Nawigacja

Nawigacja

  • Rozgrywki szachowe w naszej szkole

    Rozgrywki szachowe w naszej szkole

    Przypomnijmy tylko... A co? Otóż... 18 lutego br. w naszej szkole odbyły się Miejskie Zawody Szachowe Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. Organizatorem zawodów była nasza szkoła oraz Uczniowski Klub Sportowy "Pionier". W zawodach brały udział drużyny w/w dziewcząt i chłopców z jastrzębskich placówek. Reprezentantki naszej szkoły: Daria Jeziorska (kl. VI a) i Łucja Mirosław (kl. V a) zdobyły... 3. miejsce! Natomiast drużyna chłopców, czyli: Grzegorz Mirosław  (kl. VI a) oraz Błażej Mirosław  ( kl. III a), zajęła 9. miejsce. No i świetnie! Brawo, a jakże!

  • Wydarzyło się... w świetlicy :)

    Wydarzyło się... w świetlicy :)

    Pierwsze półrocze bieżącego roku szkolnego już za nami, tak! Ale warto jeszcze wrócić do niego na chwilę w odniesieniu do działań naszych uczniów w świetlicy szkolnej. Zorganizowała ona dla nich kilka konkursów o charakterze także plastycznym, w tym: „Postać św. Mikołaja”, „Kartka bożonarodzeniowa”, „Anioł pasterzom mówił”. Powstałe w ich ramach dzieła prezentowano szerszej widowni  na gazetkach ściennych. Ich laureaci  otrzymali dyplomy i pamiątkowe upominki, sponsorowane przez Radę Rodziców. Na uwagę zasługują nagradzani uczniowie, a wśród nich byli bracia: Kamil i Dominik Mrzyk, zdobywcy I i II miejsca (dwukrotnie zamieniający się pozycjami) oraz wyróżnione rodzeństwo – Weronika i Leonard Żmij. Wszystkim zaangażowanym w prace świetlicowe dzieciom gratulujemy! Zachęcamy do udziału w kolejnych wydarzeniach tam planowanych. (źródło: p. W. Wierzbowska)

  • Dzień Babci i Dziadka u pierwszaków

    Dzień Babci i Dziadka u pierwszaków

    27 stycznia klasa I c zaprosiła do szkoły cudownych gości... Kogo? No przecież wiadomo, że swych: BABCIE i DZIADKÓW! Mali artyści przygotowali krótki program artystyczny (uuu, wzruszeń moc!), po którym przyszła pora na malutkie łasuchowanie :) . Wnuczęta zaproponowały też zaproszonym babciom i dziadkom zabawę. Był to... konkurs nawlekania koralików! Skoro zaś konkurs, to musiały być i nagrody - babcie otrzymały korale (wszystkie wyglądały pięknie!), a dziadkowie - krawaty (jak na eleganckich mężczyzn przystało). Uroczystość zakończyła się wręczeniem własnoręcznie wykonanych serduszek. To, co kryło się w oczach opuszczających szkołę gości, było warte całego zachodu!

  • "Dziękujemy" - jak zawsze chętnie :)

    "Dziękujemy" - jak zawsze chętnie :)

    Halo?! Uczniowie klas 4 – 6! Nowy konkurs plastyczny – TYLKO dla WAS! Chętnie działasz artystycznie? Lubisz projektować ciekawe kartki? Masz bujną wyobraźnię? Umiesz łączyć różne materiały? Chcesz ciekawie i z pożytkiem spędzić swój wolny czas? Pragniesz rozwijać swe zdolności manualne? Pracujesz starannie? TEN KONKURS JEST DLA CIEBIE! Temat: Dziękujemy! – karta okolicznościowa dla Przyjaciół szkoły – uczestników wydarzeń z jej życia. Szczegóły - poniżej!

    UWAGA REALIZACYJNA – KARTKA ma być bez tekstu i napisów! Wymagana technika: kolaż na otwieranym formacie A5 (A4 złożone na pół, niczym zeszyt, koniecznie z grubszego papieru, np. technicznego, wizytówkowego itp.), motywem przewodnim mają być kwiaty. NIE MA CO TUTAJ WIĘCEJ WYMYŚLAĆ – SPRAWA JEST JASNA! MOŻESZ ZŁOŻYĆ DO KONKURSU DWIE RÓŻNORODNE PRACE – mile widziane. MASZ PYTANIA? Ruszaj do p. M. Domin (w czasie działania kółka plastycznego). U tego nauczyciela składasz też swe gotowe dzieło – robisz to do 13 marca br. (dopinasz do niego spinaczem karteczkę ze swymi: imieniem, nazwiskiem i klasą).

