Nawigacja

Nawigacja

  • XV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny... Jaki? Warto uważnie przeczytać...

    XV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny... Jaki? Warto uważnie przeczytać...

     

    XV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego przebiega w tym roku pod hasłem: Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu!. Konkurs organizowany jest przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej przy współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich. Jego celem jest zapoznanie uczestników z przyczynami występowania niebezpiecznych zdarzeń oraz wyrobienie możliwości skutecznych umiejętności zachowania podczas ich wystąpienia. Tego typu konkurs daje możliwość rozwoju wyobraźni uczestników, dzięki czemu promuje się tak ważne dla każdego człowieka zasady bezpiecznego zachowania. Przedsięwzięcie ma za zadanie pokazać dzieciom i młodzieży jak unikać zagrożeń mających wpływ na bezpieczeństwo zarówno nas samych, jak i całego społeczeństwa, a także pomóc wykształcić zdolność radzenia sobie z nimi. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz uczniów specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, wychowanków warsztatów i ośrodków terapii zajęciowej (bez ograniczeń wiekowych).

    Uczestnikami konkursu mogą być dzieci i młodzież kwalifikująca się do poszczególnych grup – w odniesieniu akurat do szkoły podstawowej – I gr.:  uczniowie kl I – III, II gr.: kl. IV – VI.

    Konkurs przebiega w kilku etapach: eliminacje powiatowe, wojewódzkie oraz centralne.

    UWAGA!!! W przypadku naszego miasta szkoła, chcąc uczestniczyć w tym plastycznym boju (jego kolejne edycje są na bardzo wysokim poziomie wykonawczym, zgłaszane prace są przykładem dużej kreatywności, oryginalności i estetyki), muszą najpóźniej 21 stycznia dostarczyć zgłoszenie placówki w nim, stąd jeśli któryś z uczniów, wsparty przez swe środowisko jemu najbliższe, zechce wykonać pracę pod tym hasłem wywoławczym, musi osobiście zgłosić się z tą informacją do 18 stycznia br. do pani M. Domin.

    SZKOŁA MOŻE PRZESŁAĆ PRZEZ OPIEKUNA KONKURSU DO WYDZIAŁU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO I SPRAW OBRONNYCH PRZY URZĘDZIE MIASTA JASTRZĘBIE – ZDRÓJ TRZY PRACE W KAŻDEJ ZE ZGŁOSZONYCH GRUP WIEKOWYCH. DOPUSZCZALNY FORMAT PRAC: A4, A3 LUB B2 – JAKO NAJWIĘKSZY. TECHNIKA WYKONANIA: RYSUNEK, GRAFIKA, MALARSTWO, KOLAŻ, MALOWANIE NA TKANINIE (NIE WOLNO MALOWAĆ NA SZKLE, UŻYWAĆ PLASTELINY, NIE WOLNO TEŻ WYKONAĆ KOMPOZYCJI PRZESTRZENNEJ).

    Autorzy prac przekazują je na ręce p. M. Domin do 29 stycznia (wtorek), by spośród zgłoszonych można było wyłonić szkolnych reprezentantów w grupach wiekowych. Ci wybrani zgłoszą się po informacji o wyborze ich dzieł do nauczyciela plastyki (31 stycznia) po wymagane kartki do podpisu przez rodziców/opiekunów w związku ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych przez głównych Organizatorów konkursu. Jeśli dojdzie do jakichkolwiek zmian, dzieci będą o tym poinformowane. Więc? Powodzenia!!!

     

  • Zdobycze techniki a my

    Zdobycze techniki a my

     

