Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
1 września 2020 r.
Klasa I a – godz. 9:00, wychowawca p. Hanna Rotter (sala gimnastyczna);
klasa I b – godz. 10:00, wychowawca p. Anna Grzelczak (sala gimnastyczna).
Z dzieckiem na rozpoczęcie roku szkolnego może przyjść jeden opiekun.
Opiekunowie razem z dziećmi wchodzą wejściem od strony świetlicy szkolnej (wejście nr 1).
Wejście nr 1 (wejście od strony świetlicy szkolnej):
11:00 – klasa 6 a (sala nr 15), wychowawca p. Grzegorz Węgliński;
11:15 – klasa 6 b (sala nr 5), wychowawca p. Monika Czulak;
11:30 – klasa 7 b (sala nr 29), wychowawca p. Zuzanna Trzeciak;
11:45 – klasa 8 b (sala nr 6), wychowawca p. Agnieszka Dziurska.
Wejście nr 2 (wejście od strony boiska szkolnego):
11:00 – klasa 5 a (sala nr 31), wychowawca p. Janusz Lubszczyk;
11:15 – klasa 6 c ( sala nr 32), wychowawca p. Martyna Lipińska;
11:30 – klasa 7 a (sala nr 10), wychowawca p. Karina Janeczko;
11:45 – klasa 7 c (sala nr 8), wychowawca p. Monika Sieńko;
12:00 – klasa 8 a (sala nr 33), wychowawca p. Elżbieta Błoniarczyk.
Wejście nr 3 (wejście główne do budynku szkoły):
9:00 – klasa 2 a (sala nr 40), wychowawca p. Monika Domin;
9:15 – klasa 2 b (sala nr 44), wychowawca p. Małgorzata Tulik – Hamelak;
9:30 – klasa 3 a (sala nr 38), wychowawca p. Bożena Piechaczek-Kąkol;
9:45 – klasa 3 b (sala nr 43), wychowawca p. Aleksandra Szatkowska;
10:00 – klasa 3 c (sala nr 42), wychowawca p. Agata Pytlik;
11:00 – klasa 4a (sala nr 7), wychowawca p. Dorota Bałtroczyk;
11:15 – klasa 4 b (sala nr 28), wychowawca p. Elżbieta Siwiec.
Serdecznie zapraszam do udziału we Mszy świętej z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego. Spotkamy się 26.06.2020 r. o godzinie 8.00. w naszym kościele parafialnym.
W trosce o bezpieczeństwo wszyscy uczestnicy Eucharystii zobowiązani są do zakrycia ust i nosa (maseczka, chustka).
Cenne informacje :)
Procedura zapewnienia bezpieczeństwa w czasie egzaminu ósmoklasisty
(w dniach 16 – 18.06.2020 r.)
w Szkole Podstawowej nr 19 im. J. Tuwima
w Jastrzębiu-Zdroju
1. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły), bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
2. Zdający, nauczyciel oraz każda inna osoba uczestnicząca w przeprowadzaniu egzaminu nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
3. Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.
4. Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.
5. Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych, linijki. W przypadku materiałów jednorazowych, których zdający nie zwracają, dezynfekcja nie jest konieczna. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.
6. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą.
7. Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.
8. Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą – w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających. Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej 1,5-metrowego odstępu).
9. Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
1) podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie,
2) wychodzi do toalety,
3) kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.
10. Zarówno zdający, jak i członkowie zespołu nadzorującego mogą – jeżeli uznają to za właściwe – mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu, nawet po zajęciu miejsca przy stoliku (w przypadku zdających) lub kiedy obserwują przebieg egzaminu, siedząc albo stojąc (w przypadku członków zespołu nadzorującego i innych osób zaangażowanych w przeprowadzanie egzaminu w danej sali).
