Nawigacja

Nawigacja

  • Artyści z klas 4 - 6 - do boju! Po raz pierwszy w tym roku szkolnym!!!

    Artyści z klas 4 - 6 - do boju! Po raz pierwszy w tym roku szkolnym!!!

    HALO? HALO! Uczniowie z klas 4 – 6 mogą wykazać się artystycznym podejściem do świata! Ogłaszamy KONKURS PLASTYCZNY (oczywiście z nagrodamiJ) pod hasłem PIĘKNO POLSKICH KRAJOBRAZÓW. Jeśli chcesz m. in.: pokazać, jak Ty widzisz piękne miejsca w Polsce, miło i sensownie zagospodarować sobie czas wolny, podziałać z wyobraźnią, rozwinąć swe talenty i wykorzystać predyspozycje, zaprezentować się z innej strony, poćwiczyć… ręce, udoskonalić stosowanie wskazanej techniki…, to już  powinieneś „kombinować”, co wziąć na warsztat pracy!!! Po prostu: pokazujesz piękno różnych zakątków w Polsce (ach, te jeziora, lasy, puszcze, pejzaże nadmorskie; te cudowne, pełne np. zabytków miasta, czy też tchnące spokojem łąki i pola – wybierz i już!!!). Stosujesz kolaż (wyklejanka z rozmaitych materiałów, łączenie czego tylko chcesz – nawet gotowych wycinków z ilustracji ze sznureczkami, materiałami, rysowaniem, malowaniem itp.). Format A3 pracy jest wyjściowy (kartka z „dużego” bloku – technicznego koniecznie), ale może być (oj, tak!), większy – nawet A1 (to już brystol) jako maksymalny. W przypadku pracy na formacie A1 dopuszczalne jest działanie dwóch artystów (praca dwuosobowa). Dobra rada: do przyklejania wszystkiego, co nie jest papierem, używaj KLEJU MAGICZNEGO (lub innego do tego przeznaczonego). Gotową pracę na odwrocie (z tyłu) opisujesz czytelnie ołówkiem (imię, nazwisko i klasa). Tak przygotowane dzieło składasz na ręce pani M. Domin do 15 października br. No więc… powodzenia!!!

  • Podziel się, proszę!:)

    Podziel się, proszę!:)

    Rada Rodziców naszej szkoły zachęca dzieci wraz ze swymi bliskimi do… Tak, tak! Do zrobienia domowych porządków wśród gier planszowych i w biblioteczce! Ale to nie koniec! Jeśli po nich okaże się, że niezniszczone, kompletne gry oraz zadbane, ciekawe książki już się jakoś opatrzyły, nie będą wykorzystywane, dajemy słowo, że w szkolnych: świetlicy i bibliotece znajdą grono nowych przyjaciół w grupie rówieśników ich dotychczasowego właściciela. Uczniu! Podziel się tym, co sprawiło Ci tyle frajdy –„podaruj” jej trochę swym koleżankom i kolegom. Spakuj te gry i książki i przynieś je tu! To dopiero będzie coś!!! Nie masz nawet pojęcia! Wszystkim RODZICOM I ICH DZIECIOM, którzy aktywnie i z życzliwością zareagują na ten apel, z góry składamy serdeczne podziękowania. Jak miło jest widzieć, że sprawiło się komuś radość – odpowiedź na tę prośbę na pewno ją wywoła.

  • Wśród dobrze znanych nam, czeskich przyjaciół…

    Wśród dobrze znanych nam, czeskich przyjaciół…

    Jak miła tradycja nakazuje, tak i w tym roku, delegacja nauczycieli wraz z dyrektorem naszej szkoły skorzystała z serdecznego zaproszenia z Hawirzowa. W miniony piątek, tj. 6 września 2013 r., gościliśmy na wernisażu – międzynarodowej wystawie plastycznej dziecięcych: grafiki i rysunku. Na tematyczny warsztat działań młodzi artyści wzięli historyczne opowiadania. Twórców nagrodzono w pięciu kategoriach. Podczas gali nie zabrakło zaangażowanych sponsorów. Młodzież o duszy aktorskiej w krótkich scenkach przybliżyła gościom zwyczaje szlacheckie, zaprezentowała tańce i mini turniej rycerski. Uwagę przybyłych na uroczystość osób zwracał niekonwencjonalny wystrój pomieszczenia – pracom konkursowym uczniów z różnych państw towarzyszyły przepiękne stroje szlacheckie z minionych epok. Było na co popatrzeć! Wyobraźnia z talentami triumfowały! „Na deser”  w ramach popołudniowej uroczystości zorganizowano spotkanie z autorką i ilustratorką książek dla dzieci. Lucie Seifertová publikuje głównie bajki, czyli… pohádki, dotyczące zwykle historii zaolziańskich ziem. Czeska pisarka chętnie wpisywała dedykacje do książek oraz pozowała do zdjęć z uczestnikami wernisażu, zgromadzonymi w hawirzowskim Domu Kultury. Polscy pedagodzy także otrzymali wpis do książki o Cyrylu i Metodym, zrobili pamiątkowe zdjęcie z zaprzyjaźnionymi od lat czeskimi nauczycielami. Pobyt w Hawirzowie, jak zawsze, upłynął nam w miłej atmosferze. Już wkrótce my będziemy pełnić rolę gospodarzy spotkania. Grudzień tuż, tuż!:)

