Super! :)
Mamy Mistrza! W dziedzinie? Och, artystycznej! Z radością informujemy, że w ogólnopolskim konkursie "Słowem malowane – Julian Tuwim 2019" w Lidzbarku Warmińskim Wojciech Boratyn z klasy 7b zdobył... WYRÓŻNIENIE! To fantastyczne osiągnięcie, którego serdecznie gratulujemy! Duma nas rozpiera zważywszy także na fakt, że dzieło Wojtka było jedną z ponad 850 prac z całej Polski zgłoszonych do tego konkursu! BRAWO!!!
W związku z przystąpieniem naszej szkoły do "Narodowego Programu Czytelnictwa" organizowane są akcje promujące czytanie. 22 i 23 października zorganizowana została "Przerwa na czytanie". Z klas 1-3 wzięło w niej udział 53 uczniów, a z klas 4-8 w sali gimnastycznej pojawiło się 42 czytelników. W bibliotece szkolnej przygotowana została wystawa nowości książkowych zakupionych w ramach wspomnianego tu programu. Zapraszamy do zapoznania się z bogatym księgozbiorem!
O, tak!:)
Pora na kolejną miłą informację! Tym razem o wynikach konkursu zorganizowanego w szkole w związku z wrześniową akcją pod hasłem „Sprzątanie ŚWIATA”. Biorąc pod uwagę oryginalność pracy, jej estetykę i użyteczność komisja konkursowa wyłoniła ekipę zwycięzców. I miejsce zajął Mateusz Musioł z kl. Vc, II miejsce - Ania Duda z kl. VIc, III miejsce – Lena Kozłowska z kl. Vc oraz Karol Sitek z kl. VIb. Wyróżnienia zdobyli: Paulina Saładajczyk z kl. Vc, siostry Adrianna i Martyna Kocyła z kl. Vb oraz Julia Majchrzak (również z kl. Vb). Poziom „boju” był niezwykle wyrównany. Wszystkim jego uczestnikom dziękujemy za udział w nim, gratulując uzyskanych wyników i życząc wielu dalszych szkolnych sukcesów!
Ale super! :)
W telegraficznym skrócie (świeżutka wiadomość od nauczyciela plastyki): Julia Kokoszka z klasy 5a zajęła II miejsce w miejskim konkursie plastycznym. Na konkurs ten wpłynęło ponad 250 prac, w tym... aż 39 z naszej szkoły! Julia - GRATULUJEMY! Ty to jesteś, no naprawdę! :)
Oczywiście! Dlaczego nie? A nawet w wersji konkursowej! :)
24 października odbył się konkurs biblijny. Z wielką przyjemnością informujemy, że 3 uczniów naszej szkoły wynikiem jego przebiegu zakwalifikowało się do... etapu rejonowego! Ach! Są to: Karol Sitek - zdobywca I miejsca, Jakub Janczura, który zajął II miejsce i Oliwier Kachniarz z zaszczytnym III miejscem. Serdecznie gratulujemy naszym konkursowiczom i życzymy im powodzenia w II etapie boju! :)
Jak to jest?! :)
Poezja „zaprasza słowa do dziwnych spotkań” - z autorem tomików wierszy „Warkocz myśli”, „Ożywić skałę”... - takie oto motto we wtorkowy poranek, 15 października 2019 r., ósmoklasiści wraz z paniami: polonistkami i bibliotekarką mieli okazję ujrzeć w sali nr 15 podczas spotkania z poetą, którym był pan Franciszek Opyd. Wrażenia uczestników po tej wizycie, której inicjatorką okazała się pani Bożena Borowska, były bardzo pozytywne. Oto niektóre z uczniowskich wypowiedzi: „Mnie osobiście podobał się styl tych wierszy, ponieważ były one pisane współczesnym językiem.” (Jakub z 8a); „Odpowiada mi taka forma przekazu poezji. Dowiedzieliśmy się dużo o poecie i jego wierszach. Nasz gość opowiadał, czym dla niego jest poezja, o swoich inspiracjach i wspominał osoby mu bliskie. Lekcja podobała się, lecz była za krótka.” (Patrycja z 8a). Zdaniem pani bibliotekarki tego dnia odbyło się interesujące spotkanie poety z uczniami, promujące w przystępny sposób poezję w szkole, podczas którego ciekawie ujęto temat, zachęcając młodych do pisania własnej poezji. Wypowiedź jednej z polonistek posumowała całość wydarzenia: „Dzisiaj mieliśmy niepowtarzalną szansę spotkać współczesnego poetę. Obserwacja reakcji uczniów na słowa twórcy, poznanie anegdot związanych z życiem prywatnym gościa, a także możliwość wysłuchania głosowych interpretacji wybranych utworów w wykonaniu uczniów klas ósmych stanowiło nie lada wyróżnienie. Myślę, że prostota, autentyzm i swoboda wypowiedzi gościa urzekły każdego z uczestników spotkania”. Gdy wizyta dobiegała końca, recytatorzy otrzymali pamiątkowe tomiki wierszy z dedykacjami autora, a publiczność miała okazję do zadania mu ciekawych pytań. No więc jak?! Pióra w dłonie i... twórzmy, posługując się piękną polszczyzną!
