Nawigacja

Nawigacja

  • Czarujemy dźwięki! I nie tylko!

    Czarujemy dźwięki! I nie tylko!

    9 października klasy młodsze ruszyły do MOK-u, by uczestniczyć w lekcji multimedialnej pod hasłem "Zaczarowany świat dźwięków". Dzieci zostały wprowadzone w tajniki powstawania wszelkich odgłosów w kinie, programach telewizyjnych, "wybrały się" wraz z aktorką, p. Dominiką Ostałowską (nie ma to jak zdobycze techniki!), do studia filmowego 5 w Warszawie, odgadywały czego imitacją (to pojęcie poznały) są nagrane dźwięki, odnajdywały je we fragmentach filmów, rozwiązały quiz wraz z prowadzącą, a także nagrały... odgłosy burzy do filmu o Czerwonym Kapturku! A projekcja filmu pt. "Rio" była tego świetnym uzupełnieniem - doskonała porcja dobrego humoru! Tego samego dnia podobną lekcję przeżyła starsza grupa wiekowa. „Sekrety X Muzy” wraz z projekcją filmu „Podróże Guliwera” (reż. Rob Letterman) stanowiły znakomitą pożywkę dla głodu uczniowskiej wiedzy. Dzieci poznały określenieX Muza, dowiedziały się, jak wynaleziono kino, obejrzały pierwsze filmy braci Lumière, poznały postać Charliego Chaplina, zobaczyły, jak rozwijała się technika filmowa, porównały dawne filmy z filmami współczesnymi, poznały skutki pierwszych eksperymentów z kolorem, odkryły tajniki tworzenia efektów specjalnych, dowiedziały się także, jak działa kino trójwymiarowe. Czy były zadowolone z wyjścia? Ma się rozumieć!

  • Na Dzikim Zachodzie

    Na Dzikim Zachodzie
    28.09.2013

    W piękną jesienną sobotę, zjednoczone siły kółka misyjnego i bibliotecznego wybrały się na wycieczkę do Miasteczka Westernowego w Żorach. Mogliśmy tam skorzystać z bogatej oferty tego "raju dla dzieci":). Najczęściej śmiech "naszych" można było usłyszeć na Karuzeli Trapera (nawet nasze panie się na nią zdecydowały, choć miny miały nietęgie;)), niemało emocji dostarczyła wesoła gąsienica - Family coaster oraz kino 5D i 6D oraz inne atrakcje. Dotlenieni, z pomalowanymi buziami, wróciliśmy do domu pełni wrażeń i z planami na następny wyjazd!

  • Artyści z klas 4 - 6 - do boju! Po raz pierwszy w tym roku szkolnym!!!

    Artyści z klas 4 - 6 - do boju! Po raz pierwszy w tym roku szkolnym!!!

    HALO? HALO! Uczniowie z klas 4 – 6 mogą wykazać się artystycznym podejściem do świata! Ogłaszamy KONKURS PLASTYCZNY (oczywiście z nagrodamiJ) pod hasłem PIĘKNO POLSKICH KRAJOBRAZÓW. Jeśli chcesz m. in.: pokazać, jak Ty widzisz piękne miejsca w Polsce, miło i sensownie zagospodarować sobie czas wolny, podziałać z wyobraźnią, rozwinąć swe talenty i wykorzystać predyspozycje, zaprezentować się z innej strony, poćwiczyć… ręce, udoskonalić stosowanie wskazanej techniki…, to już  powinieneś „kombinować”, co wziąć na warsztat pracy!!! Po prostu: pokazujesz piękno różnych zakątków w Polsce (ach, te jeziora, lasy, puszcze, pejzaże nadmorskie; te cudowne, pełne np. zabytków miasta, czy też tchnące spokojem łąki i pola – wybierz i już!!!). Stosujesz kolaż (wyklejanka z rozmaitych materiałów, łączenie czego tylko chcesz – nawet gotowych wycinków z ilustracji ze sznureczkami, materiałami, rysowaniem, malowaniem itp.). Format A3 pracy jest wyjściowy (kartka z „dużego” bloku – technicznego koniecznie), ale może być (oj, tak!), większy – nawet A1 (to już brystol) jako maksymalny. W przypadku pracy na formacie A1 dopuszczalne jest działanie dwóch artystów (praca dwuosobowa). Dobra rada: do przyklejania wszystkiego, co nie jest papierem, używaj KLEJU MAGICZNEGO (lub innego do tego przeznaczonego). Gotową pracę na odwrocie (z tyłu) opisujesz czytelnie ołówkiem (imię, nazwisko i klasa). Tak przygotowane dzieło składasz na ręce pani M. Domin do 15 października br. No więc… powodzenia!!!