     

  • Witajcie!:)

    Witajcie!:)

    I tak oto 2 września znowu zobaczyliśmy się! Super! Pora na nowe przygody i doświadczenia - niech jest ich jak najwięcej i są jak najbarwniejsze! Rok szkolny 2013/2014 uważamy za rozpoczęty. I co na to 58 pierwszaczków?! Głowa do góry! Będzie dobrze! Wszystkim osobom związanym ze szkolnym otoczeniem życzymy fantastycznych dni!

  • I już wakacje!!!

    I już wakacje!!!

    Tak, Kochani!:) Spanie do 9 rano, książki dotąd nieprzeczytane, filmy nieobejrzane, przyjaciele nieodwiedzeni, zabawa i wyjazdy odłożone "na później" - wszystko to do nadrobienia właśnie teraz! Bo przecież świadectwo pięknie w piątek, 28 czerwca, odebrane. Może i książka z dyplomem mu towarzyszyła lub inne niespodzianki?! Klasy 6 (ach, trzymamy za Was kciuki!) w czwartek, 27.06., żegnały się oficjalnie z nauczycielami, grupą wiekową, szkołą. Łzy wzruszenia ciekły ciurkiem, podobnie jak trzecioklasistom (uszy do góry - nowe wyzwania przed Wami!) i ich wychowawcom w piątek... Takie emocje... Taaak... Kolejny rok za nami. Pełen wielu dobrych chwil - te warto zapamiętać, bez wątpienia. Te trudniejsze - do przemyślenia, bo i z nich płynie wielka nauka. Wszystkim dziękujemy za te 10 miesięcy intensywnego działania, za jego planowanie, ubarwianie... Bez ludzi nie ma przecież szkoły... A póki co: bezpiecznych, fantastycznych, słonecznych i uśmiechniętych wakacji, by we wrześniu z mocą odrzutowego silnika ruszyć w rok szkolny 2013/2014! DO ZOBACZENIA!:)

  • Artystyczna dusza triumfuje!

    Artystyczna dusza triumfuje!

    Szybciutko i z radością informujemy, że nasza czwartoklasistka, która wzięła udział w międzynarodowym konkursie plastycznym "Podróżujemy po Europie", organizowanym przez PP 12 z Oddziałem Integracyjnym, otrzymała wyróżnienie! Tak! 18 czerwca Wiktoria Tokarczyk pojawiła się na rozdaniu nagród, dając po raz kolejny - tak, tak! - powód do dumy. BRAWO! 

  • „ 50 lat minęło”

    „ 50 lat minęło”

    Wszyscy wiemy (no przecież!), że w tym roku nasze miasto, Jastrzębie – Zdrój, obchodzi swoje 50. urodziny. W związku z tym organizowane są na jego terenie liczne imprezy okolicznościowe i konkursy. Nasza szkoła oraz uczniowie klas IV wzięli właśnie udział w Miejskim Konkursie Historycznym „50 lat minęło”. 17 czerwca swoją wiedzę o Jastrzębiu – Zdroju postanowiło sprawdzić 6 uczniów: Daria Jeziorska, Natalia Klimala, Maria Rutka, Wiktoria Tokarczyk z klasy IV a oraz Maja Marciniak, Julia Skiepko z klasy IV b. Do dalszego etapu tego boju przeszły: Natalia, Daria i Maja. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za pomyślność naszych reprezentantek w II etapie, który będzie miał miejsce już w nowym roku szkolnym, bo 23 września 2013 r. Będzie się działo, oj, będzie! Dziewczyny, no, no!:)

  • Festyn, Panowie Szlachta, festyn dla całych rodzin!

