Nawigacja

Nawigacja

  • Hura!

    Hura!

    Skąd ten okrzyk radości? Bo Wiktoria Tokarczyk z kl. 5 a zajęła I miejsce w kategorii klas 4 - 6 w Miejskim Konkursie Plastycznym, organizowanym przez SP 17, związanym z ilustracją do wierszy Jana Brzechwy. Baaardzo gorąco gratulujemy, a wszystkim tym, którzy próbowali swych sił w jego ramach, bijemy raz jeszcze (po podziękowaniach na apelach świątecznych obu grup wiekowych) brawa!:)

  • Mały Gość Niedzielny

    Mały Gość Niedzielny

    Na stronie internetowej "Małego Gościa Niedzielnego" zamieszczono informację o konkursie plastycznym organizowanym przez panie katechetki naszej parafii. Laureatki szkolnego etapu: Karolina, Ania i Marta mogą zobaczyć się na zamieszczonej tam "fotce":). Pomocny link? Proszę bardzo:    http://malygosc.pl/doc/1961639.Od-Lolka-z-Wadowic-do-swietego-Jana-Pawla-II

  • I to jaki!:)

    I to jaki!:)

    Każdego roku w inny sposób świętujemy obchody Dni Frankofońskich, które zwykle przypadają na koniec marca. Tym razem uczniowie klas IV-VI 2 kwietnia przystąpili do konkursu wiedzy o Francji i krajach frankofońskich. Czy to Sekwana przepływa przez Francję? Co jest stolicą Kanady? Z takim i tym podobnymi pytaniami zmagali się nasi uczniowie. Celem konkursu było zachęcenie ich do poszerzania wiedzy o kulturze i cywilizacji Francji, krajów frankofońskich – to kraje, w których język francuski jest językiem urzędowym (a uwierzcie, trochę ich jest!). Po 45-minutowym boju, na podium stanęli: Daria Jeziorska z klasy V a - I miejsce, Magdalena Dobrowolska z klasy IV b – II miejsce, Magdalena Czaja z klasy IV a - III miejsce. Wyróżniono zaś Łucję Mirosław z klasy IV a. Brawo!!! Gratulacje należą się wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, bowiem w większości byli nimi ci, którzy nie uczą się już języka francuskiego.

     

  • Czekając na kanonizację

    Czekając na kanonizację

       Uczniowie klas IV-VI w ramach przygotowań do kanonizacji  Papieża Jana Pawła II  pochylili się nad testem wiedzy o przyszłym świętym. "Najlepsi z najlepszych" to: Łucja Mirosław z klasy IV a, która zdobyła maksymalną liczbę punktów, czyli 26! Tuż za nią uplasował się jej brat, Grzegorz Mirosław, z klasy V a - 24 p., a jako trzecia na liście zwycięzców znalazła się Joanna Radwańska z klasy IV b - 23,5 p. Uczniowie klas I-III wykonywali z kolei prace plastyczne przedstawiające przyszłego świętego. Laureatami zostali: Karolina Holik z klasy I b, Anna Rutka z klasy III b oraz Marta Piekarczyk z klasy I a. Finał miejski konkursu plastycznego odbędzie się 11. 04., a  23. 05. - tego z wiedzy. Trzymamy kciuki za naszych przedstawicieli!

  • Jesteśmy za....

    Jesteśmy za....

    ... za czym? Za życiem! Potwierdziło to 25 marca aż 72 uczniów i 4 nauczycieli, przystępując do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zobowiązali się do codziennej modlitwy - przez 9 miesięcy - za nieznane sobie dziecko, którego życie jest zagrożone. Jako symbol uczestnictwa w tej inicjatywie każdy otrzymał "przypominacz" w postaci bucika zrobionego na szydełku przez dziewczynki z kółka artystyczno - technicznego pod okiem p. Danuty Szecówki. Wszystkim młodym "rodzicom adopcyjnym" życzę wytrwałości! Katechetka Sylwia

  • Tyle wrażeń...!

    Tyle wrażeń...!