  • Podziel się, proszę!:)

    Podziel się, proszę!:)

    Rada Rodziców naszej szkoły zachęca dzieci wraz ze swymi bliskimi do… Tak, tak! Do zrobienia domowych porządków wśród gier planszowych i w biblioteczce! Ale to nie koniec! Jeśli po nich okaże się, że niezniszczone, kompletne gry oraz zadbane, ciekawe książki już się jakoś opatrzyły, nie będą wykorzystywane, dajemy słowo, że w szkolnych: świetlicy i bibliotece znajdą grono nowych przyjaciół w grupie rówieśników ich dotychczasowego właściciela. Uczniu! Podziel się tym, co sprawiło Ci tyle frajdy –„podaruj” jej trochę swym koleżankom i kolegom. Spakuj te gry i książki i przynieś je tu! To dopiero będzie coś!!! Nie masz nawet pojęcia! Wszystkim RODZICOM I ICH DZIECIOM, którzy aktywnie i z życzliwością zareagują na ten apel, z góry składamy serdeczne podziękowania. Jak miło jest widzieć, że sprawiło się komuś radość – odpowiedź na tę prośbę na pewno ją wywoła.

  • Wśród dobrze znanych nam, czeskich przyjaciół…

    Wśród dobrze znanych nam, czeskich przyjaciół…

    Jak miła tradycja nakazuje, tak i w tym roku, delegacja nauczycieli wraz z dyrektorem naszej szkoły skorzystała z serdecznego zaproszenia z Hawirzowa. W miniony piątek, tj. 6 września 2013 r., gościliśmy na wernisażu – międzynarodowej wystawie plastycznej dziecięcych: grafiki i rysunku. Na tematyczny warsztat działań młodzi artyści wzięli historyczne opowiadania. Twórców nagrodzono w pięciu kategoriach. Podczas gali nie zabrakło zaangażowanych sponsorów. Młodzież o duszy aktorskiej w krótkich scenkach przybliżyła gościom zwyczaje szlacheckie, zaprezentowała tańce i mini turniej rycerski. Uwagę przybyłych na uroczystość osób zwracał niekonwencjonalny wystrój pomieszczenia – pracom konkursowym uczniów z różnych państw towarzyszyły przepiękne stroje szlacheckie z minionych epok. Było na co popatrzeć! Wyobraźnia z talentami triumfowały! „Na deser”  w ramach popołudniowej uroczystości zorganizowano spotkanie z autorką i ilustratorką książek dla dzieci. Lucie Seifertová publikuje głównie bajki, czyli… pohádki, dotyczące zwykle historii zaolziańskich ziem. Czeska pisarka chętnie wpisywała dedykacje do książek oraz pozowała do zdjęć z uczestnikami wernisażu, zgromadzonymi w hawirzowskim Domu Kultury. Polscy pedagodzy także otrzymali wpis do książki o Cyrylu i Metodym, zrobili pamiątkowe zdjęcie z zaprzyjaźnionymi od lat czeskimi nauczycielami. Pobyt w Hawirzowie, jak zawsze, upłynął nam w miłej atmosferze. Już wkrótce my będziemy pełnić rolę gospodarzy spotkania. Grudzień tuż, tuż!:)

