Nawigacja

Nawigacja

  • Zapraszamy na kiermasz!

    Zapraszamy na kiermasz!

    UWAGA! UWAGA! Serdecznie zapraszamy Uczniów na kiermasz ręcznie robionych przez Wasze koleżanki drobiażdżków świątecznych i nie tylko! Ładnie zapakowane upominki – dla chłopczyka i dziewczynki:), dla babci i dziadka – też nie lada gratka! Zaczynamy 6 grudnia – tak, tak!☺ – na holu szkoły o godz. 9. 40. (+ 2 kolejne przerwy). Przygotujcie sobie ,,drobne” pieniążki (pojedyncze ,,rękodzieła” - cena do 5 - 6 zł max). A może sobie zrobisz prezencik? Mikołajowy, świąteczny, czy ot tak?! Może następnego dnia też ,,pokiermaszujemy”...

  • Piszą o Nas w JasNecie

    "Barbórka" w SP nr 19

    /2010-12-06/

    W piątek, 3 grudnia w Szkole Podstawowej nr 19 odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Górnika. Uczniowie uczcili „Barbórkę” specjalnie przygotowanym przez siebie program artystycznym. Dzieci przygotowały się do występu pod okiem swoich nauczycielek, a koordynatorką całego przedsięwzięcia była pani Dorota Bałtroczyk. Zaproszenie na akademię przyjęli górnicy z KWK „Jas-Mos” z naczelnym inżynierem kopalni Markiem Celmerem. Nie mogło zabraknąć również Jerzego Starzyńskiego, przewodniczącego Zarządu Osiedla Staszica, który od lat współpracuje ze szkołą. Przybyli również: Piotr Szereda, przewodniczący Związku Zawodowego "Solidarność 80" KWK "Jas-Mos" oraz Sławomir Filipowicz. Dzieci otrzymały od nich figurę z węgla, przredstawiającą Św. Barbarę - patronkę górników i słodycze.

    Uczniowie bardzo starannie przygotowali się do występu. Wszystkie dzieci ubrane były w własnoręcznie zrobione czapki górnicze. A mali aktorzy starali się przybliżyć publiczności pracę górnika. Nie zabrakło oczywiście popularnych, śląskich przyśpiewek jak na przykład: „Poszła Karolinka” lub „Karliku, Karliku”. Nie trzeba dodawać, że wszyscy byli ubrani w specjalnie przygotowane stroje.

    Na zakończenie goście otrzymali od dzieci piękne laurki i kwiaty wraz z życzeniami zdrowia i szczęścia górniczego. Był też czas na rozmowę i każdy mógł zadać pytanie. Uczniowie interesowali się mundurem górniczym szczególnie szpadą, którą przyniósł jeden z gości oraz warunkami pracy w kopalni. Dyrektor SP nr 19 Grzegorz Węgliński mówił, że Dzień Górnika od zawsze jest uroczyście obchodzony w szkole: „Chcemy przybliżyć dzieciom specyfikę tego zawodu, który wykonuje większość ich ojców. Poza tym jesteśmy miastem górniczym i dlatego warto mówić o tradycjach z tym związanych. Naszym celem jest również uczenie młodych ludzi szacunku do ciężkiej pracy górnika”.

  • Witajcie w Misiolandii!

    Witajcie w Misiolandii!

    Fiu, fiu! Wkrótce Światowy Dzień Pluszowego Misia, a tu klasa 1 b już próbowala ,,oswoić się" z tematem, bo 23 listopada ruszyła do zaprzyjaźnionej z ,,19" Miejskiej Biblioteki Publicznej, Filii nr 1 (tej po sąsiedzku), na warsztaty literacko - plastyczne, w trakcie których dzieci obejrzały prezentację multimedialną związaną z historią tego dnia i jego bohatera w międzynarodowych odsłonach (od Uszatka przez m. in. Paddingtona po... Puchatka). Była też nauka rysowania niedźwiadka, prowadzona przez Panią Katarzynę, bibliotecznego ,,speca" od zajęć z uczniami, i przez wychowawcę. Nie obyło się bez  czytania ,,misiowych" tekstów i wykonania techniką wycinanki kartki dla niebawem świętującej postaci. Było przemiło, no bo jakżeż by inaczej, skoro temat taki wdzięczny, a otoczenie sprzyjające?:) Cieszymy się, że mogliśmy skorzystać z takiej formy zajęć!