    Wtorkowy Dzień Teatralny klas młodszych (25. 03. 14.) po raz kolejny okazał się fantastycznym pomysłem. Spektakl pt. „O DZIELNYM SZEWCZYKU”, opracowany przez Katolicki Teatr Edukacji, wzbudził wiele pozytywnych emocji u jego odbiorców. Doskonale znana historia dobrego bohatera, wzbogacona o nowe wątki, „ubrana” w niezwykle zabawne teksty, opatrzona świetną muzyką, w którą łatwo i z chęcią włączała się publiczność, genialne „efekty specjalne” (ach, ten Kot – sztukmistrz!) oraz zaproszenie na scenę do odegrania jednej z ról naszej pierwszoklasistki, Wiktorii (jak szybko opanowała tremę!), która świetnie poradziwszy sobie, pożegnana została przez bohaterów przedstawienia balonowym, barwnym kwiatem (powrót grupy do szkoły zwracał uwagę!:))… - i CAŁA RESZTA - to po prostu musiało wywrzeć ogromne wrażenie! Dzieci jednomyślnie stwierdziły, że bardzo podobała im się ta historia ze szczęśliwym zakończeniem. Każdy sam potrafił określić, co było mu najbliższe, co wzbudziło największe: zachwyt i ciekawość. Takiej lekcji obcowania ze sztuką nie da się niczym innym zastąpić!

  • "Młodzi dla Ukrainy"

    "Młodzi dla Ukrainy"

    „Młodzi dla Ukrainy” to nasza szkolna akcja pomocy skierowanej do mieszkańców Ukrainy. Każda klasa pod okiem swojego wychowawcy podejmie próbę przygotowania 10 - kilogramowej paczki z żywnością. Będą to przede wszystkim produkty o długim terminie przydatności do spożycia. Prosimy o zbieranie głównie: kaszy, mąki, makaronu, herbaty itp. Tak wiele za tak niewiele…

    Utwór promujący akcję...

  • "W języku Prevert'a"

    "W języku Prevert'a"

    Już po raz czwarty spotkaliśmy się na szkolnym Konkursie Poezji Frankofońskiej. Nasi uczniowie z klas IV-VI, pod okiem pań: Danuty Szecówki oraz Elżbiety Błoniarczyk, zmagali się z poezją w języku francuskim. Dzielnie podjęli wyzwanie, wynikiem czego na podium stanęły: Łucja Mirosław z klasy IV a – I miejsce, Julia Drąg, również z klasy IV a – II miejsce, Magdalena Dobrowolska z klasy IV b – III miejsce. Wyróżniono natomiast Edytę Niewiadomską z klasy V b. Serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom tego boju, którzy z zaangażowaniem stawili czoła poezji i językowi francuskiemu. Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie, będą nagrodzeni na najbliższym apelu. Och! To jeszcze nie koniec! Dziewczyny z podium będą reprezentowały naszą szkołę  w II etapie konkursu w Katowicach – tradycyjnie – już trzymamy kciuki. Bonne chance!

  • Klasy III o Unii Europejskiej

    Klasy III o Unii Europejskiej

      10 marca uczniowie klas trzecich - Marta Lisowska i Dominik Mrzyk reprezentowali naszą szkołę w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej. Za uczestnictwo zostali uhonorowani dyplomami oraz książkami. Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą - gratulujemy! Danuta Szecówka - członek komisji konkursowej.

  • Ortografia na "6"!

    Ortografia na "6"!

    7 marca przeprowadzone zostały szkolne eliminacje do Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego. Wzięli w nich udział uczniowie kl. 4 - 6, wytypowani przez nauczycieli - polonistów. W grupie konkursowiczów znaleźli się:
    Łucja Mirosław, Julia Tulke, Dawid Jamrozik - kl. 4 a;

    Natalia Ulbrych, Magdalena Dobrowolska, Zlata Kolesnykowa - kl. 4 b;

    Weronika Krzyżaniak, Daria Jeziorska, Natalia Klimala, Grzegorz Mirosław - kl. 5 a;

    Maciej Baranek, Julia Skiepko, Maja Marciniak - kl. 5 b;

    Patrycja Szymczak - kl. 6 a i...

    Agata Kurczyk, Klaudia Kłus, Katarzyna Rogal - kl. 6 b.

    Spośród w/w uczniów wyłoniono najlepszych, a okazali się nimi: Klaudia Kłus, Katarzyna Rogal i Grzegorz Mirosław. To oni będą reprezentowali naszą szkołę podczas Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego, planowanego na 25 marca 2014 r. Trzymamy za nich kciuki już teraz:)!