     

  • Witajcie!:)

    Witajcie!:)

    I tak oto 2 września znowu zobaczyliśmy się! Super! Pora na nowe przygody i doświadczenia - niech jest ich jak najwięcej i są jak najbarwniejsze! Rok szkolny 2013/2014 uważamy za rozpoczęty. I co na to 58 pierwszaczków?! Głowa do góry! Będzie dobrze! Wszystkim osobom związanym ze szkolnym otoczeniem życzymy fantastycznych dni!

  • I już wakacje!!!

    I już wakacje!!!

    Tak, Kochani!:) Spanie do 9 rano, książki dotąd nieprzeczytane, filmy nieobejrzane, przyjaciele nieodwiedzeni, zabawa i wyjazdy odłożone "na później" - wszystko to do nadrobienia właśnie teraz! Bo przecież świadectwo pięknie w piątek, 28 czerwca, odebrane. Może i książka z dyplomem mu towarzyszyła lub inne niespodzianki?! Klasy 6 (ach, trzymamy za Was kciuki!) w czwartek, 27.06., żegnały się oficjalnie z nauczycielami, grupą wiekową, szkołą. Łzy wzruszenia ciekły ciurkiem, podobnie jak trzecioklasistom (uszy do góry - nowe wyzwania przed Wami!) i ich wychowawcom w piątek... Takie emocje... Taaak... Kolejny rok za nami. Pełen wielu dobrych chwil - te warto zapamiętać, bez wątpienia. Te trudniejsze - do przemyślenia, bo i z nich płynie wielka nauka. Wszystkim dziękujemy za te 10 miesięcy intensywnego działania, za jego planowanie, ubarwianie... Bez ludzi nie ma przecież szkoły... A póki co: bezpiecznych, fantastycznych, słonecznych i uśmiechniętych wakacji, by we wrześniu z mocą odrzutowego silnika ruszyć w rok szkolny 2013/2014! DO ZOBACZENIA!:)

  • Artystyczna dusza triumfuje!

    Artystyczna dusza triumfuje!

    Szybciutko i z radością informujemy, że nasza czwartoklasistka, która wzięła udział w międzynarodowym konkursie plastycznym "Podróżujemy po Europie", organizowanym przez PP 12 z Oddziałem Integracyjnym, otrzymała wyróżnienie! Tak! 18 czerwca Wiktoria Tokarczyk pojawiła się na rozdaniu nagród, dając po raz kolejny - tak, tak! - powód do dumy. BRAWO! 

  • „ 50 lat minęło”

    „ 50 lat minęło”

    Wszyscy wiemy (no przecież!), że w tym roku nasze miasto, Jastrzębie – Zdrój, obchodzi swoje 50. urodziny. W związku z tym organizowane są na jego terenie liczne imprezy okolicznościowe i konkursy. Nasza szkoła oraz uczniowie klas IV wzięli właśnie udział w Miejskim Konkursie Historycznym „50 lat minęło”. 17 czerwca swoją wiedzę o Jastrzębiu – Zdroju postanowiło sprawdzić 6 uczniów: Daria Jeziorska, Natalia Klimala, Maria Rutka, Wiktoria Tokarczyk z klasy IV a oraz Maja Marciniak, Julia Skiepko z klasy IV b. Do dalszego etapu tego boju przeszły: Natalia, Daria i Maja. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za pomyślność naszych reprezentantek w II etapie, który będzie miał miejsce już w nowym roku szkolnym, bo 23 września 2013 r. Będzie się działo, oj, będzie! Dziewczyny, no, no!:)

  • Festyn, Panowie Szlachta, festyn dla całych rodzin!

    Festyn, Panowie Szlachta, festyn dla całych rodzin!