  • Uwaga! Osoba obca!

    Uwaga! Osoba obca!

    19 listopada klasy pierwsze uczestniczyły w bardzo ważnym spotkaniu, które poprowadził dla nich pracownik Straży Miejskiej. Tematem zajęć połączonych z prezentacją multimedialną był katalog dobrych rad dotyczących bezpiecznego zachowania się w kontakcie z osobą obcą. Było na poważnie, ale i z poczuciem humoru. Dzieciaki chętnie zabierały głos, wykazując się już pewną znajomością poruszanych kwestii. Im częściej powtarzamy określone rzeczy, tym łatwiej je zapamiętujemy i potrafimy z nich skorzystać w ,,chwili próby"! Dziękujemy!

  • Próbny sprawdzian

    Nadzedł czas pierwszego próbnego sprawdzianu dla klas szóstych. Dnia 16 listopada punktualnie o godzinie dziewiątej rozpoczął się sprawdzian wiadomości i umiejętności dla najstarszych klas w naszej szkole. Wszyscy bardzo poważnie i z uwagą podeszli do testu. Wyniki już wrótce i zostanie jeszcze trochę czasu na uzupełnienie ewentualnych" niedociągnięć" w nauce :)

  • Pierwszaki po... europejsku - a jakże!

    Pierwszaki po... europejsku - a jakże!

    No i... po spotkaniu! Zgodnie z zapowiedzią, 10 listopada, czyli w środę, późnym popołudniem, rodzice uczniów klasy 1 B, realizującej III etap Projektu ,,Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy", współfinansowanego przez UE w ramach EFS, spotkali się w szkole z dyrektorem, G. Węglińskim i organizatorką - prowadzącą główną część WYWIADÓWKI INACZEJ, M. Domin, by poznać najważniejsze założenia wspomnianego Projektu, wzbogacić swą wiedzę na temat teorii inteligencji wielorakich H. Gardnera i spróbować zastanowić się nad ich profilami. W dobrej, sprzyjającej poszerzaniu horyzontów atmosferze, z wykorzystaniem technik multimedialnych, przedstawione zostały korzyści płynące z udziału w tym Projekcie - te nie tylko dla dziecka - jego głównego beneficjenta, ale i dla jego rodziców, nauczyciela, szkoły. Dyrektor, wprowadziwszy zebranych w temat, zmotywował grono do aktywnej współpracy w ramach Projektu, gdyż jedynie zaangażowanie każdej ze stron edukacyjnego ,,dialogu" przybliży dzieci do... sukcesu, jakim jest niewątpliwie umiejętność samokształcenia, samodzielnego działania i kierowania sobą. Tymczasem pierwszaczki ,,działają" w systemie lekcyjnym (a radości przy tym...!), ale już od stycznia ruszają zajęcia pozalekcyjne, wymagające zgody dorosłych na udział w nich dziecka (obecni już to poczynili, bo warto) - umm... będzie interesująco!:) Wkrótce, bo w grudniu, następne spotkanie, tym razem bardzo... zindywidualizowane;).

  • Konkurs recytatorski

     Dnia 05 listopada 2010 roku odbył się w bibliotece szkolnej konkurs recytatorski wierszy Juliana Tuwima dla klas 2-3 z okazji V rocznicy nadania imienia naszej szkole. Komisja w składzie G. Węgliński, B. Borowska, J. Matusiak, D. Szecówka wyłoniła z 44 uczestników najlepszych uczniów:

    I m.Daria Jeziorska z kl. II a

    II m. Marta Gałęziowska kl. III a

    III m. Baran Dominika II a

             Raźniewski Oskar III b

             Katus Wiktoria II b

    IV m. Patrycja Głoćko III a

              Ines EL Gali II a

    Uczniowie otrzymali nagrody książkowe, dyplomy oraz drobne upominki.

  • Miejski Turniej Szachowy

    Dnia 28.10.2010 r. w naszej szkole odbył się Miejski Turniej Szachowy Szkół Podstawowych i Szkół Gimnazjalnych. Udział wzięło 9 szkół podstawowych i 7 szkół gimnazjalnych z naszego miasta. Uczniowie z naszej szkoły zajęli wysokie lokaty. W kategorii dziewcząt ,drużyna w składzie Marta Gałęziowska kl.3a i Daria Jeziorska kl.2a zajęły I miejsce. Natomiast w kategorii chłopców drużyna w skladzie Piotr Mirosław kl.5a i Grzegorz Mirosław kl.2a zajęli II miejsce. Zawodnicy otrzymali puchary i dyplomy dla reprezentowanej szkoły.Dziewczyny uczęszczają na zajęcia szachowe od roku a ich opiekunem jest p.J.Matusiak.GRATULUJEMY SUKCESÓW!