  • I jeszcze COŚ dla zainteresowanych artystów...

    I jeszcze COŚ dla zainteresowanych artystów...

    Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Radlinie zaprasza do udziału w XX Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Dom”.  Tematem jest „DOM PEŁEN WZRUSZEŃ”. Taki dom to – cytując słowa Organizatora – „miejsce na ziemi  i w sercu, wymarzone lub niechciane, pełne nadziei i pragnień, naszych spotkań,  z których wynikają nowe doświadczenia i emocje, gdzie panuje radość wspólnego przeżywania chwil szczególnych i codziennych,  wielkich tragedii i małych smuteczków, miłości, którą się mnoży, kiedy się ją dzieli z innymi”. Szczegóły (istotne) dla zainteresowanych – poniżej.

    Szkoła może wysłać maksymalnie 10 prac (niezrolowanych, nieskładanych!). Skoro może „wysłać”, stąd – mimo dowolności techniki – należy skoncentrować się na tym, co po wykonaniu można będzie zapakować do szkolnej bąbelkowej koperty. Możliwymi do zastosowania są więc techniki płaskie (w tym i półprzestrzenie na płaskim podobraziu) – ale ciekawe (wyklejanki papierowe, materiałowe, włóczkowe, wydzieranki, mieszane, elementy techniki typu np.: quiling, iris folding; staranne, kreatywne malarstwo bądź rysunek). W  rachubę wchodzi działanie na formacie A3 (grubszy papier – np. techniczny, lub w przypadku wyklejanek itp. można w takim formacie pracować na tekturze – np. kartkę techn. nakleić na okładkę z tego bloku, by wzmocnić to podobrazie). Jeśli masz pytania – nauczyciel plastyki w trakcie pracy kółka plastycznego chętnie z tobą porozmawia, pomoże. Zanim gotową pracę oddasz – musisz zadeklarować swój udział w tym konkursie u p. M. Domin. Gotową pracę składasz u tego nauczyciela do 11 marca z dopiętą karteczką z imieniem, nazwiskiem, swą klasą i wiekiem (NE PISZ NIC NA ODWROCIE DZIEŁA!). Och, na pewno stworzysz genialne przedstawienie tego tak bliskiego każdemu z nas tematu! Powodzenia!

    Ponadto u nauczyciela plastyki chętni uczniowie z klas 4 – 6 mogą zasięgnąć informacji (a to ważne z racji kwestii organizacyjnych i finansowych) na temat udziału w kolejnej edycji konkursu KLIO (VII Ogólnopolski Konkurs Mitologiczny – kategoria: praca plastyczna – ilustracja wybranego mitu/postaci mitologicznej na formacie A4). Na zainteresowanych tematem i ostateczne deklaracje udziału po wyjaśnieniach organizacyjnych nauczyciel plastyki czeka DO 6 MARCA (potem dla zarejestrowanych będzie podany czas wykonania pracy – po kilku edycjach wiemy już, że Organizatorzy są naprawdę wymagającymi jurorami jeśli chodzi o pomysłowość i estetykę dzieł).

  • Ach, co to był za bal!

    Ach, co to był za bal!

    No właśnie! 29 stycznia, popołudniową porą, uczniowie klas 1 - 3 spotkali się, by zgodnie z karnawałową tradycją, "powyginać śmiało ciało". Oj, kogóż tam nie było (poprzebierane dzieciaki były nie do poznania)! Zaproszony do współpracy wodzirej wraz z wychowawcami skutecznie motywowali "maluchy" do oddania się zabawie. Krótka przerwa na coś smacznego wcale nie ostudziła zapału do tańca - niektórzy wprost przepięknie wywijali na parkiecie! Każda z grupek wzięła udział w jakimś konkursie, a kończący zabawę popis robota wzbudził emocje także u czekających na odbiór swej balującej pociechy dorosłych. A za rok... Ale na razie o tym sza! Tymczasem warto miło powspominać taneczne "szaleństwo":)! P. S. Kto na drugi dzień (30 stycznia) ok. godz. 16.00 zajrzał do szkoły, na korytarzu mógł spotkać wiele nietypowych "osóbek" - starsza grupa wiekowa m. in. w wersji "piżama party" plus postaci, których po północy lepiej nie spotkać:), szalała pod okiem znanego "19" didżeja (nie ma to co muzycznie świetnie rozwijający się absolwenci!). Karnawał? Zaliczony!:)

  • Ważne zaproszenie - ba, alarmowe:)!

    Ważne zaproszenie - ba, alarmowe:)!