     8 czerwca pogoda dopisała, ufff, bo to wisiało nad głową organizatorów pod przewodnictwem Rady Rodziców… Sobota słońcem (co prawda z groźbą burzy, no ale…) powitała wszystkich gości i uczestników festynowych wydarzeń na terenie SP 19 im. J. Tuwima. Bogate na ten dzień plany zostały zrealizowane. A czegóż to tam nie było! Moc konkursów – popisy artystyczne każdej z klas, hojne nagrody, quizy wiedzy (w dwóch kategoriach: kl. 1 – 3 oraz 4 – 6, związane z naszym miastem), szaleństwo na dmuchanych zamkach, licytacja uczniowskich dzieł plastycznych („Jastrzębie – Zdrój – moje miasto wczoraj lub dzisiaj lub jutro”) wraz z dodatkami, loteria (ummm, tu emocje sięgały zenitu!), pokaz fechtunku, strojów szlacheckich, popisy harcerskich umiejętności, turnieje szachowy i brydżowy, pokazy taneczne przedszkolaków (PP 21) oraz adeptów studia Dance Passion, fura smakołyków w „szkolnej kawiarence” (ależ ci nasi rodzice pieką!!!) i poza nią (m. in. bigosik, lody… fiu, fiu!), możliwość stylizacji fryzury (no, elegantek i elegantów na placu szkolnym przybywało z minuty na minutę), kiermasz książek (który zadał kłam temu, że czytanie jest już niemodne) i… Ach! Trudno to wszystko spisać, a o tym, że po kolei, to już w ogóle nie ma mowy! Kto był, sam wie, jak się bawił, a kogo zabrakło – niech żałuje, bo było świetnie! Dziękujemy wszystkim, absolutnie wszystkim (Dużym, Małym, Przyjaciołom szkoły, firmom, osobom prywatnym, rodzicom, dzieciom, nauczycielom… - tak moglibyśmy tu długo wymieniać – więc po prostu WSZYSTKIM!!!) za zaangażowanie w zorganizowanie tego wydarzenia i stanie na straży jego prawidłowego przebiegu. Moc wrażeń, moc… To tylko szybciutka relacja "na gorąco"... Na szczegóły pewnie przyjdzie pora wkrótce:)!

  • Podsumujmy?! Młodzi angliści szkolni ponownie wykazali się, wykazali…

    Podsumujmy?! Młodzi angliści szkolni ponownie wykazali się, wykazali…

    29 kwietnia br. w SP nr 6 miał miejsce miejski konkurs pod hasłem wywoławczym „English Dictation Contest” (dyktando angielskie), w którym wzięło udział 15 uczniów z jastrzębskich szkół podstawowych. W jego ramach za zajęcie 4. miejsca został nagrodzony Michał Pyra (kl. 6 a). 9 maja odbyła się kolejna już edycja miejskiego konkursu „Poezja i proza w języku Shakespeare’a”, organizowana na terenie SP nr 5. Zgromadziła ona 27 uczestników z jastrzębskich szkół. „19” reprezentowali: Marta Gałęziowska z kl. 5 a – zdobywczyni I miejsca oraz Tomasz Dobrowolski z kl. 6 b, laureat II miejsca. 20 maja w DOK Zabrze – Biskupice stanęli oni (wraz z 28 innymi dziećmi) do boju o randze wojewódzkiej. 31 maja w Gimnazjum nr 8 odbył się miejski konkurs plastyczno – językowy „When I think of Great Britain, I can see…”, w trakcie którego Wiktorię Tokarczyk z kl. 4 a nagrodzono jako zwyciężczynię I miejsca, Aleksandrę Kohut (kl. 4 a) – II miejsca, a Natalię Jędrzejewską (kl. 6 b) – III miejsca. Świetnie, że kompetencje językowe rosną, rosną, że aż miło! Fantastycznie, że młodzi ludzie nie boją się wyzwań, bo przecież „praktyka czyni mistrza!”. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

  • Ze wspomnień ze szlaku...