  • Pierwszaki na tropie wiedzy i doświadczeń:)

    Pierwszaki na tropie wiedzy i doświadczeń:)

    Już od pierwszych szkolnych dni listopada uczniowie klasy I B podejmą wyzwanie, realizując na terenie SP 19 im. J. Tuwima III, ostatni etap Projektu ,,Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy", współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżet państwa. Dzieci, uczestnicząc w tym Projekcie, mają dodatkowe szanse na rozwijanie swych zdolności oraz zainteresowań (efekty widoczne już były u pierwszoklasistów z poprzednich roczników). Szczegóły i założenia Projektu będą przedstawione rodzicom uczestniczących w nim dzieci podczas specjalnego spotkania, planowanego na 10 listopada (środa) o godz. 17. 00 (sala nr 15), na które zapraszają: dyrektor szkoły wraz z wychowawcą klasy 1 B. Mamy nadzieję, że w sprzyjającej atmosferze uda się przybliżyć najważniejsze kwestie związane z podjętymi działaniami. Wszystkim zależy na wspieraniu szeroko rozumianego rozwoju ucznia w młodszym wieku szkolnym, bo przecież zgodnie z podstawowym założeniem Projektu każde dziecko jest zdolne. Do zobaczenia!

  • No i już jesteśmy uczniami!

    No i już jesteśmy uczniami!

    15 października klasy pierwsze: A i B, przygotowane przez swe wychowawczynie (mgr B. Hadam i mgr M. Domin), w towarzystwie licznych gości: najbliższych oraz Przedstawiciela Zarządu Osiedla Staszica, nieco stremowane (oj, tak! te flesze!) złożyły uroczyste ślubowanie i przyrzeczenie, na mocy których zostały włączone do grona uczniów SP nr 19 im. J. Tuwima w Jastrzębiu - Zdroju. Dzień był wyjątkowy, co podkreślali: barwny, bo jesienny i ,,leśny" wystrój sali gimnastycznej, w której odbywała się oficjalna część gali oraz Pomocnicy, bez których przedstawienie nie wyglądałoby tak, jak trzeba, czyli uczniowie klasy 4 B, wcielający się w postaci mieszkańców lasu obdarowujących pierwszoklasistów cennymi cechami: pracowitością, sumiennością, mądrością, umiejętnością zabawy, śmiałością i odwagą, a także zdolnością do przyjaźni (W. Smyła, S. Zemlik, N. Tonasko, M. Gruszczyk, K. Kunysz oraz T. Dobrowolski) wraz z zastępcą przewodniczącej SU, W. Gierak, dzielnie pełniącą rolę współprowadzącej spotkanie. Pan Dyrektor, mgr G. Węgliński, z olbrzymią radością wysłuchał przyrzeczeń swych najmłodszych podopiecznych, złożył im piękne życzenia na kolejnych sześć lat szkolnej kariery oraz dopełnił tradycji, pasując każdego ,,ananaska" i ,,bąbla" super - ołówkiem. Pasowani otrzymali dzięki współpracy z Radą Rodziców śliczne ,,szkolne" sówki - mądre główki (maskotki), a wychowawcy na forum, każdemu osobiście wręczyli gratulacyjne dyplomy. Po części głównej w dwóch salach zrobiło się gwarno, bo dzieci w towarzystwie swych bliskich ucztowały, dziękując dorosłym za przygotowanie pyszności. Taki dzień trzeba zapamiętać! Pierwszoklasiści - potwierdzajcie postawą znajomość tekstu ślubowania każdego dnia swej obecności w szkole. Powodzenia! No to teraz do konkretnej pracy czas!;)