    Festyn, Panowie Szlachta, festyn dla całych rodzin!

     8 czerwca pogoda dopisała, ufff, bo to wisiało nad głową organizatorów pod przewodnictwem Rady Rodziców… Sobota słońcem (co prawda z groźbą burzy, no ale…) powitała wszystkich gości i uczestników festynowych wydarzeń na terenie SP 19 im. J. Tuwima. Bogate na ten dzień plany zostały zrealizowane. A czegóż to tam nie było! Moc konkursów – popisy artystyczne każdej z klas, hojne nagrody, quizy wiedzy (w dwóch kategoriach: kl. 1 – 3 oraz 4 – 6, związane z naszym miastem), szaleństwo na dmuchanych zamkach, licytacja uczniowskich dzieł plastycznych („Jastrzębie – Zdrój – moje miasto wczoraj lub dzisiaj lub jutro”) wraz z dodatkami, loteria (ummm, tu emocje sięgały zenitu!), pokaz fechtunku, strojów szlacheckich, popisy harcerskich umiejętności, turnieje szachowy i brydżowy, pokazy taneczne przedszkolaków (PP 21) oraz adeptów studia Dance Passion, fura smakołyków w „szkolnej kawiarence” (ależ ci nasi rodzice pieką!!!) i poza nią (m. in. bigosik, lody… fiu, fiu!), możliwość stylizacji fryzury (no, elegantek i elegantów na placu szkolnym przybywało z minuty na minutę), kiermasz książek (który zadał kłam temu, że czytanie jest już niemodne) i… Ach! Trudno to wszystko spisać, a o tym, że po kolei, to już w ogóle nie ma mowy! Kto był, sam wie, jak się bawił, a kogo zabrakło – niech żałuje, bo było świetnie! Dziękujemy wszystkim, absolutnie wszystkim (Dużym, Małym, Przyjaciołom szkoły, firmom, osobom prywatnym, rodzicom, dzieciom, nauczycielom… - tak moglibyśmy tu długo wymieniać – więc po prostu WSZYSTKIM!!!) za zaangażowanie w zorganizowanie tego wydarzenia i stanie na straży jego prawidłowego przebiegu. Moc wrażeń, moc… To tylko szybciutka relacja "na gorąco"... Na szczegóły pewnie przyjdzie pora wkrótce:)!

  • Podsumujmy?! Młodzi angliści szkolni ponownie wykazali się, wykazali…

    Podsumujmy?! Młodzi angliści szkolni ponownie wykazali się, wykazali…

    29 kwietnia br. w SP nr 6 miał miejsce miejski konkurs pod hasłem wywoławczym „English Dictation Contest” (dyktando angielskie), w którym wzięło udział 15 uczniów z jastrzębskich szkół podstawowych. W jego ramach za zajęcie 4. miejsca został nagrodzony Michał Pyra (kl. 6 a). 9 maja odbyła się kolejna już edycja miejskiego konkursu „Poezja i proza w języku Shakespeare’a”, organizowana na terenie SP nr 5. Zgromadziła ona 27 uczestników z jastrzębskich szkół. „19” reprezentowali: Marta Gałęziowska z kl. 5 a – zdobywczyni I miejsca oraz Tomasz Dobrowolski z kl. 6 b, laureat II miejsca. 20 maja w DOK Zabrze – Biskupice stanęli oni (wraz z 28 innymi dziećmi) do boju o randze wojewódzkiej. 31 maja w Gimnazjum nr 8 odbył się miejski konkurs plastyczno – językowy „When I think of Great Britain, I can see…”, w trakcie którego Wiktorię Tokarczyk z kl. 4 a nagrodzono jako zwyciężczynię I miejsca, Aleksandrę Kohut (kl. 4 a) – II miejsca, a Natalię Jędrzejewską (kl. 6 b) – III miejsca. Świetnie, że kompetencje językowe rosną, rosną, że aż miło! Fantastycznie, że młodzi ludzie nie boją się wyzwań, bo przecież „praktyka czyni mistrza!”. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

  • Ze wspomnień ze szlaku...

    Ze wspomnień ze szlaku...