    11 stycznia 2013 r. uczniowie naszej szkoły (w dwóch turach: najpierw klasy 1 – 3, potem 4 – 6) ruszyli do MOK – u, kina „Centrum” na lekcje multimedialne połączone z projekcjami filmów (dostosowanymi do wieku ich odbiorców), poszerzając  swą wiedzę z zakresu funkcjonowania w świecie techniki i naszej wyobraźni mediów. Klasy 1 – 3 poznały wiele faktów, dotyczących tworzenia dźwięku i obrazu w odniesieniu do radia i telewizji. Animator na scenie dwoił się i troił, wspierany przez realizatora dźwięku i nowoczesną technologię, by zgromadzeni uczestnicy lekcji zainteresowali się prezentowanym tematem. Skutki jego wysiłków znalazły odbicie w brawach, następujących po kolejnych sekwencjach spotkania, bo czegóż tam nie było! Poza tym połączenie wiedzy i humoru oraz wielce wymownego ruchu scenicznego zawsze daje efekty. Oglądane fragmenty filmów, będące przykładami zastosowania kolejnych odkryć i wynalazków, które doprowadziły do dzisiejszego wyglądu radio i telewizję, były świetną dokumentacją, do której indywidualnie, mimo w miarę łatwego dostępu do informacji, trudno byłoby dotrzeć. „Maluchy” sprawdziły teorię w praktyce podczas projekcji filmu „Safari”; nie ma to jak dobry, polski dubbingJ! Poranne zajęcia w nietypowej scenerii spodobały się ich uczestnikom.

  • Ta dam! Fanfary!

    Ta dam! Fanfary!

    Właśnie niedawno Organizatorzy Międzyświetlicowego Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego na Kartkę Bożonarodzeniową przysłali do naszej szkoły podziękowania za udział młodych artystów, przygotowanych przez p. W. Wierzbowską, w tym boju. Do ich grona należeli: Wiktoria Smyła - laureatka ubiegłorocznej edycji tego konkursu (zajęła wówczas, przypominamy podawane w zakładce dot. laueratów wieści, III miejsce!), Magdalena Dobrowolska, która w minionym roku zdobyła wyróżnienie:), Dominik Mrzyk i Nicola Mycka. W tym roku, niestety, nie powiodło się, ale dziękujemy za podjęcie po raz kolejny inicjatywy i trud włożony w wykonanie fantastycznych prac! Cenne, niezwykle! Brawo za chęci!

  • W karnawale czas na bale

    W karnawale czas na bale

    Pod takim właśnie hasłem klasy 3 a i 3 b wraz z paniami: A. Szatkowską, M. Domin i D. Szecówką miło spędziły czas na zajęciach regionalizmu na żywo w Żorskim Centrum Regionalnym w Osinach. Były i wiadomości na temat śląskich tradycji karnawałowych okraszone piękną gwarą, stroje taneczne dla frelek, dodatki garderobiane dla chłopców, tańce kotylionowe w wersji rozmaitej:) (a i panie "wywijały"), smaczna przekąska jako zapowiedź dalszych szałów uniesień. Dzieciaki "grały, buczały i trąbiły", przebierały się, "konkursowały", uczestniczyły w zabawach ruchowych i... wyciszających, rozwijały swe plastyczne pasje, tworząc elementy dekoracji balowej w  technice wyklejanki. Śmiech, gwar, czyli... wszystko to, co w takim wypadku być powinno. Nie zabrakło również nowego numeru czasopisma "Bajtel", który zajął uczestnikom wyprawy miłą chwilkę już w drodze powrotnej do Jastrzębia. Dzień wcześniej podobne doświadczenia zdobyły klasy 4 b oraz 6 b pod opieką pań: G. Vaidyan, I. Karnas oraz pana dyrektora, G. Węglińskiego. Oj, działo się tam, działo sympatycznie;)!

  • Jasełkowo :)

    Jasełkowo :)

    XXII Jastrzębski Przegląd Jasełek okazał się dla naszej szkoły bardzo szczęśliwy!:) Po ciężkiej pracy, 25 młodych aktorów z SP 19 zdobyło I miejsce w kategorii szkół podstawowych (dzielimy to zaszczytne miejsce z SP 5). Opiekę nad grupą sprawowały panie: J. Matusiak, S. Oleksy, D. Szecówka, a piękną scenografię zawdzięczamy paniom: M. Domin, B. Borowskiej i H. Rotter - BARDZO DZIĘKUJEMY! Ogromnym wsparciem byli również Rodzice, którzy wspomogli nas rekwizytami (bez tego ani rusz!) oraz wytworami swojej artystycznej pracy (ach, te studnia i szopka:)!). Wszyscy uczniowie mieli okazję zobaczyć efekt naszych wysiłków; wyjątkowy był pokaz, na który zaprosiliśmy rodziców aktorów, zaś na ostatnie przedstawienie przybyli nasi nauczyciele, emeryci oraz goście z Havirzowa. Na stronie JasNetu znajdziecie zdjęcia z ostatniego przedstawienia. Link: http://jasnet.pl/?m=wydarzenia&id=25079

  • Ludzie kartki piszą...?!