    Urząd Miasta Jastrzębie – Zdrój Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych – Pion Ochrony zapraszają uczniów klas 1 – 3 oraz klas 4 – 6 do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem „Znam już na pamięć numery alarmowe, gdy zajdzie potrzeba – w głowie są gotowe”. „Celem konkursu jest zapoznanie się oraz poszerzenie wiedzy dzieci i młodzieży na temat zachowania się bezpiecznie w przypadku wystąpienia jakichkolwiek zagrożeń. Zadaniem konkursu jest przybliżenie uczestnikom prac służb ratowniczych uczestniczących w wyeliminowaniu zagrożenia. Konkurs plastyczny jest wspaniałą okazją do zainteresowania tematem dzieci i młodzieży, gdyż ich właściwa postawa oraz świadomość zagrożenia może uratować komuś życie i zdrowie nie tylko najbliższych.” Dopuszczalny format prac – nie większy niż A2 (najlepiej A3 – bazą grubszy papier – np. z bloku technicznego!). Technika wykonania – rysunek, grafika, malarstwo, kolaż, malowanie na tkaninie. Każda z placówek uczestniczących w konkursie przeprowadza wewnątrzszkolne eliminacje i do UM oddaje PO TRZY najlepsze prace w danej kategorii wiekowej. Termin zgłoszenia się szkoły do konkursu upływa 23 stycznia*, złożenia dzieł na ręce nauczycielki plastyki  z naklejoną z tyłu metryczką – druczek DO POBRANIA u p. M. Domin – najlepiej do 30 stycznia; dodatkowy okres przyjmowania prac  – w sekretariacie szkoły podczas ferii do 6 lutego do godz. 11 .00.  *W związku z datą zgłoszenia szkoły do konkursu chętni do wzięcia w nim udziału proszeni są, by przekazali swą decyzję o tym p. M. Domin do 21. 01., pobrali druczek metryczki i… spokojnie wzięli się do pracy. Wątpliwości do wyjaśnienia i wskazówki możliwe do uzyskania podczas zajęć kółka plastycznego klas 4 – 6 (środy, 14. 35 – 15. 20). Uczniowie starszej grupy wiekowej (kl. 4, 5, 6) są szczególnie zaproszeni do podjęcia wyzwania! :)

    INFORMACJA:

    Spośród dzieł zgłoszonych przez uczniów klas 4 – 6, zadeklarowanych do udziału w powyższym konkursie („Znam na pamięć numery alarmowe, gdy zajdzie potrzeba –  w głowie są gotowe”) szkolne jury (zgodnie z regulaminem) miało wybrać 3 prace reprezentujące placówkę. I wybrało. Ich autorami są: Kinga Tułacz (kl. 5 b), Wiktoria Tokarczyk (kl. 6 a) i Paulina Ryszka (kl. 6 a). Wszystkim, którzy zgłosili się do konkursu bijemy BRAWO, a za wybraną „trójkę” – trzymamy kciuki!

     

     

  • Piękne te ozdoby świąteczne były, oj, tak!:)

    Piękne te ozdoby świąteczne były, oj, tak!:)

    Przed Bożym Narodzeniem klasy 1 – 3 pod okiem opiekuna młodszej grupy wiekowej, p. B. Galisz, zostały zaproszone do wykonania ozdób choinkowych i zgłoszenia ich do szkolnego konkursu plastycznego. 19 grudnia, w miłej atmosferze, zwycięzcy tego „boju” zostali „wywołani” do odebrania dyplomów, nagród. I miejsce zajęła Alina Stylok (kl. 1 a), IIKajetan Kula (kl. 3 a), IIIWiktoria Rosińska (kl. 1 c). Wyróżniono też: Paulinę Ciemięgę (kl. 1 c), Miłosza Mika (kl. 3 a), Matyldę Chromik (kl.  1 a), Maję Błachut (kl. 1 c) i Huberta Maja (kl. 1 b). BRAWO!!! Ponadto 27 dzieci podziękowano „na słodko” za udział w tym konkursie. Bez wątpienia wszystkim należą się gratulacje za chęci, a dorosłym, których pomocna dłoń widoczna była w fantastycznych pracach – za cenne wparcie młodych artystów w ich działaniach.

  • Nasze pierwszaki na podium!

    Nasze pierwszaki na podium!

    Mowa, rzecz jasna, o ekipie pracującej nad JASEŁKAMI, o których już tu wspominaliśmy. Ten ogromny wysiłek wychowawczyń klas 1 c i d, rodziców, dzieci i wszystkich pomocników przyniósł wymierny efekt - II miejsce w startowej kategorii podczas XXIV Jastrzębskiego Przeglądu Jasełek, organizowanego przez MOK. Fantastycznie! Gratulacje, owacje i podziękowania dla wszystkich jasełkowiczów, ma się rozumieć! Super!