O, Nauczycielu... !:)
Dzień Edukacji Narodowej... Z jego powodu wcześniej, bo 11 X, w piątek, klasy 1-3 spotkały się na II piętrze, by razem (choć bez wcześniejszej zbiorowej próby!) zaprezentować swym obecnym przy nich nauczycielom, "co im w duszy gra", gdy myślą o nich jako o przeprowadzających ich przez świat edukacyjnych przygód przewodnikach. Było pogodnie, radośnie, wzruszająco... Przedstawione wiersze i ilustrowane ruchowo piosenki wywołały lawinę nauczycielskich braw! Nie zabrakło odwzajemnionych pięknych życzeń i gratulacji ze strony Dyrekcji szkoły. Kilka słów o bezpieczeństwie w młodszej grupie wiekowej, o uroku spotkania i... Dalsza część świętowania przeniosła się na grunt każdej z klas. Dziękujemy - nic dodać, nic ująć!:)
Wspominamy…, bo to już tydzień! :)
Tydzień? Tak, właśnie tyle czasu mija od pierwszego Dnia Teatralnego w tym roku szkolnym dla klas 1-3! No i miło było, bo 30 września do jastrzębskiego MOK-u zgodnie ruszyły wszystkie drużyny z Młodszej Grupy Wiekowej, by za pośrednictwem Katolickiego Teatru Edukacji przenieść się do jednej z BAŚNI Z TYSIĄCA I JEDNEJ NOCY, by poznać Aladyna, ducha z lampy, piękną i dobrą Jasminę oraz żądnego władzy wezyra Jafara. Żartobliwie można powiedzieć, że największą atrakcją wg dzieci były… efekty specjalne :). Bądźmy jednak sprawiedliwi – uczniowie żywiołowo reagowali na emocje bohaterów, pozwalali aktorom wciągnąć się w dialog sceniczny, a muzyka i układy choreograficzne prezentowane przez postaci spektaklu uaktywniały każdego młodego widza. Nasi uczniowie świetnie poradzili sobie w jego roli! Co sztuka to sztuka! :) Kolejna jej porcja – w nieco innym wydaniu (bo… filmowym) – już w listopadzie!
Powitanie nowego roku szkolnego :)
Pierwszy wrześniowy poniedziałek... :) Klasy 2 - 8 przed godziną 10.00 w dwóch różnych grupach zostały serdecznie przywitane przez Dyrekcję oraz swych wychowawców. Na szkolnych korytarzach słychać było gwar, widać było rozsyłane chętnie uśmiechy. Przypomniane zasady dobrego przygotowania się do zajęć według opracowanego planu lekcji i miłe życzenia na kolejne 10 miesięcy edukacji dopełniły całości. Od godz 10.00 salą gimnastyczną zawładnęły klasy 1 a i 1 b, których uczniowie poprzez uroczysty akt pasowania zostali włączeni do "Tuwimowej paczki". To było COŚ! Wszystkim "Szkolniakom" - i Małym, i Dużym, życzymy genialnego roku w murach SP 19! Niech poszerzane umiejętności pozwalają nam sięgać gwiazd! Powodzenia! Dziękujemy każdej z zaangażowanych w szkolne dzieło osób za udane przeprowadzenie nas przez ten dzień :).