    Ludzie kartki piszą...?!

     

    Jak co roku, tak i w tym, opiekun młodszej grupy wiekowej (p. B. Galisz) czuwał nad plastycznym konkursem świątecznym na wykonanie bożonarodzeniowej kartki przez uczniów klas 1 – 3, którzy, jak się okazuje, chętnie korzystają jako uczestnicy takich działań ze wsparcia dorosłych. Podczas świątecznego apelu, przygotowanego przez klasę 3 b z p. M. Domin, p. Galisz w asyście pana dyrektora, G. Węglińskiego i sponsora nagród, przedstawicieli Rady Rodziców, wręczała laureatom upominki i dyplomy. I miejsca zajęli: Dawid Kania (1 b), Dominik Mrzyk (2 b), Kacper Staniszek (2 b); II miejsca zdobyli: Martyna Klinikowska (2 b), Natalia Ciemięga (2 a), Aleksandra Palica (2 b), zaś III miejsce przypadło w udziale: Zuzannie Kurczyk (2 a), Oliwii Garus (2 a) i Jakubowi Wiewiórskiemu (1 b). Wyróżnieni byli: Dominika Fiedorowicz (1 a), Oliwia Matejek (2 b), Jakub Piątek (1 a), Łucja Mirosław (3 a), Ola Kopertowska (1 a), Miłosz Mik (1 a), Nicol Mycka (2 a) i Kamil Mrzyk (3 b). Poza nimi jury naliczyło jeszcze… 30 uczestników boju! To ci dopiero konkurencja! Wszystkim gratulujemy chęci, zaś nagrodzonym – osiągniętego wyniku – brawo!!! Nie ma to jak powycinać, ponaklejać sobie…:)

  • Fantastycznie!:) Z UE pod ramię...

    Fantastycznie!:) Z UE pod ramię...

     

    Wraz z początkiem roku szkolnego w naszej szkole, jak i w wielu placówkach na terenie miasta ruszył projekt systemowy współfinansowany przez UE w ramach EFS pod hasłem „Dajmy dzieciom skrzydła – indywidualizacja procesu nauczania i wychowania w klasach I – III szkół podstawowych w Jastrzębiu – Zdroju”. Rodzaje zajęć, ich terminarz jest już doskonale znany zakwalifikowanym do udziału w nich dzieciom i ich rodzicom/opiekunom (za nami pierwsza ich tura – w styczniu rusza druga). Uczniowie młodszej grupy wiekowej w ich ramach m. in. czytają, piszą, liczą, bawią się edukacyjnie, działają artystycznie i literacko, poszerzają swe możliwości, utrwalają, doskonalą określone umiejętności. Ci z nich, którzy biorą udział w zajęciach rozwijających zainteresowania o charakterze artystyczno – literackim, skorzystali z możliwości stanięcia do konkursu recytatorskiego wierszy Patrona SP 19, J. Tuwima, zdobywając laury. III miejsce przypadło w udziale  Łucji Mirosław, zaś Oliwia Garus i Dominik Mrzyk zostali wyróżnieni. Dzieci z tej grupy zajmują także pierwsze miejsca w czytelnictwie swych klas; brały udział w szkolnych jasełkach (B. Mirosław, Ł. Mirosław, O. Garus, W. Sosna, A. Rutka, D. Mrzyk, K. Wiśniewski, H. Sierota). Wystąpiły w nich dla wszystkich uczniów naszej szkoły, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości z Czech, emerytów i przedstawicieli lokalnych mediów. Warto tu dodać, że owo przedstawienie jasełkowe zajęło I miejsce w XXII Jastrzębskim Przeglądzie Jasełek! Nie bez znaczenia było tu zaangażowanie wszystkich Ludzi Dobrej Woli, do których Rekwizytornia wysłała już wcześniej tą drogą podziękowania. Dzieci zrzeszone na tych zajęciach unijnych są również w trakcie przygotowania inscenizacji kukiełkowej pt. ,,Koziołeczek” wg opowiadania L. Krzemienieckiej, której ostateczną wersję zaprezentują uczniom klas 1 – 3 w II semestrze. Ciekawostką jest także fakt, iż w świątecznym konkursie organizowanym przez Radę Rodziców, dotyczącym znajomości tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych dzieci właśnie z owej grupy zajęciowej wykazały się talentami muzycznymi, plastycznymi oraz wiedzą (O. Garus, M. Trzeciak, D. Mrzyk, Ł. Mirosław). Nie ma to co prawdziwe zaangażowanie w rozwijanie swej pasji!:) Powodzenia w odkrywaniu samych siebie życzymy wszystkim uczestnikom zajęć unijnych.