  • Uroczyście i... z przymrużeniem oka

    Uroczyście i... z przymrużeniem oka

    14 października, w Dniu Edukacji Narodowej, uczniowie ,,19" przygotowali się ze wszech stron do pokazania pracownikom szkoły, z jakim szacunkiem odnoszą się do wykonywanego przez nich zawodu. Klasa trzecia pod czujnym okiem mgr J. Matusiak przygotowała uroczysty apel dla Młodszej Grupy Wiekowej z niespodziankami (piękne papierowe kwiaty i karty okolicznościowe dla świętujących ów dzień), zaś szóstoklasistki:Wiktoria Gierak, Emilia Rabczak, Martyna Zieja oraz Aleksandra Jargiło w otoczeniu rówieśników z werwą i ,,przytupem" poprowadziły fantastyczny koncert życzeń dla pracowników szkoły. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego (mgr E. Siwiec, S. Oleksy i mgr A. Dziurska) zadbali wcześniej o to, by stan przygotowań odpowiadał wyobrażeniom co do głównego występu przed publicznością posiłkowaną klasami 4 - 6. Nie obyło się bez wielu ciepłych słów, życzeń. To cenne! Wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie galowych pokazów w tym dniu składamy serdeczne podziękowania!

  • A na rajdzie...

    A na rajdzie...

    12 października klasy piąte ruszyły w Rajd Ścieżkami Praojców. Nie po raz pierwszy ,,19" angażuje się w wędrówkę po naszym mieście pod czujnym okiem nie tylko nauczycieli (koordynatorem - mgr B. Borowska), ale przede wszystkim przewodników z ramienia PTTK, którzy jak nikt potrafią przybliżyć od tej najciekawszej strony niezwykłe zakątki Jastrzębia - Zdroju. Na STADIONIE MIEJSKIM, na którym ustanowiono metę, wręczano niektórym uczniom legitymacje turystyczne, zaś uczestniczące w rajdzie szkoły odebrały pamiątkowe dyplomy. Co jak co, ale swe miasto należyt poznać!

  • Prosto ze sceny

    Prosto ze sceny

    8 i 12 października 2010 r. uczniowie SP nr 19 im. J. Tuwima po raz kolejny mieli okazję zakosztować smaku obcowania ze sztuką aktorską, gdyż Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza oraz Katolicki Teatr Edukacji przygotowały dla nich nie lada atrakcje - spektakle: ,,Szewczyk Dratewka" (dla pierwszaczków), ,,Baśń o Królowej Śniegu" (kl. 2 i 3) oraz ,,Wyspa Skarbów", adresowany do tych ze Starszej Grupy Wiekowej. Emocje były spore, gdyż jak zawsze, występujący dla publiczności dwoili się i troili, by za pomocą własnego ciała, głosu oraz zdobyczy techniki wyczarować coś niepowtarzalnego. ,,Żywa" lekcja teatralna - to jest to! Tylko poprzez bezpośredni kontakt z grą aktorską można nauczyć się, jak być świadomym jej odbiorcą. Polecamy - przedstawienia zapadły w pamięć wszystkim tym, którzy na nich byli!:)

  • Świętujemy XXXV-lecie szkoły

    5 listopada odbędzie się w bibliotece szkolnej konkurs recytatorski wierszy Juliana Tuwima dla klas 2 i 3, najmłodsi uczniowie w ten sposób włączą sie w obchody jubileuszu naszej szkoły.

  • Akcje charytatywne

    Akcje charytatywne

    Nasza szkoła włącza się w pomoc potrzebującym na różne sposoby, min.: od ubiegłego roku zbieramy plastikowe nakrętki, aby w ten sposób pomagac dzieciom chorym.Każdy z nas może zbierać nakrętki u siebie w domu oraz wśród najbliższych.Zebrane nakrętki wrzucamy do pudełka wystawionego obok pokoju nauczycielskiego.Więcej informacji mozna znaleźć w internecie pod hasłem "DAJ SIĘ WKRĘCIĆ".
    Innym sposobem pomocy jest zaproponowana przez redakcję " Małego Gościa Niedzielnego"  akcja zbiórki grosików dla misjonarzy z Lusaki na zakup samochodu dla Domu Nadziei. W jaki sposób można włączyć się w akcję? wystarczy kilka groszy, które wrzucimy do pojemnika wystawionego w bibliotece szkolnej, pod koniec października zliczymy uzbierane pieniądze i prześlemy je do redakcji.
    Już dzisiaj dziękujemy wszystkim zaangażowanym.Więcej informacji w październikowym numerze najlepszej gazety na świecie:) oraz na stronie internetowe "MGN".
     

