Na przełomie maja i czerwca w naszej szkole przeprowadzono zbiórkę rzeczy dla powodzian.Zbieraliśmy art.spożywcze,płyny,proszki,koce itp.ponieważ poszkodowani potrzebują niemal wszystkiego.
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom! a są nimi:
Gorażdża Martyna 4b
Zieja Martyna 5b
Tonasko Natalia 3b
Tkaczyk Daria i Mateusz 6b,2b
Raszka Michał 1a
Olszewska Marta i Dominika 6c
Grabowska Monika i Agnieszka 6c,1a
Chodkowska Magdalena 5b
Gruszczyk Mateusz 3b
Wcisło Joanna 3a
Kłus Klaudia 2b
Jeziorska Daria 1a
Milbrant Maciej 3b
Waligóra Natalia 2b
Motyka Kornel i Martyna 5b,1b
Gierak Wiktoria 5a
Idzikowska Urszula 4a
Duda Marietta 5a
Kotowicz Remigiusz 2a
Pustułka Agata 5b
Smyła Wiktoria 3b
Klimala Natalia 1a
Radwańska Aleksandra 6a
dziękujemy również nauczycielom, którzy wsparli akcję!
7.06.2010 r. przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem p.S.Oleksy brały udział w uroczystości nadania Certyfikatu Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie dla Gimnazjum nr 8 im. Ks. F. Blachnickiego.
Uczniowie i nauczyciele przedstawili zebranym gościom w jaki sposób podczas lekcji i na zajęciach poza lekcyjnych propaguje się zdrowy tryb życia. Po części artystycznej mogłyśmy skosztować pysznych i zdrowych produktów przygotowanych przez uczniów. Szkoła jest 219 placówką na Śląsku, która może pochwalić się takim certfikatem - GRATULUJEMY!
13.05.2010 na boisku Zespołu Szkół nr 2 w Jastrzębiu Zdroju odbyły się Miejskie zawody w czwórboju lekkoatletycznym. Z radością donosimy,że nasi uczniowie- Wojtiuk Łukasz, Widerski Bartosz, Orzechowski Patryk,Bednarek Łukasz,Baran Jonatan, zdobyli pierwsze miejsce i przeszli do kolejnego, rejonowego etapu, który odbędzie sie 26.05.
Trzymamy kciuki za chłopców i liczymy na kolejne sukcesy!
Dnia 18.05.2010 r. biblioteka szkolna zorganizowała konkurs dla klas 4-5, o życiu i twórczości Juliana Tuwima z okazji Dnia Patrona.
W konkursie komisja wyłoniłana na I miejscu Piotra Mirosława z kl. 4 a, a na II miejscu Grzegorza Liberę z kl. 4 a. Uczniów tych nagrodzono książkami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Wszyscy uczniowie otrzymali również drobne upominki.
Dnia 13.05.2010 klasa 4a wraz z p.Szecówką z biblioteki udała się do MBP(ul.Wielkopolska) na spotkanie autorskie z Pawłem Boręsewiczem autorem słowników, opowiadań, powieści i wierszy dla dzieci.
Otrzymał on wiele nagród i wyróżnień m.in. nagrodę" Gulivera" za serię książek o Ciumkach, nagrodę w konkursie im. K. Makuszyńskiego za książkę pt.: "Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek", wyróznienie Fundacji Świat Dziecka. Książka " Pan Mamutko i zwierzęta" została nominowana do nagrody w konkursie " Książka Roku 2006". Czytelnicy w każdym wieku uwielbiają jego książki za trafność spostrzeżeń i celny dowcip. Po spotkaniu można było kupić książki pisarza i zdobyć cenny autograf.
Brawo, recytatorzy!
Wspominaliśmy już o szkolnym etapie konkursu recytatorskiego wierszy Jana Brzechwy (kl. 1 - 3) i jego laureatach. 6 maja br. dwóch naszych reprezentantów (z kl. 1 a i 3 b) udało się wraz z Opiekunem, p. B. Galisz, do SP nr 17, by tam zaprezentować swe umiejętności. No i proszę! Podjęta praca przyniosła efekty. Maciej Milbrant z kl. 3 b zajął II. miejsce w tych międzyszkolnych bojach. Gratulujemy!
HALO! RADOSNE WIEŚCI!