  • Góra Grosza 2013 podsumowana!

    Góra Grosza 2013 podsumowana!

    ... i stąd wielki sukces ofiarności i dobrego serca! Z radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała nagrodę za zebranie największej ilości groszy w województwie śląskim w 2013 r. Konkretny cel, mądre działanie i... tyle frajdy, że KOMUŚ to wszystko naprawdę posłużyło! Fotorelacja z uroczystego przekazania podziękowań i gratulacji na naszym fb.

  • Regionalne kolędowanie

    Regionalne kolędowanie

    15 grudnia klasy V a i b zaprosiły do siebie nietypowych gości. Koło Gospodyń Wiejskich spędziło z nimi niezwykłą lekcję. Doświadczone panie opowiedziały, jakie elementy tradycji świątecznych królowały na i przy śląskich stołach. Nie obyło się również bez śląskich kolęd. Na koniec uczniowie wraz z członkiniami KGW wspólnie zaśpiewali pastorałkę pt. „Jest taki dzień”. Było bardzo miło i pouczająco. Oczywiście, że już czekamy na następne spotkanie! P. S. Zdjęcia z tej wizyty - na szkolnym fb.

  • Plastyczny STOP telegram

    Plastyczny STOP telegram

    Mamy wyniki szkolnego konkursu plastycznego dla klas 4 - 6 STOP Mistrzowie kartek świątecznych górą! STOP Gratulacje dla: STOP Dominika Mrzyka z 4 b – I miejsce STOP Oliwii Sierszulskiej z 4 b – II miejsce STOP Kamila Mrzyka z 5 b – III miejsce STOP Brawa dla WSZYSTKICH konkursowiczów STOP Dyplomy itd. już wkrótce STOP Wasze kartki ruszają niebawem  z życzeniami od „19” w świat STOP

  • Niesie się Dobra Nowina!

    Niesie się Dobra Nowina!

    A to za sprawą klas 1 c i 1 d wraz ze swymi wychowawczyniami (p. A. Adamczyk i p. M. Sieńko), które powolutku, lecz śmiało zapraszają uczniów, pracowników szkoły oraz swych bliskich na występy jasełkowe. Zaangażowanie takiej grupy dzieci, działania rodziców wraz z wychowawcami nad interpretacją scenariusza, także od strony scenograficznej - no, no! - ach, ale nie ma co na razie - cykl pokazów świeżo rozpoczęty (8 XII) - pierwsze recenzje - ummm, bardzo dobre! Życzymy miłego, bliskiego sercu odbioru przedstawienia! Dzieciaki - super, trzymamy kciuki! :)

  • W mikołajkowym darze...

    W mikołajkowym darze...

    ...5 grudnia, wieczorową porą, klasa 2 b w wyjątkowej atmosferze przyjęła na drugim piętrze swych gości - najbliższych, którzy mieli okazję wysłuchać indywidualnych popisów recytatorskich wszystkich dzieciaków. To one w wierszu tęskniły już za spotkaniem z Mikołajem, wigilijną gwiazdą na niebie i wyjątkowymi świętami. Spora porcja humoru okrasiła całość spotkania. Dzieciaki uczyły dorosłych... piosenki (najlepsza była jej ruchowa interpretacja!:)), śpiewały wspólnie z nimi "to i owo" już nieco bożonarodzeniowo, a gdy przyszedł czas "eksperymentu na żywo" i aktorskiego wyzwania dla chętnego rodzica, to i Mikołaj się znalazł, i jego przepastny wór z prezentami, i dary dla niego i zebranych od drugoklasistów... Ach, sporo się działo, a i specjalnie przygotowane na tę okazję ciasto bardzo zebranym smakowało:). Wywiad z "aktorem" udał się znakomicie, wszyscy bawili się... wyśmienicie! Gwaru i radości - mnóstwo! Sporo wysiłku trzeba było w to włożyć, ale warto było, dzieci, prawda?! Dziękujemy wszystkim mikołajkowym asystentom!:)

  • "Anioł pasterzom mówił..."

    "Anioł pasterzom mówił..."