    Źródło inf.: D. Szecówka

  • LIST OD REKWIZYTORNI JASEŁKOWEJ DO LUDZI DOBREJ WOLI, PRZYJACIÓŁ

    LIST OD REKWIZYTORNI JASEŁKOWEJ DO LUDZI DOBREJ WOLI, PRZYJACIÓŁ

    Szanowni Przyjaciele: Rodzice, Uczniowie i Sympatycy artystycznych wydarzeń
    w SP 19!

    Przepięknie dziękujemy Wam za to, że nie przeszliście obojętnie obok naszego poprzedniego listu, dotyczącego tworzenia bazy scenograficznej projektu JASEŁKA 2012 w naszej szkole. Nie pomyliliśmy się, licząc na Was, ufając w Wasze zaangażowanie i chęć współtworzenia czegoś wyjątkowego, choć niełatwego organizacyjnie. Bo przedstawienie taki właśnie ma charakter! Bez odpowiedniej scenerii trudno by było młodym aktorom odnaleźć się w realiach ciekawego, trójdzielnego scenariusza. Zabezpieczone przez Was materiały, niejednokrotnie "ściągane" z ram okiennych, z warsztatu pracy, stolików itd.:) świetnie "odnalazły się" w JASEŁKARNI. Jesteście niesamowici! Dziękujemy za Obecność! Gorąco pozdrawiamy i życzymy spokojnych, radosnych, rozgrywających się w Waszych sercach świąt Bożego Narodzenia!                                                                                                                                                     

    Rekwizytornia Jasełkowa

  • Konkursowe fanfary

    Konkursowe fanfary

     

    Halo! Kto nie lubi super pozytywnych wieści? Dlatego ekspresem informujemy, że spośród łącznie 12 prac (2 z klas I – III, 10 – z klas IV – VI) zgłoszonych z ramienia szkoły do konkursu plastycznego „Magia świąt Bożego Narodzenia”, organizowanego przez Posła K. Gadowskiego i Fundację PRO FUTURO, dzieło Wiktorii Tokarczyk z kl. 4 b zyskało I miejsce w kategorii klas 4 – 6. Laureatka otrzymała dyplom wraz z jego „ochroniarzem” – mega pluszowym miśkiem, „przytulankowo – mięciuchnym”. Każdy uczestnik konkursu był 10 grudnia zaproszony do Kina „Centrum” na rozstrzygnięcie boju młodych artystów, stąd nasza ekipa (już doceniona w szkole), zaopatrzona w pyszną czekoladę (za trudy plastycznego działania wręczoną na „wejściu”) oklaskiwała wszystkich laureatów, po czym  w nagrodę obejrzała świetną opowieść – „Merida Waleczna”, poprzedzoną mini seansem („La Luna”), ciepłą krótkometrażową historyjką… Brawo jeszcze raz dla wszystkich uczestników tego konkursu, a Wiktorii – serdecznie gratulujemy! To jednak nie powód do końca gratulacji! Rozstrzygnięto wewnątrzszkolny tym razem konkurs plastyczny dla klas 4 – 6 na wykonanie w przestrzennej formie Mikołaj(k)a. I tak oto I miejsce zajęła Wiktoria Smyła z kl. 6 b, II miejsce przypadło w udziale jej koleżance z klasy, Małgorzacie Sulidze, III miejsceLaurze Bandurskiej z kl. 5 b. Doceniono także Patrycję Głoćko (kl. 5 a) i Wiktorię Tokarczyk (kl. 4 b) za kreatywne podejście do tematu. Świetna robota! Brawa dla każdego, kto podjął wyzwanie! Nagrody – wkrótce. Przy okazji dziękujemy Radzie Rodziców za nieustanną pamięć o naszych młodych plastykach i zabezpieczanie środków finansowych na zakup upominków dla nich, skrzętnie pakowanych przez opiekuna plastycznych zmagań:).