11. Zdający, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką, mogą nosić przyłbicę albo, jeżeli nie mogą również korzystać z przyłbicy, przystąpić do egzaminu w odrębnej sali egzaminacyjnej (dotyczy informacji przekazanej dyrektorowi szkoły do dnia 29.05.2020 r.). W takiej sytuacji minimalny odstęp, jaki musi zostać zachowany pomiędzy samymi zdającymi oraz zdającymi
i członkami zespołu nadzorującego, wynosi 2 m.
12. Zdający może opuścić na stałe salę egzaminacyjną (jeżeli zakończył pracę z arkuszem) najpóźniej na 15 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy z arkuszem. W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu (nawet jeżeli zdający skończył pracę z arkuszem egzaminacyjnym) zdający nie opuszczają sali egzaminacyjnej.
13. Należy unikać tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu.
14. W TYM CELU DYREKTOR SZKOŁY PRZEKAŻE ZDAJĄCYM Z WYPRZEDZENIEM INFORMACJĘ O GODZINIE, O KTÓREJ POWINNI STAWIĆ SIĘ W SZKOLE PRZED ROZPOCZĘCIEM EGZAMINU ORAZ POINFORMUJE Z WYPRZEDZENIEM, JEŚLI:
1) zadecyduje o wpuszczaniu zdających na teren szkoły różnymi wejściami, o czym również poinformuje z wyprzedzeniem,
2) zdecyduje o wpuszczaniu zdających na teren szkoły o różnych godzinach zgodnie z np. podziałem zdających na sale,
3) zdecyduje o rozpoczęciu egzaminu (z języka angielskiego) dla kolejnych grup zdających w np. 15- 20-minutowych odstępach czasowych z zastrzeżeniem, że egzamin nie może rozpocząć się później niż 45 minut po godzinie rozpoczęcia podanej w harmonogramie, wszyscy zdający z danej grupy piszą egzamin w odrębnych salach, a żaden zdający nie opuszcza sali egzaminacyjnej na stałe przed upływem jednej godziny od godziny rozpoczęcia egzaminu wskazanej w harmonogramie,
4) zdecyduje wypuszczać zdających z sal po egzaminie według ściśle określonej procedury – np. sala po sali, oddział po oddziale, upewniając się, że zdający nie gromadzą się pod szkołą.
15. Zdający po egzaminie dzielą się między sobą wrażeniami z wykorzystaniem mediów społecznościowych, komunikatorów, telefonicznie, unikając spotkań w grupie, np. przy wejściu do szkoły.
HARMONOGRAM PRZEBIEGU EGZAMINU ÓSMOKLASISTY
Egzamin z języka polskiego i matematyki odbywać się będzie w dwóch salach: sala gimnastyczna oraz sala dla uczniów, którzy mają dostosowane warunki do przebiegu egzaminu (sala nr 15).
Egzamin z języka angielskiego odbywać się będzie w 6 salach lekcyjnych.
Egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzony z zachowaniem wszelkich wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
Rozmieszczenie ławek w salach egzaminacyjnych będzie zgodne z w/w wytycznymi, co pozwoli na zachowanie min. 1,5 m odstępu między zdającymi.
UWAGA – WAŻNE!
Informuję, że na egzamin ósmoklasisty uczniowie w dniach 16-18.06.2020 r. przychodzą do szkoły o godz. 8.15. Uczniowie muszą mieć ze sobą: legitymację szkolną lub inny dowód potwierdzający tożsamość, dwa długopisy z czarnym tuszem, linijkę na egzamin
z matematyki. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą.
Uczniowie klasy VIII a będą wchodzić wejściem od strony świetlicy szkolnej (wejście nr 1).
Uczniowie klasy VIII b będą wchodzić wejściem od strony byłego Kolegium Językowego
(wejście naprzeciwko sali nr 8 - wejście nr 2).
Głównym wejściem wchodzić będą pracownicy szkoły oraz osoby zaangażowane
w przebieg egzaminu.