    Ze wspomnień ze szlaku...

    „Jak dobrze nam zdobywać góry..."- to nie tylko słowa piosenki, ale uczucia jakie towarzyszyły uczestnikom XXXIV Młodzieżowego Rajdu Górskiego. Uczniowie naszej szkoły i innych wędrowali z przewodnikami i nauczycielami po Beskidach 24 - 25 maja. Wszystkim humory dopisywały, chociaż pogoda nie rozpieszczała. W pierwszym dniu po zakwaterowaniu w Węgierskiej Górce i zjedzeniu obiadokolacji, pospacerowaliśmy uliczkami tej górskiej miejscowości. Warto było... Drugiego dnia - w sobotni poranek zaczął padać deszcz, więc niewiele zwiedziliśmy. Dotarliśmy jednak do miejsca zwanego „Drugim Westerplatte", ponadto poznaliśmy legendę związaną z pomnikiem znajdującym się na miejscowym rynku. Na mecie rajdu suszyliśmy się przy ognisku, jedząc grochówkę. Nie zabrakło też konkursu krajoznawczego, w którym brali udział m.in. Tomasz Dobrowolski (II miejsce), Julia Skiepko (VI miejsce), Adam Sułkowski (IX miejsce). Gratulujemy! Będąc w górach, podziwialiśmy piękne krajobrazy i Beskidzką Golgotę, polecamy... Dziękujemy organizatorom za profesjonalne przygotowanie kolejnego dwudniowego wypadu w góry. Do zobaczenia na turystycznych szlakach, także latem!

  • Jak miło!

    Jak miło!

    Serdecznie gratulujemy zdobywczyni wyróżnienia w ramach IV Biennale Sztuki Dziecka, organizowanego przez MBP w Jastrzębiu – Zdroju pod hasłem „Moje miasto”! A któż to taki? Wiktoria Tokarczyk z kl. 4 a! To ona także jest laureatką wraz z Małgorzatą Suligą z kl. 6 b  - I miejsca w wewnątrzszkolnym konkursie dla klas 4 – 6 pt. „Wakacyjny bukiet”. Dziewczyny wykonały tak świetne prace przestrzenne, że nie można było tylko jednej z nich przyznać palmy pierwszeństwa. BRAWO! Wkrótce też do rąk uczestniczek V Ogólnopolskiego Konkursu Mitologicznego CEH KLIO, Wiktorii Smyły (kl. 6 b) oraz wspomnianej już Wiktorii Tokarczyk, dotrą nadesłane właśnie dyplomy organizatorów za udział uczennic w tym boju – tym razem po prostu za udział, ale to już i tak bardzo dużo – chęci i realizacja zadania to podstawa! Podsumowując – w tym roku szkolnym młodzi artyści ponownie mogli zabłysnąć kreatywnością – 16 konkursów ogłaszanych na terenie placówki – to już poważna sprawa (a ile przy tym szans na zdobycie dodatkowych, wysoce pozytywnych ocen z plastyki;)!). Wszystkim, którzy działali, chylimy czoła!

  • Kolejna rocznica

    Kolejna rocznica

    Od 7 lat obchodzony jest w naszej szkole Dzień Patrona. W tym roku świętowaliśmy go 10 maja, włączając się w obchody Roku Juliana Tuwima. Klasy 4 i 5 otrzymały za zadanie przygotować plakaty o dzieciństwie poety, latach szkolnych, emigracji i powrocie do kraju, a klasy 6 przedstawiły życiorys "Czarodzieja słowa" w prezentacjach multimedialnych. Wyniki ich pracy mogliśmy podziwiać podczas piątkowej akademii. Dodatkowym wyzwaniem dla wszystkich było przygotowanie scenki do wylosowanego wcześniej wiersza Tuwima.Okazało się, że mamy w starszej grupie wiekowej sporą grupkę utalentowanej młodzieży:). No ale przecież to chyba nikogo nie dziwi?:) Dziękujemy Radzie Rodziców za osłodzenie nam tego dnia:)!