No witamy, witamy! :)
Hura! Dobre wieści! Nowy rok szkolny 2019/2020 tuż tuż! Z tego powodu w poniedziałek, 2 września, zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa od godz. 8.00 we MSZY ŚWIĘTEJ w kościele św. Katarzyny. Każdy uczeń bądź kandydat na niego (ach, tu o pierwszoklasistów chodzi!) pojawi się potem w szkole, by uroczyście rozpocząć edukacyjną przygodę. Na ów dobry początek do sali gimnastycznej na godz. 9.00 serdecznie zapraszamy uczniów klas 4 – 8. Od godz. 9.30 spotykają się tam uczniowie klas 2 – 3. Od godz. 10.00 w sali tej wraz ze swymi najbliższymi zasiadać będą wspomniani już pierwszoklasiści, którzy tego dnia przeżyją pasowanie na uczniów SP 19! Tradycyjnie po uroczystym spotkaniu z Dyrekcją szkoły każda z wyżej wymienionych grup przejdzie z nauczycielem do sali lekcyjnej, by dowiedzieć się, jak przygotować się do pierwszych dni nauki. Do zobaczenia! :)
W dniu 19.06.2019 r. świetlica szkolna czynna będzie od godz. 6:40 do godz. 16:00
Na Mszę świętą z okazji zakończenia roku szkolnego, zapraszamy 19.06.2019 r. o godz.8.00 do kościoła św. Katarzyny.
Od dnia 17.06.2019 r. zostaje odwołany skrócony czas trwania zajęć. Lekcje będą trwały 45 minut.
W dniu 13 czerwca 2019 r. i kolejnych dniach, aż do odwołania, zajęcia lekcyjne będą skrócone - przerwy pozostają bez zmian.
Czas trwania lekcji - godz.:
1. 8.00 - 8.30;
2. 8.40 - 9.10;
3. 9.20 - 9.50;
4. 10.00 - 10.30;
5. 10.40 - 11.10 - po tej lekcji rozpoczyna się przerwa obiadowa;
6. 11.30 - 12.00;
7. 12.10 - 12.40;
8. 12.50 - 13.20.
Z wielką radością informujemy za posłannictwem p. M. Czulak, że nasi uczniowie świetnie wypadli w jubileuszowym konkursie JASTRZĘBSKICH WODOCIĄGÓW na wykonanie kartki urodzinowej. W kategorii klas IV-VI I miejsce zajął Kacper Kasprzak z kl. IVd, III – Martyna Kocyła z kl. IVb, a wyróżnienie zdobyła Julia Majchrzak z kl. IVb. To kolejna dobra wiadomość po wcześniejszych sukcesach Wojciecha Boratyna z kl. VIa, który zajął I miejsce, i Karola Sitka z kl. Vb, zdobywcy II miejsca w miejskim konkursie plastycznym pod hasłem BEZPIECZNE FERIE. Wszystkim MŁODYM ARTYSTOM serdecznie gratulujemy – działajcie pięknie dalej! :)
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 19 im. Juliana Tuwima informuje, że w związku z decyzją o zawieszeniu akcji strajkowej od poniedziałku (29.04.2019 r.) szkoła wznawia zajęcia dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńcze. Uczniowie przychodzą na zajęcia edukacyjne zgodnie z planem lekcji.
W razie kontynuacji strajku nauczycieli w szkole nadal prowadzone będą zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej
w godzinachod 7.00 do 17.00.
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 19
Informuję, że w związku z akcją strajkową, w której uczestniczy większość nauczycieli naszej szkoły w dniu dzisiejszym tj., 12.04.2019 r., zawieszam wszystkie zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. Szkoła będzie dostępna dla uczniów, ale będzie prowadzić tylko zajęcia opiekuńcze.
Dyrekcja szkoły
Ponownie informujemy, że egzamin ósmoklasisty odbędzie się zgodnie z harmonogramem, czyli w dniach 15.04.2019 r.,
16.04.2019 r., 17.04.2019 r. Uczniowie klas ósmych zgłaszają się do szkoły o godz. 8.30.
Do zobaczenia
Dyrekcja szkoły
Informuję, że w związku z akcja strajkową, w której uczestniczy większość nauczycieli naszej szkoły w dniu dzisiejszym tj., 11.04.2019 r., zawieszam wszystkie zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. Szkoła będzie dostępna dla uczniów, ale będzie prowadzić jedynie zajęcia opiekuńcze.
Dyrekcja