Przypominam, że uczniowie przychodząc na egzamin muszą mieć zakryte usta i nos dopóki nie zajmą miejsca w sali egzaminacyjnej. Ponadto powinni pamiętać o zachowaniu niezbędnego dystansu od innych osób, co najmniej 1,5 m.
Wraz ze zbliżającym się tak wyjątkowym czasem, jakim są Święta Wielkanocne, w tym roku tak inne od tych, które pamiętamy, które nosimy w swych sercach, pragniemy złożyć całej Społeczności Szkolnej jak najserdeczniejsze życzenia: doświadczania dobra, przepełnienia nadzieją, pomnażania szczęścia dzięki wierze, miłości i... spokojowi. Niech każdemu - Małemu, Dużemu - to wiosenne świętowanie niesie pogodę ducha i optymizm, by w zdrowiu móc ufnie czekać na powrót do tego, co rodzinnie, po ludzku najbliższe i najpiękniejsze.
Szanowni Państwo!
Od dnia 6 kwietnia 2020 r. sekretariat szkoły czynny będzie od godz. 8:00 do godz. 13:00.
W uzasadnionych przypadkach, po uprzednim uzgodnieniu terminu możliwe będzie załatwienie sprawy w budynku szkoły.
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 19 im. J.Tuwima informuje, że można elektronicznie zapisać dziecko do klasy pierwszej. W tym celu należy pobrać wniosek lub kartę zgłoszenia dziecka ze strony internetowej szkoły (w zakładce rekrutacja do klasy pierwszej), wypełnić i przesłać pocztą elektroniczną na adres emaliowy szkoły (poczta@sp19.jastrzebie.pl) lub wydrukować, wypełnić i skan przesłać na adres emailowy szkoły. W temacie wiadomości proszę wpisać rekrutacja do klasy pierwszej.
Szanowni Państwo !
W związku z wprowadzeniem stanu epidemiologicznego szkoła jest zamknięta. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny( tel. 32 4713193, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-14.00).
W uzasadnionych przypadkach, po uprzednim uzgodnieniu terminu możliwe jest załatwienie sprawy w budynku szkoły.
Liczymy na Państwa wyrozumiałość. Podjęte przez nas kroki wynikają z troski o nasze wspólne bezpieczeństwo.
Dyrektor SP 19
Szanowni Państwo – Rodzice i Opiekunowie prawni przyszłorocznych Pierwszoklasistów!
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 19 im. J. Tuwima w Jastrzębiu-Zdroju w odpowiedzi na Państwa zainteresowanie kwestią rekrutacji uczniów do klasy 1 w roku szkolnym 2020/2021 informuje, że w związku z zaistniałą sytuacją (stanem zagrożenia epidemicznego) i ograniczeniem działalności szkół (zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej), w trosce o Państwa bezpieczeństwo zdrowotne wprowadza niezbędną korektę dotyczącą zapisu dziecka 7-letniego do szkoły, co wg dotychczas obowiązującego terminarza powinno być dokonane do 4 maja br. Jeśli mają Państwo ochotę złożyć wniosek rekrutacyjny w najbliższym czasie, prosimy pobrać ze strony internetowej szkoły stosowny druk i przesłać go listownie za pośrednictwem poczty na adres szkoły (Szkoła Podstawowa nr 19 im. J. Tuwima, ul. Opolska 3, 44-335 Jastrzębie-Zdrój – z dopiskiem REKRUTACJA wpisanym pod nazwą szkoły). Wraz z chwilą powrotu szkół do pełnego zakresu działalności natychmiastowo możliwe będzie osobiste złożenie wniosku w sekretariacie SP 19.
W razie ewentualnych pytań prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem szkoły – 32 47 13 193.
Uwaga!!!
W oparciu o wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej w dniu 12.03.2020 r. (czwartek) i 13.03.2020 r. (piątek) odwołane zostają zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. W tych dniach odbywać się będą jedynie zajęcia opiekuńcze w świetlicy (od 6.40 do 17.00).