  • Wiosną powiało:)

    Wiosną powiało:)

    BRAWO!!! Z PRZYJEMNOŚCIĄ INFORMUJEMY, ŻE WEWNĄTRZSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS  4 – 6 POD HASŁEM „DEKORACJA WIOSENNA” ZOSTAŁ ROZSTRZYGNIĘTY! Laureatką I miejsca w ocenie 3 – osobowego jury  została Wiktoria Tokarczyk z kl. 5 a (piękna kwiatowa rama!). Na miejscu II uplasowała się Paulina Ryszka (ze swym radosnym bukietem „z pudełeczka”), również z kl. 5 a. Wyróżnienia przyznano: Kamilowi Mrzykowi, autorowi „łączki na pikach” (kl. 4 b) oraz Aleksandrze Kohut i jej kwiatom z przestrzennego origami (ponownie - kl. 5 a!). Gratulujemy i… nagrody szykujemyJ!

  • Plastycy w sprawie Brzechwy

    Plastycy w sprawie Brzechwy

    Szkoła Podstawowa nr 17 po raz kolejny na, praktycznie rzecz ujmując, niezmiennych zasadach zaprasza do udziału Miejskim Konkursie Plastycznym pod hasłem „Witajcie w naszej bajce…”, czyli MALARSKI PLENER W ŚWIECIE UTWORÓW JANA BRZECHWY. Każda szkoła, co jest już tradycją tego konkursu, może przesłać PO TRZY PRACE Z KAŻDEJ GRUPY WIEKOWEJ. Spośród chętnych z klas 1 – 3, którzy wykonają dowolną techniką (za wyjątkiem komputerowej) prace na formacie A3 lub A4 (z bloku technicznego!), będące ilustracją do tych szczególnie mniej znanych utworów Jana Brzechwy i spośród tak samo postępujących uczniów z klas 4 – 6, wybrane więc zostaną po trzy najciekawsze dzieła, które dostarczone będą Organizatorowi. Składać je należy na ręce p. M. Domin wraz z dopiętą spinaczem karteczką z imieniem, nazwiskiem, klasą  i tytułem wiersza, który był inspiracją do wykonania pracy do 21 marca. Powodzenia! (W razie potrzeby konsultacje Młodego Artysty u p. Domin.) P. S. Autorzy zakwalifikowanych do kolejnego etapu prac na drugi dzień po wywieszeniu listy z ich nazwiskami na drzwiach sali nr 2 (25 marca) mają obowiązek zgłosić się do p. Domin po druk zgody na przetwarzanie danych osobowych do wypełnienia przez rodzica, przygotowany i wymagany przez SP 17. Dobra rada: prace składane do konkursu muszą być bardzo przemyślane, estetycznie wykonane i w oryginalny sposób prezentujące temat.

  • Ale miło było!

    Ale miło było!

    O! I tak wyczekiwane spotkanie dobiegło wieczorem końca! Oczywiście, że chodzi o Dzień Otwarty, adresowany do przyszłorocznych pierwszoklasistów i ich rodziców/opiekunów. To właśnie dzisiaj, 26 lutego, dzieciaki mogły się tu rozejrzeć, obejrzeć „na scenie” swych starszych, bo już od września br. uczniów naszej szkoły, których pewnie jeszcze pamiętają z przedszkola. Reprezentacja klas 1 a i 1 b wierszami i piosenką ilustrowaną ruchem dodała im odwagi „u progu szkolnych drzwi”. Nasi mali aktorzy w towarzystwie czołowych przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego poradzili sobie wyśmienicie! Nie obyło się bez harców w sali zabaw w piłeczkowym basenie, na torze przeszkód i z wykorzystaniem innych rozmaitych sprzętów. Starsi uczniowie w roli smerfów próbowali (skutecznie!) „poduczyć” najmłodszych gości języka angielskiego, czy też zainteresować ich możliwościami komputerowego… pingwinka (ależ tęcze, kwiaty, domy i bańki tworzyły odważne Żabki!). Była też okazja do przybliżenia postaci patrona szkoły – słuchanie utworów J. Tuwima, zabawa w kolorowanie, „pamiątek moc” wraz z porcją zdrówka na „do widzenia” (pychotka marchewkowa dla milusińskich) były chyba dobrym początkiem przyszłej znajomości, prawda?  Gdy przedszkolaki (także grupa zerówkowa z pobliskiej placówki pod czujnym i wyrozumiałym okiem swych Pań) maszerowały po szkolnych korytarzach, bez lęku komentując to i owo, dorośli rozmawiali wraz z dyrektorem szkoły i przyszłorocznymi wychowawcami klas pierwszych o planach na wrzesień, o zmianach w oświacie dotyczących dzieci mających rozpocząć naukę, o tym, co już teraz istotne dla dobrego przygotowania ich do tego. Dziękujemy wszystkim, za sprawą których udało się stworzyć dobrą  atmosferę spotkania. I… dziękujemy ślicznie za wizytę! Do zobaczenia za kilka miesięcy!:)

  • "Kaktus" już świątecznie?