    „Jak dobrze nam zdobywać góry..."- to nie tylko słowa piosenki, ale uczucia jakie towarzyszyły uczestnikom XXXIV Młodzieżowego Rajdu Górskiego. Uczniowie naszej szkoły i innych wędrowali z przewodnikami i nauczycielami po Beskidach 24 - 25 maja. Wszystkim humory dopisywały, chociaż pogoda nie rozpieszczała. W pierwszym dniu po zakwaterowaniu w Węgierskiej Górce i zjedzeniu obiadokolacji, pospacerowaliśmy uliczkami tej górskiej miejscowości. Warto było... Drugiego dnia - w sobotni poranek zaczął padać deszcz, więc niewiele zwiedziliśmy. Dotarliśmy jednak do miejsca zwanego „Drugim Westerplatte", ponadto poznaliśmy legendę związaną z pomnikiem znajdującym się na miejscowym rynku. Na mecie rajdu suszyliśmy się przy ognisku, jedząc grochówkę. Nie zabrakło też konkursu krajoznawczego, w którym brali udział m.in. Tomasz Dobrowolski (II miejsce), Julia Skiepko (VI miejsce), Adam Sułkowski (IX miejsce). Gratulujemy! Będąc w górach, podziwialiśmy piękne krajobrazy i Beskidzką Golgotę, polecamy... Dziękujemy organizatorom za profesjonalne przygotowanie kolejnego dwudniowego wypadu w góry. Do zobaczenia na turystycznych szlakach, także latem!

  • Jak miło!

    Jak miło!

    Serdecznie gratulujemy zdobywczyni wyróżnienia w ramach IV Biennale Sztuki Dziecka, organizowanego przez MBP w Jastrzębiu – Zdroju pod hasłem „Moje miasto”! A któż to taki? Wiktoria Tokarczyk z kl. 4 a! To ona także jest laureatką wraz z Małgorzatą Suligą z kl. 6 b  - I miejsca w wewnątrzszkolnym konkursie dla klas 4 – 6 pt. „Wakacyjny bukiet”. Dziewczyny wykonały tak świetne prace przestrzenne, że nie można było tylko jednej z nich przyznać palmy pierwszeństwa. BRAWO! Wkrótce też do rąk uczestniczek V Ogólnopolskiego Konkursu Mitologicznego CEH KLIO, Wiktorii Smyły (kl. 6 b) oraz wspomnianej już Wiktorii Tokarczyk, dotrą nadesłane właśnie dyplomy organizatorów za udział uczennic w tym boju – tym razem po prostu za udział, ale to już i tak bardzo dużo – chęci i realizacja zadania to podstawa! Podsumowując – w tym roku szkolnym młodzi artyści ponownie mogli zabłysnąć kreatywnością – 16 konkursów ogłaszanych na terenie placówki – to już poważna sprawa (a ile przy tym szans na zdobycie dodatkowych, wysoce pozytywnych ocen z plastyki;)!). Wszystkim, którzy działali, chylimy czoła!

  • Kolejna rocznica

    Kolejna rocznica

    Od 7 lat obchodzony jest w naszej szkole Dzień Patrona. W tym roku świętowaliśmy go 10 maja, włączając się w obchody Roku Juliana Tuwima. Klasy 4 i 5 otrzymały za zadanie przygotować plakaty o dzieciństwie poety, latach szkolnych, emigracji i powrocie do kraju, a klasy 6 przedstawiły życiorys "Czarodzieja słowa" w prezentacjach multimedialnych. Wyniki ich pracy mogliśmy podziwiać podczas piątkowej akademii. Dodatkowym wyzwaniem dla wszystkich było przygotowanie scenki do wylosowanego wcześniej wiersza Tuwima.Okazało się, że mamy w starszej grupie wiekowej sporą grupkę utalentowanej młodzieży:). No ale przecież to chyba nikogo nie dziwi?:) Dziękujemy Radzie Rodziców za osłodzenie nam tego dnia:)!

  • Świetnie!

    Świetnie!

    To właśnie trzeba powiedzieć uczennicy klasy 3 b, Joannie Radwańskiej, laureatce I miejsca w kategorii klas 1 - 3 w VIII Miejskim Konkursie Poezji Ks. Jana Twardowskiego "Trzeba iść dalej, czyli dalszy spacer biedronki". Brawo! Trzeba chcieć, trzeba słuchać, trzeba dać się porwać słowom...