Od dnia 16.03.2020 r. do dnia 25.03.2020 r. odwołane zostają wszystkie zajęcia dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńcze.
O wszystkich zmianach będą Państwo na bieżąco informowani.
Sekretariat czynny będzie od 8.00 do 15.00.
W związku z zaistniałą sytuacją rodzicom dzieci w wieku do 8 lat, przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej ZUS.
Szanowni Państwo!
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 19 im. J. Tuwima w Jastrzębiu-Zdroju z uwagi na społeczną odpowiedzialność, świadomość rangi profilaktyki różnorodnych zagrożeń oraz bezpieczeństwo zdrowotne odwołuje zapowiadany na 19 marca br. Dzień Otwarty w szkole, adresowany do przyszłorocznych Pierwszoklasistów wraz z Ich Rodzicami i Opiekunami.
Jednocześnie zapewnia, że procedura zapisu dziecka do klasy pierwszej w roku 2020/2021 nie ulega zmianie.
A właśnie, że tak - mamy III miejsce! :)
UHM! 26 lutego Ula Cholewa z kl. 3a i Lena Smulska z klasy 3b wraz z opiekunem z ramienia szkoły ruszyły do SP 14, by tam właśnie wziąć udział w V edycji Konkursu Miejskiego pt. "Spotkanie z bohaterami współczesnej literatury dziecięcej", który nie jest młodszej grupie wiekowej obcy i sukcesy na jego polu mamy :). Dziewczynki stanowiły znakomitą reprezentację grupy trzecioklasistów, która miała za zadanie pod czujnym okiem wychowawców "rozgryźć" 3 konkretne książki (oto tytuły i ich autorzy: "Billy i Miniputki" - R. Dahl, "Gdzie jesteś, Cukierku?" - W. Cichoń i "Zagadka kapsuły czasu. Ignacy i Mela na tropie złodzieja" - Z. Stanecka), by potem drużynowo zmierzyć się z zestawem rozmaitych, szczegółowych zadań opartych na treści tych pozycji. Nie było łatwo, oj, nie, ale... ACH! III miejsce zdobyte! Genialnie, czyż nie? Dziewczyny! Chylimy czoła - brawo! Dobra książka to jest to! Mniam, mniam! :)
O zabawach zimowych z... sukcesami! :)
Z prawdziwą radością informujemy, że w młodszej grupie wiekowej plastycy dobrze się mają! W pierwszym tygodniu lutego w obrębie klas 1-3 przeprowadzono eliminacje do XXIII Miejskich Zmagań Plastycznych Najmłodszych. Dzieci, korzystając z pasteli, projektowały prace na temat "Bezpiecznych i zdrowych zabaw zimowych na świeżym powietrzu". Na tej podstawie w każdej z klas wyłoniono Mistrza, a spośród nich - Artystę z danego poziomu, którego zadaniem było potem, 14 lutego, pod troskliwym okiem wyznaczonego opiekuna z ramienia szkoły ruszyć do SP 10 na główny etap boju. Reprezentantami klas 1-3 z SP 19 stały się fantastyczne: Weronika Szarek z klasy 1 a, Lena Grimm z klasy 2 a i Maja Soroka z klasy 3 b. Jury konkursowe doceniło wszystkich artystów, a w szczególności - na poziomie miasta - Maję jako zdobywczynię I miejsca wśród trzecioklasistów i Weronikę - laureatkę III miejsca w gronie pierwszaków biorących udział w tym plastycznym "spotkaniu". Wiadomo, że wielkie brawa należą się naszej genialnej reprezentacji, a te wyjątkowo głośne - Weronice i Mai - super, Dziewczynki!:) Dziękujemy wychowawcom klas 1-3 za pracę z uczniami w trakcie szkolnych eliminacji konkursowych. Gratulujemy edukowania Młodych Talentów!:)
W DUCHU PRZYJAŹNI :)