  • Świetnie!

    Świetnie!

    To właśnie trzeba powiedzieć uczennicy klasy 3 b, Joannie Radwańskiej, laureatce I miejsca w kategorii klas 1 - 3 w VIII Miejskim Konkursie Poezji Ks. Jana Twardowskiego "Trzeba iść dalej, czyli dalszy spacer biedronki". Brawo! Trzeba chcieć, trzeba słuchać, trzeba dać się porwać słowom...

  • Konkursik plastyczny raz proszę!:)

    Konkursik plastyczny raz proszę!:)

     

    UWAGA! UWAGA! UCZNIOWIE KLAS 4, 5 I 6! OSTATNI W TYM ROKU SZKOLNYM KONKURS PLASTYCZNY POD HASŁEM: Wakacyjny bukiet! Chcesz podziałać?! W mądry i kreatywny sposób spędzić wolny czas?! Pokazać, że jesteś estetą, starannie wykonującym prace, za które się zabiera?! Zaprezentować swe umiejętności, także w zakresie doboru kolorów i materiałów?!  To już, bierz się do pracy, bo temat niezwykle przyjemnyJ! Technika (na bazie czy to formy płaskiej czy przestrzennej – byłoby super!!!), materiały i format – dowolne! Gotowe dzieło składasz z dopiętą karteczką z danymi (imię, nazwisko i klasa) u p. Moniki Domin w dniach 3 – 6 czerwca (masz troszkę czasu – wykorzystaj go jak najlepiej!). Prace przechodzą na ręce organizatora (nie będą zwracane, tradycyjnie, zaś najciekawsze na pewno będą bardzo dobrze wykorzystaneJ). Szukaj inspiracji… wszędzie! Niech jest ładnie, bajecznie i pomysłowo!

  • No świetnie!

    No świetnie!

    Szybciutko i z radością informujemy, że Wiktoria Tokarczyk, za którą trzymaliśmy kciuki w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym, organizowanym przez SP 17 im. J. Brzechwy pod hasłem "Witajcie w naszej bajce...", w kategorii klas 4 - 6 zajęła II miejsce! Super! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Artyści - warto próbować swych sił, bo  "praktyka czyni mistrza"!;)

  • Kraków zdobyty! A smok pokonany...?:)

    Kraków zdobyty! A smok pokonany...?:)

    13 kwietnia, w  pierwszy piękny wiosenny dzień, 41 uczniów naszej szkoły pod opieką pań: H. Rotter, D. Szecówki, G. Vaidyan i S. Oleksy wybrało się do Krakowa. Większość wycieczkowiczów stanowili młodzi artyści - nagrodzeni w ramach przeglądu jasełkowego, pozostali zaś to członkowie koła misyjnego i bibliotecznego. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od zwiedzenia Łagiewnik - miejsca, które związane jest ze św. siostrą Faustyną. Byliśmy w pięknym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i w kaplicy klasztornej, gdzie znajduje się najbardziej znany obraz Pana Jezusa Miłosiernego oraz relikwie św. Faustyny. Kolejnym celem naszej podróży był Kraków - miasto królów, kościołów, taaakich zabytków... Pani katechetka chciała pokazać nam najpiękniejsze zakątki dawnej stolicy: Rynek z kościołem Mariackim i ołtarzem Wita Stwosza, Sukiennice, kościół Franciszkanów z pięknym witrażem Stanisława Wyspiańskiego... Na ul. Franciszkańskiej 3 widzieliśmy najbardziej znane okno, z którego bł. Jan Paweł II prowadził wieczorne rozmowy z młodymi ludźmi! Stamtąd już tylko prosto na  Wawel (poczuliśmy się jak księżniczki i książęta! a co?!), gdzie podjęliśmy się próby pokonania Smoka Wawelskiego (w tym momencie akurat troszkę nas zmoczył ciepły wiosenny deszczyk, no a wiadomo, że mokry rycerz to niezbyt skuteczny wojownik, więc... :)). Zmęczeni, ale zadowoleni i zaopatrzeni w pamiątki wróciliśmy do Jastrzębia, gdzie na niektórych czekali już stęsknieni rodzice:). Po cichu już myślimy, gdzie pojedziemy za rok?! ;) Ech, a może by tak...?!