Jury (nauczyciele: p. W. Wierzbowska, p. B. Hadam, p. D. Szecówka i p. Sz. Borkowski) podjęło decyzję co do laureatów ostatniego, wewnątrzszkolnego konkursu plastycznego dla klas 4 - 6, zorganizowanego przez plastyka, p. M. Domin. Polegał on na samodzielnym wykonaniu oryginalnego, barwnego projektu kartki pocztowej (A5) z ilustracją do wybranego wiersza Juliana Tuwima. Spośród 12 dzieł wykonanych tylko przez szóstoklasistów, a w zasadzie szóstoklasistki, wyodrębniono jako nagradzane prace:
Agaty Pawlik z kl. 6 B (il. do ,,,Lokomotywy”) - I. miejsce,
Agaty Chmiel z kl. 6 A (il. do ,,Rzepki”) - II. miejsce,
Weroniki Rutki z kl. 6 A (il. do ,,Lokomotywy”) - III. miejsce,
oraz Zuzanny Kalinowskiej z kl. 6 A (,,Okulary”) i Anny Mitko z kl. 6 A (,,Rzepka”) jako dwie wyróżnione.
Wszystkim laureatom i nie-laureatom (a warto dodać, że ciekawa była też trzyczęściowa ilustracja Karoliny Rak...) serdecznie gratulujemy! Dyplomy wraz z upominkami dotrą do Was WKRÓTCE!
29 kwietnia uczennice z kl.I a - Daria Jeziorska, Ines El Gali i Weronika Krzyżaniak, wzięły udział w konkursie plastycznym :
"Praca kapłana", który odbył się w parafii NMP Matki Kościoła. Dziewczynki wykonały piękne prace, otrzymały pamiątkowe dyplomy i czekają już na kolejne konkursy!
Następnego dnia odbył się etap szkolny konkursu dla klas IV - VI pt: "Sakrament kapłaństwa i postać św. Jana Vianneya",
do którego przystąpiło 8 uczniów.
W finale miejskim reprezentować nas będą : Marta Olszewska kl.VIc, Aleksandra Milcarek kl.VIc i Anna Mitko kl.VIa.
W dniu 27 kwietnia 2010 r. w Szkole Podstawowej nr.5 w Jastrzębiu Zdroju odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod nazwą : "Poezja i Proza w Języku Shakespeare'a". Wkonkursie tym wzięło udział ponad 20 uczniów z 8 jastrzębskich szkół podstawowych, którzy reprezentowali anglojęzyczną poezję i prozę. Uczennica naszej szkoły BEATA SITARZ z klasy 5a zajęła w nim wysokie, drugie miejsce. Zaprezentowała trudny, ale piękny i wiele mówiący wiersz Cathy Warry pod tytułem " Woman of the future". Beata pracowała pod opieką p. Ewy Czarneckiej
Gratulacje.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki 23.04.2010 roku biblioteka szkolna zorganizowała dla klasy 2 b spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek- pisarką książek dla dzieci.Autorka zapoznała dzieci ze swoimi wierszami oraz opowiedziała o swojej twórczości.Pod koniec spotkania w MBP można było kupić książki p. Frączek oraz otrzymać autograf.
19 marca br. 12 uczniów z klas II i III, wyłonionych drogą wewnątrzklasowych eliminacji, stanęło do szkolnego etapu ortograficznego boju celem wyłonienia dwóch reprezentantów SP 19 im. J. Tuwima do miejskich potyczek o tytuł ,,Mistrza Ortografii". Komisja konkursowa (panie: W. Budniok, D. Szecówka, J. Matusiak) wraz z organizatorem spotkania, p. M. Domin, z dużą rozwagą i skupieniem sprawdzała opracowane przez uczestników dwa zadania (częścią wiodącą był tekst pisany ze słuchu, dodatkową – ćwiczenia polegające na uzupełnianiu luk w wyrazach). Po dokładnej weryfikacji prac dzieci wyłoniono dwie szkolne ,,mistrzynie": Monikę Araszczuk z kl. 3 A oraz Natalię Tonasko z kl. 3 B. Wszystkim dzieciom gratulujemy zmierzenia się z ortograficznymi zawiłościami języka polskiego, a wybranym do reprezentacji (15. 04. 10. w SP 15) dziewczynkom życzymy powodzenia!