Właśnie tak uczniowie klas 1-3 wraz z porankiem 10 stycznia, tuż po "szale wyginanych śmiało ciał" :) widocznym podczas swego karnawałowego balu, który 9 stycznia przyciągnął "na parkiet" pod okiem Wodzireja same taneczne znakomitości z każdego z zespołów:), postanowili przeżyć teatralną podróż w czasie za sprawą Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury na oczach najmłodszych rozegrały się fantastyczne przygody genialnej ekipki wymyślonej przez A. Lindgren. Przyjaciele z Bullerbyn (to także tytuł spektaklu) z wrodzoną im pogodą ducha, dziecięcymi pomysłami na zapewnienie sobie świetnej zabawy w ramach organizacji czasu wolnego poza obowiązkami domowymi i szkolnymi przenieśli widzów do swej wioski. Sporo dobrej muzyki, taniec sceniczny, bogactwo wyobraźni i prosty wniosek - RAZEM jest najlepiej - wspólne działanie może prowadzić do rzeczy prawdziwie dobrych i wielkich! Czyż nie o to chodzi? Świetne spostrzeżenia przed rozpoczęciem ferii zimowych - udanego, bo bezpiecznego i obfitującego w dobry humor czasu odpoczynku! Do zobaczenia już... 27 stycznia! :)
W czasie ferii zimowych świetlica szkolna czynna będzie od godz. 9.00 do godz. 13.00.
Miło tak... :)
20 grudnia (tak, na drugi dzień po popołudniowym kolędowaniu klas wraz z Przyjaciółmi, połączonym z kiermaszem ozdób i wypieków świątecznych, co organizowała Rada Rodziców) młodsza grupa wiekowa, po fantastycznym spędzeniu czasu z rówieśnikami i swymi nauczycielami w ramach kultywowania bogatych tradycji dzielenia się opłatkiem, składania życzeń i wspólnie zjedzonego w spokoju, przy dźwiękach kolęd posiłku, spotkała się na II piętrze, w nieco zimowej atmosferze (zasługa elementów dekoracji), by zaprezentować własne talenty, porozmawiać i uzyskać informacje pokonkursowe (wykonawców najładniejszych kartek nie brakowało!). Każdy z zespołów zabłysnął na scenie a to wierszem, a to pastorałką, a to piękną kolędą... Pani pedagog porozmawiała z dziećmi na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego od nauki szkolnej, w tym także na bazie uroków, jakie jest w stanie zafundować nam zima. Prowadzący spotkanie nauczyciele złożyli wszystkim moc serdecznych życzeń, a autorzy najciekawszych kartek świątecznych odebrali zasłużone brawa i gratulacje, dyplomy, łakocie-nagrody, ufundowane przez Radę Rodziców. Wszyscy młodzi artyści zostali werbalnie docenieni, czego dopilnowali także ich wychowawcy już na gruncie sal zajęć, gdzie wymieniono... po raz ostatni w tym roku same życzliwości. :) Niech to będą piękne, spokojem przemyśleń tchnące, ciepłem domowych ognisk stojące ŚWIĘTA... Radosnego dzielenia czasu z Bliskimi życzymy każdemu... :) By w 2020 rok wkroczyć z nadzieją, z uśmiechem na twarzy... :)
MISIOWO NAM! :)
25 listopada, "jak obyczaj każe stary", w SP 19 w klasach 1-3 obchodziliśmy... 117. urodziny PLUSZOWEGO MISIA! Dzieciaki z miłą chęcią przyniosły swych ulubieńców do szkolnych sal, w których poznały historię słynnego TEDDY BEAR, czytały wraz z wychowawcami fragmenty "Kubusia Puchatka", dopełniając zajęcia misiowymi kolorowankami i klasową fotką ze swym miśkiem w objęciach - genialnie! Trzy dni wcześniej (22.11.19.) drugo- i trzecioklasiści uczestniczyli w akcji "Przerwa na czytanie" - bo czytanie jest w modzie! Pozdrawiamy ciepło wszystkich miłośników książek! Niech nas jest coraz więcej i więcej... :)