    Wychowawca świetlicy, p. W. Wierzbowska, ogłasza konkurs plastyczny, skierowany do każdego chętnego ucznia naszej szkoły, który zapisany jest na zajęcia świetlicowe. Jego hasłem wywoławczym jest "Postać anioła". Zachęcamy do wzięcia w nim udziału po zapoznaniu się z przedstawionymi tu jego zasadami. Wymagania konkursowe: format pracy - A4, technika - dowolna; termin oddawania prac - do 12 grudnia w świetlicy szkolnej. Każdy z chętnych artystów, napotkawszy na swej drodze realizacji tematu konkursu jakieś trudności, spokojnie może zwrócić się do p. W. Wierzbowskiej po pomoc. No, trzeba zabrać się do pracy - już, już! :) To będą piękne dzieła!

     

  • Julian Tuwim...

    Julian Tuwim...

    19 listopada 2014 r. odbył się w bibliotece szkolny konkurs recytatorski wierszy Juliana Tuwima dla klas II i III. Brało w nim udział 11 uczniów wybranych w drodze eliminacji klasowych. Dzieci miały do wyboru 3 wiersze Tuwima: "Zosia Samosia", "O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci" oraz "Spóźniony słowik". Przewodniczącym jury był p. dyrektor, G. Węgliński, któremu towarzyszyły panie: H. Rotter i D. Szecówka. I miejsce przyznano Mikołajowi Jeziorskiemu z klasy II b, II miejsce - Szymonowi Nowakowi z klasy II a i III miejsce - Julii Kurzei z klasy III a. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe oraz coś słodkiego:). Serdecznie gratulujemy małym artystom i dziękujemy wychowawcom za przygotowanie uczniów do tych "potyczek". Zdjęcia z konkursu zostaną zamieszczone na strone fb.

  • Miśki, misiaki... zapraszamy do szkoły!

    Miśki, misiaki... zapraszamy do szkoły!

    Kochani!
    Tradycyjnie już 25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli, aby tego dnia (wtorek) przyszli do szkoły ze swoim ulubionym pluszowym misiem
    ! Przecież wszyscy jesteśmy dziećmi:)!

  • Rodzeństwo na podium :)

    Rodzeństwo na podium :)

    W miniony czwartek (20. 11.) nasi uczniowie: Grzegorz, Łucja i Dominik reprezentowali szkołę w miejskim etapie XX Konkursu Wiedzy Biblijnej z Ewangelii św. Marka. Ciężka praca została nagrodzona... Grzegorz Mirosław zajął I miejsce, a Łucja Mirosław - II miejsce. Rodzeństwo w kwietniu weźmie udział w finale wojewódzkim w Katowicach - już teraz trzymamy kciuki! Gratulujemy całej trójce i życzymy dalszych sukcesów!

  • "Cypisku, gdzie jesteś?"

    "Cypisku, gdzie jesteś?"

    ...pytała Hanka, martwiąc się u boku Rumcajsa. Gdzie? W MOK-u! Jak to? Ano tak to: Narodowy Teatr Edukacji przyjechał tu ze spektaklem pt. "Jak Rumcajs Cypiska uratował" i 18 listopada zaprezentował się przed m. in. naszymi klasami drugimi, które wraz ze swymi wychowawcami wyruszyły w ten wietrzny poranek na spotkanie ze sztuką. Było o wartościach rodzinnych, umiejętności bycia pomocnym, o przyjaźni i zwycięstwie dobra. Dzieciaki śmiały się jak szalone, a gdy na scenie pojawiła się ogromna Pajęczyca (co za maszyneria teatralna ze szczudłami nożnymi!) - uuu, to dopiero było! Po przedstawieniu odtwórczynie ról żeńskich poopowiadały wprost ze sceny o tym, jak powstaje teatr, jak kreuje się postać na scenie, jakie rodzaje lalek mogą się na niej pojawić. I wszystko jasne! Ach! Oczywiście za sprawą kochających go rodziców Cypisek odnalazł się, więc spokojnie :)!

  • "Zagrajmy w coś fajnego;)!"

    "Zagrajmy w coś fajnego;)!"

    Wraz z wychowawcą świetlicy, p. W. Wierzbowską, ponownie zwracamy się do rodziców/opiekunów z prośbą o to, aby gry i puzzle, z których domowo nie korzystają już ich pociechy, ale wciąż dobre do użytku, przekazane zostały właśnie do szkolnej świetlicy - zyskają "drugie życie" ku radości dzieciaków spędzających tam czas. Za chęć podzielenia się wszelkimi "skarbami" z domowego kącika gier i zabaw z góry dziękujemy! Ale się będzie działo:)!

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 19 im. Juliana Tuwima w Jastrzębiu-Zdroju
    Szkoła Podstawowa nr 19 im. Juliana Tuwima
    ul. Opolska 3
    44-335 Jastrzębie-Zdrój
  • /32/4713193

Galeria zdjęć