30 marca w naszej bibliotece szkolnej przeprowadzono konkurs recytatorski wierszy Jana Brzechwy dla klas 1 – 3. Komisja w składzie: pan dyrektor, Grzegorz Węgliński, panie: Danuta Szecówka i Weronika Budniok, wyłoniła najlepiej recytujących (wcześniej konkursowicze przeszli przygotowania klasowe). I miejsce zdobył uczeń klasy 3 B, Tomasz Dobrowolski, II – jego klasowy rówieśnik, Maciej Milbrant, a III – Patrycja Głoćko i Marta Gałęziowska z kl. 2 A. Doceniono też starania najmłodszych i przyznano honorowe pierwsze miejsce wśród klas I. Zajęły je uczennice z 1 A: Daria Jeziorska i Dominika Baran. Serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w przygotowaniach do kolejnego etapu. 6 maja najlepsi uczniowie wyłonieni w tych eliminacjach (Tomek i Maciek) będą bowiem reprezentować naszą placówkę na konkursie w SP nr 17. Powodzenia!
7 kwietnia w placówce zorganizowano (M. Domin) wewnątrzszkolny etap konkursu dla klas 2 i 3 w pięknym czytaniu, mający na celu wyłonienie dwóch szkolnych reprezentantów, którzy 29 kwietnia w SP nr 21 zmierzą się z konkurencjami, do realizacji których w podobnej wersji, ,,nakłoniła" ich nasza komisja konkursowa (D. Szecówka, W. Budniok, J. Matusiak i, pomocniczo, organizator). Pierwsze zadanie przygotowane dla wyłonionych wcześniej na terenie klas 8 uczestników (po dwóch z każdej z nich) polegało na indywidualnym głośnym czytaniu tekstu, otrzymanego ,,dopiero co" do ręki (oceniano: tempo czytania, jego poprawność, uwzględnianie znaków interpunkcyjnych i intonację), zaś drugie – na cichym czytaniu ze zrozumieniem (poparte testem weryfikującym tą umiejętność). Oczywiście dzieci w przerwie między tymi dwiema częściami mogły się ,,na słodko" zregenerować i odpocząć. Ostatecznie, co nie było łatwe, wyłoniono jako wspomnianych tu reprezentantów: Patrycję Głoćko z kl. 2 A oraz Tomasza Dobrowolskiego z kl. 3 B. No, teraz muszą oni wziąć się ,,ostro" do ćwiczeń w m. in. wyrazistym i POPRAWNYM czytaniu! Trzymamy kciuki!
18 marca 2010 r. o godz. 9:00 odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny KANGUR 2010. Wzięło w nim udział 10 uczniów :
Jakub Nowak kl. 3a
Tomasz Dobrowolski kl. 3b
Piotr Mirosław kl.4a
Franciszek Kmita kl.5b
Dominik Żabski kl.5b
Weronika Rutka kl.6a
Radosław Dębiec kl.6b
Roman Stylok kl.6b
Piotr Woźniak kl.6c
Aleksandra Milcarek kl.6c.
Życzymy wszystkim uczestnikom powodzenia, a na wyniki z konkursu matematycznego musimy poczekać do maja.
Konkurs przeprowadziły p. A. Dziurska i p. D. Bałtroczyk
10 marca odbyły się szkolne eliminacje do konkursu matematycznego MAT-MISTRZ 2010. Wzięło w nim udział 19 uczniów z klas IV - VI. Do II etapu miejskiego zakwalifikowały się 3 osoby:
Franciszek Kmita 5 b
Radosław Dębiec 6 b
Aleksandra Milcarek 6 c
Etap miejski odbędzie się 26 marca 2010r. o godz. 9:00 w SP nr.4. Gratulujemy i życzymy powodzenia.