  • Konkursik plastyczny raz proszę!:)

    Konkursik plastyczny raz proszę!:)

     

    UWAGA! UWAGA! UCZNIOWIE KLAS 4, 5 I 6! OSTATNI W TYM ROKU SZKOLNYM KONKURS PLASTYCZNY POD HASŁEM: Wakacyjny bukiet! Chcesz podziałać?! W mądry i kreatywny sposób spędzić wolny czas?! Pokazać, że jesteś estetą, starannie wykonującym prace, za które się zabiera?! Zaprezentować swe umiejętności, także w zakresie doboru kolorów i materiałów?!  To już, bierz się do pracy, bo temat niezwykle przyjemnyJ! Technika (na bazie czy to formy płaskiej czy przestrzennej – byłoby super!!!), materiały i format – dowolne! Gotowe dzieło składasz z dopiętą karteczką z danymi (imię, nazwisko i klasa) u p. Moniki Domin w dniach 3 – 6 czerwca (masz troszkę czasu – wykorzystaj go jak najlepiej!). Prace przechodzą na ręce organizatora (nie będą zwracane, tradycyjnie, zaś najciekawsze na pewno będą bardzo dobrze wykorzystaneJ). Szukaj inspiracji… wszędzie! Niech jest ładnie, bajecznie i pomysłowo!

  • No świetnie!

    No świetnie!

    Szybciutko i z radością informujemy, że Wiktoria Tokarczyk, za którą trzymaliśmy kciuki w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym, organizowanym przez SP 17 im. J. Brzechwy pod hasłem "Witajcie w naszej bajce...", w kategorii klas 4 - 6 zajęła II miejsce! Super! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Artyści - warto próbować swych sił, bo  "praktyka czyni mistrza"!;)

  • Kraków zdobyty! A smok pokonany...?:)

    Kraków zdobyty! A smok pokonany...?:)

    13 kwietnia, w  pierwszy piękny wiosenny dzień, 41 uczniów naszej szkoły pod opieką pań: H. Rotter, D. Szecówki, G. Vaidyan i S. Oleksy wybrało się do Krakowa. Większość wycieczkowiczów stanowili młodzi artyści - nagrodzeni w ramach przeglądu jasełkowego, pozostali zaś to członkowie koła misyjnego i bibliotecznego. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od zwiedzenia Łagiewnik - miejsca, które związane jest ze św. siostrą Faustyną. Byliśmy w pięknym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i w kaplicy klasztornej, gdzie znajduje się najbardziej znany obraz Pana Jezusa Miłosiernego oraz relikwie św. Faustyny. Kolejnym celem naszej podróży był Kraków - miasto królów, kościołów, taaakich zabytków... Pani katechetka chciała pokazać nam najpiękniejsze zakątki dawnej stolicy: Rynek z kościołem Mariackim i ołtarzem Wita Stwosza, Sukiennice, kościół Franciszkanów z pięknym witrażem Stanisława Wyspiańskiego... Na ul. Franciszkańskiej 3 widzieliśmy najbardziej znane okno, z którego bł. Jan Paweł II prowadził wieczorne rozmowy z młodymi ludźmi! Stamtąd już tylko prosto na  Wawel (poczuliśmy się jak księżniczki i książęta! a co?!), gdzie podjęliśmy się próby pokonania Smoka Wawelskiego (w tym momencie akurat troszkę nas zmoczył ciepły wiosenny deszczyk, no a wiadomo, że mokry rycerz to niezbyt skuteczny wojownik, więc... :)). Zmęczeni, ale zadowoleni i zaopatrzeni w pamiątki wróciliśmy do Jastrzębia, gdzie na niektórych czekali już stęsknieni rodzice:). Po cichu już myślimy, gdzie pojedziemy za rok?! ;) Ech, a może by tak...?!

  • No jak się cieszymy...

    No jak się cieszymy...

    ...z tego, że wśród zachęconej do udziału w konkursie plastycznym "Jastrzębie - Zdrój - moje miasto wczoraj, dziś, jutro", organizowanym przez Publiczne Przedszkole nr 12 z Oddziałem Integracyjnym Młodszej Grupy Wiekowej znaleźli się śmiali trzecioklasiści i złożyli swe prace u p. M. Domin, by przekazała je Organizatorowi. Magdalena Dobrowolska, Samuel Mrozek, Joanna Radwańska i Kinga Tułacz z klasy 3 b pokazali, że się da. Kiedy się da? Kiedy się chce! Teraz trzymamy także kciuki za Wiktorię Tokarczyk, Olę Kohut i Darię Jeziorską (kl. 4 a), bo dziewczyny zgłosiły swe dzieła do konkursu SP 17 "Witajcie w naszej bajce...", zaś Wiktoria Smyła (kl. 6 b) wraz ze wspomnianą Wiktorią Tokarczyk podziałały również plastycznie w związku z V Ogólnopolskim Konkursem Mitologicznym CEH "KLIO". No, Artystki! Na szczęście! I tak już jesteście na podium chęci i zaangażowania! Wspieramy Was, prawda, Ekipo z "19"?!