Kod? Da… Nie! Niebieski! :)
20 XI staliśmy się żywymi symbolami Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Mija 30 lat, odkąd ONZ przyjęło tę konwencję jako dokument-umowę wiążącą państwa podpisujące go (1989 – 2019)! UNICEF, działając na rzecz dobra dzieci na całym świecie, odnosi się do tego dnia szczególnie. Tak jak my dzisiaj. Niebieściuteńcy niejednokrotnie od stóp do głów! Symbolika koloru nie jest bez znaczenia. Przyjaźń, spokój, kreatywność, inspiracja… Nie zabrakło zajęć tematycznych pod kątem dziecięcego świata i życia w nim w pełni szczęścia, zdrowia, miłości; nie obyło się bez wielobarwnych wystaw – gazetek, także z pracami zaproponowanymi przez uczniów, zwłaszcza klas młodszych. MAM PRAWO… Tak. Możliwość korzystania z przywilejów wynikających z bycia dzieckiem ma wysoką rangę. Jak to dobrze, że mamy tego świadomość. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w udany przebieg tej środy. „Dzisiaj tyle się nauczyliśmy! To był dobry dzień!” – słowa pierwszaka stanowią chyba najlepsze podsumowanie rocznicowych wydarzeń.
Lekcja nieco inaczej :)
18 listopada klasy 1-3 pod czujnym okiem swych wychowawców wybrały się do Miejskiego Ośrodka Kultury na nietypową "lekcję", bo realizowaną… w kinie. Czego dotyczyła? Oczywiście, że jego… magii! Hasło wywoławcze „Kamera! Akcja! O tajemnicach planu filmowego” mówi wiele. Reżyser, operator kamery, dźwiękowiec, scenograf i klapser (każdy miał okazję stać się nim na chwilkę) ze swym klapsem, dzień pracy na planie – to i więcej lekko oprószone... sztucznym śniegiem :) stało się tematem rozmowy z prowadzącą multimedialne spotkanie aktorką. Nie obyło się bez ruchu i chwili relaksu, po której… Tak! Paddington ze swoimi przygodami zwojował serca publiczności, która tak żywiołowo reagowała na kontrast pomiędzy dobrem a złem, pomiędzy miłością a intrygą jak chyba nigdy dotąd! Ach, te nasze wrażliwe młode umysły…! Jak dobrze to widzieć! Ten sympatyczny niedźwiadek po prostu nikogo nie pozostawia obojętnym. Porcja śmiechu i wzruszeń podczas projekcji filmu pt. „Paddington 2” była doskonale zrównoważona (spontaniczne dziecięce brawa po seansie mówią same za siebie). Udane zajęcia, a jakże!
Z radością i dumą :)…
…podeszła młodsza grupa wiekowa do obchodów Narodowego Święta Niepodległości. 8 listopada klasy 1-3 stanęły – co oczywiste – na wysokości zadania i w pełnej gali, prężnie prezentując się z biało-czerwonymi kotylionami bądź wstążkami w tych barwach, elegancko ustawione na II piętrze szkoły w asyście swych wychowawców i nauczycieli, po wysłuchaniu ważnej, krótkiej noty historycznej, dokładnie o godz. 11.11 uroczyście odśpiewały w całości hymn Polski. Chór był znakomity! Podkreślenie miłości i szacunku do Ojczyzny, w której żyjemy, w której mamy tych, którzy nas kochają i których my kochamy miało wyjątkowe znaczenie. Realizowane tego dnia (i wcześniej) w ramach edukacji wczesnoszkolnej zajęcia tematyczne stanowiły nierozerwalną całość z opisywanym wydarzeniem.