Konkurs przygotowały p. A. Dziurska i p. D. Bałtroczyk
17 marca 2010 r. 6 osobowe jury konkursowe zajęło się ważną misją. Wynikiem swej pracy wyłoniło zwycięzców zorganizowanego przez p. M. Domin konkursu plastycznego ,,Wielkanocne kurczaczki, baranki – pomysł na kartkę wielkanocną", skierowanego do uczniów klas 4 – 6. Polegał on na wykonaniu w dowolnej technice dwóch kartek świątecznych o określonych regulaminem rozmiarach. 11 uczestników tego plastycznego boju zaprezentowało swe talenty z wielu stron, w tym i kreatywnej. Prace zdumiewały starannością wykonania. Zgodnie z wieloletnią już tradycją prace laureatów nie zostają wystawione na szkolnych korytarzach, lecz pięknie wypisane życzeniami wędrują w imieniu społeczności szkolnej SP 19 im. J. Tuwima do Jej Przyjaciół, głównie instytucji. Laureatami konkursu zostały: I miejsce - Zuzanna Kalinowska i Anna Mitko z kl. 6 a; II miejsce – Agata Chmiel, kl. 6 a; III miejsce – Dominika Kern, kl. 5 b; wyróżnienie – Alicja Tokarczyk, kl. 4 a. Serdecznie gratulujemy pięknego wykonawstwa, a pozostałym konkursowiczom dziękujemy za chęci, wysiłek oraz zmierzenie się... z samym sobą! Nagrody – wkrótce!
Biblioteka szkolna zaprasza uczniów i rodziców na przedświąteczny kiermasz "Taniej książki" w dniach 16.03.2010 - 31.03.2010
W bibliotece można też kupić książki używane w cenie 1 zł! ZAPRASZAMY!
"Po prostu ją lubię"
Młodzi ludzie rzadko z chęcią i pasją uczą się przedmiotów takich, jak historia. Często narzekają na ogromną ilość dat, których trzeba uczyć się na pamięć, co do rzeczy przyjemnych raczej nie należy. Mnóstwo nazwisk, związanych z różnymi wydarzeniami z przeszłości, które trzeba pamiętać także nie należy do przyjemności. Jednak są tacy ludzie, którzy uczą się tego wszystkiego, bo po prostu lubią to i interesują się tym. Do takich osób należy młodziutki jastrzębianin – Jonatan Baran. - Po prostu lubię historię, ale bardziej traktuję to jako moje zainteresowanie niż pasję. To duża zasługa mojego taty. Wydaje mi się, że to właśnie po nim „odziedziczyłem” zainteresowanie do historii – mówi.
Jonatan obecnie chodzi do szóstej klasy szkoły podstawowej. Nie tak dawno, wraz z siedmioma rówieśnikami, wziął udział w ogólnopolskim konkursie wiedzy o II wojnie światowej, który został zorganizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej. Uczestnicy mieli do rozwiązania test wielokrotnego wyboru. 26 pytań dotyczyło między innymi przebiegu II wojnie światowej w Polsce i na świecie, poszczególnych kampanii ich przebiegu i rozstrzygnięcia, życia pod okupacją, tworzenia polskiej armii na Wschodzie, wojny na Pacyfiku, dojścia Hitlera do władzy, samej postaci dyktatora (np. jako przywódcy NSDAP, malarza, dyktatora), Holokaustu, powstania w getcie, a także powstania warszawskiego. - Organizator przygotował pytania na "poziomie" szkoły podstawowej, warto podkreślić, że były bardzo szczegółowe. Wielu gimnazjalistów i licealistów miałoby z nimi problemy i nie jest to stwierdzenie na wyrost - skomentował nauczyciel historii Janusz Lubszczyk. - Największe problemy Jonatanowi sprawiły pytania dotyczące tworzeniem Armii Polskiej na Wschodzie: gdzie powstała (organizator wymagał szczegółów) i na terytorium jakiego państwa – dodał. - Dla mnie najtrudniejsze były pytanie, w których odpowiedzi były nie do końca sprecyzowane i ciężko było wybrać, która z odpowiedzi jest tą właściwą – wyjaśnia chłopiec. - Z kolei najłatwiejsze były pytania związane z postaciami. Na przykład kim był Adolf Hitler – dodaje. Jednak zanim Jonatan dotarł do ogólnopolskiego szczebla konkursu, musiał przejść szkolne eliminacje, w których wzięło udział 50 uczniów Szkoły Podstawowej nr 19, do której uczęszcza Jonatan. Do kolejnego etapu przeszło osiem osób.