  • Oklaski dla najmłodszych artystów!

    Oklaski dla najmłodszych artystów!

     

    27 marca, podczas uroczystego, bo wielkanocnego spotkania uczniów klas 1 – 3, przygotowanego przez zespół dzieci z klasy 2 a pod okiem p. H. Rotter, opiekunka grupy wiekowej, p. B. Galisz, wręczyła sponsorowane przez Radę Rodziców nagrody wraz z dyplomami dla tych, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym na wykonanie kartki świątecznej w dowolnej technice. 22 uczniów spróbowało swych sił w tym artystycznym boju. W ich gronie znaleźli się laureaci I miejsca: KINGA TUŁACZ (kl. 3 b), WIKTORIA BIELAWSKA (kl. 1 b), IGOR CHROMIK (kl. 1 a); II miejsca: DOMINIK MRZYK (kl. 2 b), OLIWIA SIERSZULSKA (kl. 2 b) i IGA GRZEGORCZYK (kl. 1 a) oraz III miejsca: AMELIA HOLONA (kl. 2 a), MIŁOSZ MIK (kl. 1 a), JULIA KURZEJA (kl. 1 a), OLIWIA MATEJEK (kl. 2 b). Komisja konkursowa nie mogła też nie wyróżnić: Magdaleny Stylok (kl. 2 b), Szymona Szczygielskiego (kl. 2 b) oraz Kamila Mrzyka (kl. 3 b). Pokonkursowa wystawa prac na II piętrze pokazała bogactwo dziecięcej wyobraźni , niejednokrotnie wspartej zaangażowaniem dorosłych. Kolorowo, pisankowo – zajączkowo – tak, jak wielkanocnie być powinno! Każdy mały artysta otrzymał coś miłego, smacznego… Gratulacje!!!

  • Czy nasi uczniowie czują magię teatru?:) Oczywiście, że tak!

    Czy nasi uczniowie czują magię teatru?:) Oczywiście, że tak!

     

     

    W przeddzień Międzynarodowego Dnia Teatru, tj. 26 marca, osiemnastu uczniów reprezentujących zespoły klas IV – VI mogło zmierzyć się z zagadnieniami konkursu wiedzy o teatrze. O wystrój sali MBP Filii nr 1 oraz nagrody książkowe i dyplomy  zatroszczyły się panie bibliotekarki. Natomiast panie polonistki z naszej szkoły przygotowały testy. Zadania miały zróżnicowany stopień trudności. Również pytania teatralne sprawdziły wiadomości uczestników. Jury w składzie: p. Krystyna Bosacka, p. Bożena Borowska, p. Grażyna Vaidyan i p. Małgorzata Lis, ogłosiło wyniki tegorocznych zmagań „Magii teatru”. Najlepszą wśród uczennic z klas IV okazała się WIKTORIA  TOKARCZYK, z klas V – PATRYCJA  GŁOĆKO, a z klas VI - WIKTORIA  BELICA. Wyróżnienie otrzymała po dogrywce uczennica z k. VI A – NATALIA ĆWIĘCZEK. Gratulujemy! Następna szansa na rywalizację w tym temacie za rok. Może ty okażesz się znawcą teatru? Warto tu tylko dodać, że kibicująca klasa czwarta także poczuła smak konkurowania z innymi. Dlaczego? Porozmawiaj z uczniami klasy IV B...

  • HURA! JAK NAM MIŁO!

    HURA! JAK NAM MIŁO!

     

    A dlaczego? To proste! Wśród zgłoszonych przez naszą szkołę do konkursu plastycznego w MOK-u (Klubie KAKTUS) pisanek znalazły się laureatki. Jedna z nich, wykonana przez Patrycję Głoćko (kl. 5 a), 25 marca zdobyła III miejsce, zaś ta „kwiatuszkowa”, autorstwa Wiktorii Tokarczyk (kl. 4 a), została wyróżniona. Na 245 prac uczniów z terenu całego miasta, z którymi zmierzyła się komisja konkursowa, to piękny wynik! Brawo, dziewczyny! Brawo wszyscy ci, którzy „popisankowali się”!

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 19 im. Juliana Tuwima w Jastrzębiu-Zdroju
    Szkoła Podstawowa nr 19 im. Juliana Tuwima
    ul. Opolska 3
    44-335 Jastrzębie-Zdrój
  • /32/4713193

Galeria zdjęć