyczne przygody w wersji młodzieżowej za nami! (relacja „na gorąco”)

    Turystyczne przygody w wersji młodzieżowej za nami! (relacja „na gorąco”)

    Tak! Sobota, 21 lutego, słoneczna pogoda  i… XLIII Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno – Krajoznawczy PTTK w postaci MIEJSKIEGO ETAPU w naszej szkole – no, no! To dopiero było COŚ! Po tylu latach „wznowienie” imprezy właśnie w naszych murach! Jego jastrzębscy Organizatorzy (PTTK, MOSiR, SP nr 19, przy wsparciu Naczelnika Wydziału Edukacji, p. A. Pawłowskiego), mieli nadzieję na duże powodzenie tego wydarzenia i… nie pomylili się. Koordynatorzy turniejowych działań (prawdziwi pasjonaci – z ramienia PTTK – p. B. Borowska – tak, tak – „nasza Pani od polskiego”, z ramienia ZHP – p. M. Mazur) od kilku miesięcy dopracowywali szczegóły, angażując w to wiele osób, placówek, instytucji. Dzisiaj na turniej zgłosiły się sukcesywnie przygotowywane zespoły – ze szkół podstawowych było ich 8 (po dwa z: SP 4, SP 5, SP 15 i SP 19), zaś ze szkół ponadgimnazjalnych  gościliśmy 2 z 3 zapowiadanych drużyn (zespoły z: Technikum Ekonomicznego i Technikum Logistycznego). Na uczestników etapu czekało 7 skrupulatnie przygotowanych konkurencji (test indywidualny, test grupowy,  rzut do celu, kolarski tor przeszkód, bieg na orientację z mapą na trasie SP 19 – MOSiR, wspinaczka na ściance wraz z „SAMARYTANKĄ”, czyli udzielaniem I pomocy). W bezpiecznej, dobrej atmosferze młodzież dawała z siebie wszystko (co zostało niezwykle docenione przez Organizatorów i Sponsorów wydarzenia, a to jest bezcenne). Ostatecznie na podium stanęli: w kategorii szkół podstawowych I miejsce zajął zespół 1 z SP 19 (E. Niewiadomska, I. Rybicki i M. Stylok), II miejsce – zespół II z SP 19 (J. Skiepko, J. Drąg i A. Kozieł), zaś III miejsce zdobył zespół z SP 15. BRAWO!!! Ach, taki splendor! W kategorii szkół ponadgimnazjalnych  zwycięski był zespół z Technikum Ekonomicznego. Zdobywcy pierwszych miejsc stawią się na eliminacjach wojewódzkich, planowanych na 9 maja br. w Rybniku. Tak, już teraz moooocno trzymamy kciuki! Doświadczyć takiego zaangażowania warto, ech, warto! Dorośli i młodzież fantastycznie współdziałali, a nam genialnie było wszystkich gościć w naszych murach! I uczestnicy turnieju, i zaproszeni goście byli bardzo usatysfakcjonowani udziałem w tej imprezie – czyż nie o to chodziło? Gratulacje!!!

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 19 im. Juliana Tuwima w Jastrzębiu-Zdroju
    Szkoła Podstawowa nr 19 im. Juliana Tuwima
    ul. Opolska 3
    44-335 Jastrzębie-Zdrój
  • /32/4713193

Galeria zdjęć