Kiedy do szkoły dotarła informacja na temat konkursu, dwa miesiące przed terminem, w którym miał się odbyć, grupa osób, które miały wziąć w nim udział rozpoczęła przygotowania. - Spotykaliśmy się raz czy dwa razy w tygodniu. Analizowaliśmy sobie na tych zajęciach dodatkowych całą II wojnę światową, ale nie w oparciu o podręcznik ze szkoły podstawowej, tylko bardziej konkretnie, szczegółowo – wyjaśnia Janusz Lubszczyk. - W przypadku Jonatana to jest niemal jak w bajce. On siedzi na lekcjach z vademecum maturzysty i zadaje dużo pytań. Często jego koledzy z klasy nie bardzo wiedzą o co chodzi. Naprawdę widać, że jego poziom jest dużo wyższy, ale to dlatego, że jego to naprawdę fascynuje – dodaje.
W konkursie na szczeblu ogólnopolskim wystartowało 8 uczniów SP nr 19: Jonatan Baran, Piotr Mirosław, Patryk Tulke, Aleksandra Milcarek, Marta Olszewska, Dominika Olszewska, Michał Jaworski oraz Jakub Michna. Maksymalna liczba punktów, które można było zdobyć, to 208. Młody jastrzębianin zakończył swój udział w konkursie z 202 punktami, więc jest to spory sukces. Tym bardziej, że był jednym z najmłodszych uczestników zmagań. Czy spodziewał się, że uda mu się zająć tak wysokie miejsce? - Może były jakieś nadzieje na to, że mógłbym dobrze wypaść, ale na pewno nie takie, że zajmę aż czwarte miejsce – wyjaśnia.
Dla młodego jastrzębianina udział w tego rodzaju konkursie to nie pierwszyzna. Już wcześniej startował w podobnych zmaganiach. - Kiedyś brałem udział w konkursie o Piastach, ale myślę, że ten o II wojnie światowej był bardziej konkretny. Były odpowiedzi zamknięte i wiadomo było, co trzeba zaznaczyć. W tym poprzednim były odpowiedzi otwarte i każdy mógł daną odpowiedź inaczej ocenić – opowiada Jonatan. Z roku na rok wypada w tego rodzaju turniejach wiedzy coraz lepiej. W poprzednim konkursie, w którym sprawdzana była wiedza na temat rodu Piastów, chłopiec uplasował się na 6 lokacie. Zapewnia również, że ma zamiar brać udział w kolejnych konkursach historycznych.
Co trzeba zrobić, aby młodzi ludzie chętniej uczyli się historii, nie tylko związanej z Polską? Na pewno lekcje powinny być prowadzone w ciekawy sposób, który mógłby zachęcić ich do zgłębiania wiedzy. - Staram się z uczniami często wychodzić w rożne miejsca związane z historią. Kiedyś chodziliśmy na przykład do Galerii Historii Miasta, wyjeżdżamy również na wycieczki do okolicznych miast – do Żor czy Rybnika. Przygotowujemy również różne prezentacje multimedialne czy przedstawienia. Uczniowie przebierają się i mają do odegrania pewne kwestie. Na takie zajęcia przychodzą też rodzice. Poprzez tego rodzaju działania większość, bo na pewno nie wszyscy, coś z tego wyciągnie dla siebie – odpowiada Janusz Lubszczyk.