  • Zaproszenie na kiermasz

    Zaproszenie na kiermasz

    Biblioteka szkolna zaprasza uczniów i rodziców na kiermasz taniej książki.

  • Powodzenia!

    Powodzenia!

    No proszę! 1 września powitaliśmy nowy rok szkolny 2010/2011. Po uroczystym apelu, podczas którego Dyrekcja oraz zaproszeni Goście nie szczędzili optymistycznych słów, uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami. Nie da się ukryć, że szczególnie podniosła atmosfera panowała w klasach pierwszych, które dopiero debiutują w murach Szkoły Podstawowej nr 19 im. Juliana Tuwima :). Zarówno im, jak i tym zaprawionym ,,w bojach" życzymy  radości i wielu sukcesów w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności. Do tych starszych uczniów kierujemy malutką prośbę: otoczcie opieką młodszych kolegów i koleżanki! Z własnych doświadczeń na pewno  dobrze pamiętacie, jak to jest ważne! Szkołę, jej atmosferę, tworzą Ludzie - pokażcie MALUCHOM, że razem z nauczycielami i rodzicami można naprawiać świat!:)

  • To jest już koniec?!

     

    25 czerwca klasy I - III oraz IV - VI podsumowały rok szkolny 2009/2010. Trzecioklasiści zakończyli swą działalność w obrębie Młodszej Grupy Wiekowej, z łezką (niejedną)  w oku  żegnając wychowawczynie, które nie kryły swego wzruszenia. Podobnie jak panie z klas szóstych, ,,oddające" wychowanków do gimnazjum. Ze świadectwami w dłoni, porcją życzeń dotyczących bezpiecznych i radosnych wakacji dzieci rozstały się z murami szkoły. Większość z nich tylko do września, część - w zasadzie bezpowrotnie (poza planowanymi wizytami ,,sentymentalnymi"), mając przed sobą rozpoczęcie kolejnego etapu swej edukacji. Powodzenia, będziemy za Was trzymać kciuki! Wszystkim tym, którzy przez cały rok działali na rzecz uczniów, a tym samym i szkoły, jeszcze raz gorąco dziękujemy! Wspólne działanie przyniosło wiele dobrego.

    Hura, niech żyją WAKACJE!

  • Czas pożegnań...

     

    :)22 czerwca w naszej szkole klasy szóste podczas specjalnego apelu Starszej Grupy Wiekowej uroczyście żegnały się z całą społecznością szkolną, a i same były żegnane. Nie obyło się bez wzruszeń, wspomnień, ciepłych słów, podziękowań i pełnych dobrej energii życzeń. Serdecznie gratulowano wszystkim tym, którzy podejmowali dodatkowe wysiłki, biorąc udział w rozmaitych konkursach, turniejach, mistrzostwach itp. Tego samego dnia odbył sie komers, przygotowany przez rodziców szóstoklasistów. Jak tradycja nakazuje, rozpoczął się on krokami poloneza. Miło było widzieć tak świetnie przygotowanych, eleganckich uczniów, z lekką tremą wirujących na parkiecie. Grono pedagogiczne, zaproszone na tą uroczystość, z dumą spoglądało na najstarszych podopiecznych placówki. Rodzice także! A potem - dobra muzyka, poczęstunek i... przemiła atmosfera. Fantastyczna organizacja!:)

  • Szybciutko informujemy...

    Uczniowie z klas 3 A i 3 B cali i zdrowi wrócili z zielonych szkół. 3 A pod opieką pań: D. Bałtroczyk i M. Wysińskiej bawiła w Świnoujściu w dniach 01. - 14. 06. 2010 r., natomiast dzieciaki z 3 B pod okiem pań: M. Domin i D. Szecówki przebywały  w Łebie od 5 do 18 czerwca. Każda z grup przeżyła tam dużo przygód (oj, tak!), zajrzała w wiele ciekawych miejsc, podziwiała okolice i ich atrakcje, rozwijając przy okazji swe: samodzielność, organizację i... poczucie humoru. Nadmorskie wrażenia na długo pozostaną w pamięci uczestników wyjazdu. Ahoj, Młodzi Marynarze!

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 19 im. Juliana Tuwima w Jastrzębiu-Zdroju
    Szkoła Podstawowa nr 19 im. Juliana Tuwima
    ul. Opolska 3
    44-335 Jastrzębie-Zdrój
  • /32/4713193

Galeria zdjęć