  • No jak się cieszymy...

    No jak się cieszymy...

    ...z tego, że wśród zachęconej do udziału w konkursie plastycznym "Jastrzębie - Zdrój - moje miasto wczoraj, dziś, jutro", organizowanym przez Publiczne Przedszkole nr 12 z Oddziałem Integracyjnym Młodszej Grupy Wiekowej znaleźli się śmiali trzecioklasiści i złożyli swe prace u p. M. Domin, by przekazała je Organizatorowi. Magdalena Dobrowolska, Samuel Mrozek, Joanna Radwańska i Kinga Tułacz z klasy 3 b pokazali, że się da. Kiedy się da? Kiedy się chce! Teraz trzymamy także kciuki za Wiktorię Tokarczyk, Olę Kohut i Darię Jeziorską (kl. 4 a), bo dziewczyny zgłosiły swe dzieła do konkursu SP 17 "Witajcie w naszej bajce...", zaś Wiktoria Smyła (kl. 6 b) wraz ze wspomnianą Wiktorią Tokarczyk podziałały również plastycznie w związku z V Ogólnopolskim Konkursem Mitologicznym CEH "KLIO". No, Artystki! Na szczęście! I tak już jesteście na podium chęci i zaangażowania! Wspieramy Was, prawda, Ekipo z "19"?!

  • Oklaski dla najmłodszych artystów!

    Oklaski dla najmłodszych artystów!

     

    27 marca, podczas uroczystego, bo wielkanocnego spotkania uczniów klas 1 – 3, przygotowanego przez zespół dzieci z klasy 2 a pod okiem p. H. Rotter, opiekunka grupy wiekowej, p. B. Galisz, wręczyła sponsorowane przez Radę Rodziców nagrody wraz z dyplomami dla tych, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym na wykonanie kartki świątecznej w dowolnej technice. 22 uczniów spróbowało swych sił w tym artystycznym boju. W ich gronie znaleźli się laureaci I miejsca: KINGA TUŁACZ (kl. 3 b), WIKTORIA BIELAWSKA (kl. 1 b), IGOR CHROMIK (kl. 1 a); II miejsca: DOMINIK MRZYK (kl. 2 b), OLIWIA SIERSZULSKA (kl. 2 b) i IGA GRZEGORCZYK (kl. 1 a) oraz III miejsca: AMELIA HOLONA (kl. 2 a), MIŁOSZ MIK (kl. 1 a), JULIA KURZEJA (kl. 1 a), OLIWIA MATEJEK (kl. 2 b). Komisja konkursowa nie mogła też nie wyróżnić: Magdaleny Stylok (kl. 2 b), Szymona Szczygielskiego (kl. 2 b) oraz Kamila Mrzyka (kl. 3 b). Pokonkursowa wystawa prac na II piętrze pokazała bogactwo dziecięcej wyobraźni , niejednokrotnie wspartej zaangażowaniem dorosłych. Kolorowo, pisankowo – zajączkowo – tak, jak wielkanocnie być powinno! Każdy mały artysta otrzymał coś miłego, smacznego… Gratulacje!!!

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 19 im. Juliana Tuwima w Jastrzębiu-Zdroju
    Szkoła Podstawowa nr 19 im. Juliana Tuwima
    ul. Opolska 3
    44-335 Jastrzębie-Zdrój
  • /32/4713193

Galeria zdjęć