kl. 4A –średnia klasy 4,1
WZOROWYCH - 4
NIEODPOWIEDNIE - 0
ŚREDNIE POWYŻEJ 4,75
Mirosław Piotr - 5,4 , Libera Grzegorz - 5,0 ,
Rutka Jakub - 4,9 , Kukuczka Katarzyna - 4,9 ,
StachońAnna - 4,8 , Dolej Mateusz i Patryk - 4,8
kl. 4B –średnia klasy 4,12
WZOROWYCH - 10
NIEODPOWIEDNIE - 1
ŚREDNIE POWYŻEJ 4,75
MichałHerman - 5,1 , Sułkowski Konrad - 5,1 ,
Sierszulska Karolina - 5,0 Baszczyńska Rachela - 4,8 ,
Borowiec Martyna - 4,8 , Gorażdża Martyna - 4,8 ,
Szweda Filip –4,8
kl. 5A –średnia klasy 3,58
WZOROWYCH - 7
NIEODPOWIEDNIE - 2
100% frekfencja –Grimm Angelika
ŚREDNIE POWYŻEJ 4,75
Gierak Wiktoria - 5,1 Sitarz Beata - 5,0 Sprycha Karol - 4,9
kl. 5B –średnia klasy 4,37
WZOROWYCH - 4
NIEODPOWIEDNIE - 0
ŚREDNIE POWYŻEJ 4,75
Dominika Kern - 5,1 Emilia Rabczak - 5,1
Kornel Motyka - 4,9 Ola Jargiłło - 4,9
Martyna Zieja - 4,8 Agnieszka Stec - 4,8
kl. 6A –średnia klasy 3,96
WZOROWE - 5
NIEODPOWIEDNIE –0
ŚREDNIE POWYŻEJ 4,75
Ania Mitko - 5,6 , Zuzanna Kalinowska - 5,54 ,
Karolina Rak - 5,2 , Weronika Rutka - 5,0 Agata Chmiel - 4,8
kl. 6B–średnia klasy 4,33
WZOROWYCH - 10
NIEODPOWIEDNIE - 1
Łukasz Majchrzak –100% frekfencja
ŚREDNIE POWYŻEJ 4,75
Daria Tkaczyk - 5,1 , Agata Pawlik - 5,1 ,
Elżbieta Bargieł- 5,1 , Kamil Kern - 5,0
Patrycja Grabiec - 4,9 , Ewa Zasłonka - 4,9 ,
Natalia Nosalik - 4,9 ,Roman Stylok - 4,8 ,
Kacper Kowalski –4,8
kl. 6C - średnia klasy 4,56
WZOROWYCH - 16
NIEODPOWIEDNIE -0
Mariusz Ogierman - 100 % frekfencja
ŚREDNIE POWYŻEJ 4,75
Ola Milcarek - 5,5 , Monika Grabowska - 5,0 ,
Marta Olszewska - 5,0 ,Dominika Olszewska - 5,0 ,
Sabina Wąsik - 5,0 , Jonatan Baran - 5,0 ,
Damian Drzazga - 4,9 , MichałJaworski - 4,9
Ula Chmielewska - 4,8 , Mariusz Ogierman - 4,8 ,
Piotr Woźniak - 4,8
Proszę Państwa! Fanfary! 3 marca w Urzędzie Miasta Prezydent Miasta Jastrzębie Zdrój, p. Marian Janecki, wręczył naszym uczniom nagrody! Tak, tak! Ale: po kolei! Otóż w lutym, pod okiem nauczyciela plastyki, p. M. Domin, reprezentanci młodszej grupy wiekowej, uczniowie klasy 3 B: Paweł Bocheński, Wiktoria Smyła i Sandra Zemlik oraz trzy szóstoklasistki (6 A): Anna Mitko, Aleksandra Radwańska i Zuzanna Kalinowska wykonali prace na konkurs plastyczny organizowany na szczeblu miejskim przez Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych pod hasłem ,,Wiatr, wypadek, ogień woda – strażak zawsze rękę poda" w ramach XII edycji ogólnopolskich potyczek artystycznych o tej tematyce. Okazało się, iż Ania zajęła I miejsce w swej kategorii wiekowej w mieście, przechodząc tym samym ze swą pracą do etapu wojewódzkiego, zaś Paweł zdobył wśród uczniów klas 1 – 3 I wyróżnienie! Gratulacje i to wielkie! Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali najpierw w szkole pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami i słodkości, w UM sympatyczne gadżety, zaś laureaci – ma się rozumieć – cenne nagrody. Cóż - ,,bez pracy nie ma kołaczy"!
Z olbrzymią radością informujemy, iż wśród uczestników II Ogólnopolskiego Konkursu Mitologicznego ,,Klio 2009" – Ikarowe loty
w kategorii praca plastyczna, przygotowanych do niego przez p. M. Domin, znalazła się zdobywczyni VII. miejsca w Polsce! Jest nią Anna Mitko z klasy 6 a. Natomiast z grupy pozostałych 4 artystów w lutym jurorzy Centrum Edukacji Historycznej w Wałbrzychu wyłonili laureatkę I. miejsca na terenie szkoły. Okazała się nią Agata Pawlik z klasy 6 b.
Wytężona praca i konsultacje z opiekunem przyniosły wymierne efekty! Brawo! Dla wszystkich młodych twórców, rzecz jasna!