    "Kaktus" już świątecznie?

    Konkurs na Pisankę Wielkanocną

    Miejski Ośrodek Kultury - Klub „Kaktus” - serdecznie zaprasza do udziału w nim dzieci ze szkół podstawowych!

    Regulamin konkursu:

    Organizatorem konkursu na najładniejszą pisankę wielkanocną jest Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju. Celem konkursu jest podtrzymanie tradycji związanej ze Świętami Wielkanocnymi oraz rozbudzenie wyobraźni plastycznej wśród uczniów szkół podstawowych. W konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie szkół podstawowych z naszego regionu. Prace powinny być wykonane z wydmuszek lub jaj kurzych. Nie dopuszcza się prac wykonanych z innych materiałów. Pisanki powinny być zapakowane w woreczek foliowy i podpisane na odrębnej karteczce w następujący sposób: imię i nazwisko, numer szkoły, klasa, telefon. Karteczkę należy włożyć do środka woreczka z pisanką. Prace należy dostarczyć w terminie* do dnia 10 kwietnia 2014 roku na adres: Klub „Kaktus”, ul. Katowicka 24, 44-335 Jastrzębie-Zdrój (tel. /32/ 4712 353). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 16 kwietnia 2014 roku w Klubie „Kaktus” o godzinie 17.00. Dla zwycięzców konkursu organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody. Podział nagród pozostaje w gestii jury. *UWAGA! Uczniowie z klas 4 – 6 naszej szkoły, którzy chcą wziąć udział w tym konkursie i uzyskać dodatkowe, pozytywne „zielone” oceny z PLASTYKI, WYKONUJĄ PRACĘ, OPISUJĄ JĄ I PAKUJĄ ZGODNIE Z REGULAMINEM i dostarczają nauczycielowi przedmiotu (p. M. Domin) DO 03. 04. 2014 r. (po upływie tego terminu nie będzie on ich przyjmował).

  • A w świetlicy szkolnej...;)

    A w świetlicy szkolnej...;)

    W styczniu br. w świetlicy szkolnej odbył się konkurs plastyczno - literacki pod hasłem "Bohaterowie wierszy Tuwima". W ramach jego podsumowania zostały przyznane równorzędne wyróżnienia. Otrzymali je: Wiktoria Tokarczyk, Nikola Michalak, Aleksandra Kohut, Dominik Mrzyk i Karolina Solska. Nagrody dla wyróżnionych uczestników ufundowała Rada Rodziców. Wychowawca świetlicy, p. W. Wierzbowska, dziękuje wszystkim za udział w konkursie i zaangażowanie w realizację zadania! I - oczywiście - brawa dla autorów prac!
     

  • Ciekawe spotkania dla Rodziców uczniów

                                                                                                                                                                                                                                                     

     

    Pedagog Szkolny zaprasza rodziców uczniów naszej szkoły na ciekawe spotkania z udziałem zaproszonych gości:  

    - W dniu 18 lutego 2014r. ( wtorek ) o godzinie 16:30 w sali 24 odbędzie się prelekcja na temat " Przyczyny i objawy dysleksji",

    czyli specyficzne trudności w uczeniu się  prowadzona przez panią Zytę Szotek, pracownika Poradni Psychologiczo-

    Pedagogicznej.

    - W dniu 19 lutego 2014r. ( środa ) o godzinie 16:30 w sali 24 odbędzie się prelekcja na temat "Narkotyki/dopalacze - nie moje

    dziecko" prowadzona przez pana Aleksandra Kaszaka pracownika Straży Miejskiej.

  • Wyobraźnia na start:)!

    Wyobraźnia na start:)!

    Uczniowie klas 4 – 6! Kolejna szansa na prezentację swych artystycznych zamiłowań! Konkurs plastyczny pod hasłem „Wiosenna dekoracja” to prawdziwa gratka! Co daje Ci uczestnictwo w nim? Sporo, bo: możliwość poszerzenia swoich zainteresowań, szansę zaprezentowania tworów własnej wyobraźni, kreatywne wykorzystanie różnorodnych materiałów, ciekawą formę spędzenia czasu wolnego, udowodnienie sobie prawdziwości powiedzenia „chcieć to móc”, okazję do pokazania indywidualnego zachwytu (na własny sposób) tematyką wiosenną i satysfakcję, …o ładnych ocenach z plastyki, dyplomach/upominkach/nagrodach nie wspominającJ! Materiały i technika: dowolne! Opiekun  konkursu: nauczyciel plastyki, p. Monika Domin. Założenie główne: estetyczna i ciekawa realizacja zadania konkursowego. Termin składania u opiekuna opisanych prac (karteczka z czytelnie wypisanymi: imieniem, nazwiskiem i klasą – bez niej praca nie zostanie poddana ocenie jury): do 27 lutego br. Przypomnienie: prace konkursowe przechodzą na własność organizatora/placówki. Młody artysta, składając swe dzieło, poświadcza tym samym swe osobiste zaangażowanie w jego wykonanie (nie poddaje ocenie np. zakupionej dekoracji…). Powodzenia!

  • Książka naszego historyka...

    Książka naszego historyka...

    W końcu ubiegłego roku nauczyciel historii p. Janusz Lubszczyk opublikował swoje badania o rybnickim górnictwie w książce pt.: „Trudne lata górnictwa powiatu rybnickiego 1945-1948”. Zdjęcia dla gazety regionalnej "Nowiny" wykonał uczeń klasy 6b, Oskar Raźniewskismiley.

    Więcej informacji: TUTAJ 

  • Wyginaj śmiało swe ciało...

    Wyginaj śmiało swe ciało...

    ...bo karnawałowo to wciąż niemało!:) W rytmie samych hitów, wśród tęczowych baniek, z pomysłem na siebie w przebraniu godnym królów i z zapasem energii na "tańce, hulanki, swawole" (rzecz jasna, pod kontrolą i czujnym okiem wychowawczyń) klasy 1 - 3 z "19" 15 stycznia udowodniły, że potrafią się bawić "na 102"! Wodzirej wymyślał dla nich rozmaite konkurencje, nagradzając indywidualnie reprezentantów drużyn, jak i zespołowo, wsparty drobiazgami przekazanymi przez Radę Rodziców. Atmosfera była naprawdę gorrrąca:), nie dało się jej za bardzo obniżyć nawet podczas przerwy na poczęstunek. Dzieciaki zaprezentowały się w klasowych pochodach przebierańców (wszyscy wyglądali bajecznie, dodatkowe brawa dla tych wyłowionych spośród całej rzeszy bohaterów!), potańczyły z robotem i skaczącą piłką (to nie żart!), a potem... Potem? Trzeba było się przebrać (mokruteńka ekipa tancerzy:)) i wraz z dorosłym opiekunem wrócić do domu, by podzielić się mocą wrażeń. Bo inaczej się nie dało!:)

  • Koty?! Któż ich nie zna? Kto nie wie, że chodzą własnymi drogami?...

    Koty?! Któż ich nie zna? Kto nie wie, że chodzą własnymi drogami?...

    Od najmłodszych lat jeden z nich towarzyszy w wyobraźni niemal każdemu – KOT W BUTACH, ma się rozumieć!  Stał się on tytułowym bohaterem spektaklu Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia, w którym 9 stycznia w kinie CENTRUM uczestniczyli uczniowie klas 1 – 3 naszej szkoły. Wydarzenie to było nie lada gratką – porcja genialnego humoru słownego i sytuacyjnego, wyrazista gra aktorska na scenie, ciekawe postaci. Poza tym małym, kocim urwisem - miłośnikiem obuwia i kapeluszy, dzieci spotkały też wesołe Skrzaty, Piekarza Bułeczkę, zakochanego Herolda, Króla - czyścioszka wraz z jego córką - najpiękniejszą Królewną oraz złowrogiego Czarnoksiężnika. O dobrej zabawie publiczności świadczyły otwarte z ciekawości buzie patrzących na scenę widzów, salwy śmiechu i oklaski. Jak poradził sobie nasz Kot z sytuacjami przez niego sprowokowanymi? Czy wyciągnął wnioski z kłopotów, które ściągnął na innych i na siebie? Tak, to warto zobaczyć!

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 19 im. Juliana Tuwima w Jastrzębiu-Zdroju
    Szkoła Podstawowa nr 19 im. Juliana Tuwima
    ul. Opolska 3
    44-335 Jastrzębie-Zdrój
  • /32/4713193

Galeria zdjęć