  • Króciutko, bo ŚWIĘTY już odjechał...

    Króciutko, bo ŚWIĘTY już odjechał...

    Kochani Asystenci świętego Mikołaja! Ci w szkole, w klasach, w domach i w bibliotece nam przychylnej - dziękujemy! Tak pozytywnych emocji nie da się podrobić ani kupić! Bo przecież każdy może zostać... No, wiadomo, wystarczy chcieć! I wcale nie chodzi tu o pieniądze...:)

  • Andrzejkowo nam...

    Andrzejkowo nam...

    Andrzejkowych wróżb, a więc spotkań "z przymrużeniem oka" moc już za nami. Wielu uczniów naszej szkoły poddało się urokowi listopadowej zabawy w poszukiwanie przepowiedni przyszłości. Tradycji stało się zadość. Był cykl spotkań bibliotecznych, gdzie porcja wiedzy na temat andrzejek, katarzynek, wróżenia przemieszana była z ich praktycznym wymiarem. Były też wewnątrzklasowe zabawy z tym obrzędem związane. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w ich przebieg osobom, szczególnie rodzicom bezpośrednio biorącym udział w ich przeprowadzeniu:).

  • Wrocławscy aktorzy z wizytą u nas!

    Wrocławscy aktorzy z wizytą u nas!

    Oj, działo się w sali języka polskiego we wtorkowe popołudnie, 27 listopada 2012 r. Po raz trzeci już gościliśmy aktorów z Narodowego Teatru Edukacyjnego we Wrocławiu. Dyrektor artystyczny, aktor i reżyser w jednej osobie, pan Marek Lis – Orłowski oraz aktorka specjalizująca się w tańcu współczesnym, pani Anna Morkis, poprowadzili warsztaty teatralne dla uczniów rozwijających pasję „zaistnienia na scenie". Zaproszeni na spotkanie (dyrektor naszej szkoły oraz uczniowie ze świetlicy środowiskowej) obejrzeli adaptację tekstu powieści Otfrieda Preusslera „Malutka Czarownica". Nad całością przedstawienia czuwała i wcieliła się w rolę reżysera p. Bożena Borowska. Nie zabrakło pochwał ze strony profesjonalistów. Dalszą częścią spotkania były ćwiczenia doskonalące praktykowanie tajników bycia aktorem. Goście podpowiedzieli, jak można by było udoskonalić aktualnie graną przez naszych młodych aktorów sztukę. Za cenne wskazówki bardzo dziękujemy! Pełni wrażeń po dwóch godzinach rozstaliśmy się z wrocławskimi gośćmi. Pamiątkowe zdjęcia i dedykacja zaproszonych mistrzów teatru przypominać nam będą miłe chwile i atmosferę przyjaźni, jaka się wytworzyła w trakcie zajęć. A tym, którzy nie byli na spotkaniu z aktorami, spieszę donieść, że w II półroczu znowu nas odwiedzą. Oto treść wpisu do kroniki szkolnej pozostawiona przez zespół NTE grupy pana Marka Lisa - Orłowskiego: „POZDROWIENIA I ŻYCZENIA WIELU SUKCESÓW NA TRUDNEJ, ALE JAKŻE SATYSFAKCJONUJĄCEJ ŚCIEŻCE SZTUKI, JAKIM JEST AKTORSTWO. ZAWSZE Z WIELKĄ RADOŚCIĄ SPOTYKAMY SIĘ Z MŁODYMI ADEPTAMI SCENICZNEJ TWÓRCZOŚCI. DO ZOBACZENIA NA PRÓBACH!”. Nic dodać, nic ująć!

     

  • Mruczanki misia...

    Mruczanki misia...

    Słynny Miś Uszatek byłby z nas dumny! 26 listopada uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Najwięcej sympatycznych przyjaciół przyniosły do szkoły klasy: 2 b (46 miśków), zajmując  I miejsce w misiowym rankingu popularności;) i 3 b (44 pluszaki uszate;), stając na pozycji srebrnych medalistów. Byli też tacy, którzy postawili na wielkość miśka - Patryk Błatoń z kl. 5 a oraz Oskar Tamborowski z kl. 3 b mieli co dźwigać! Podobnie jak Oliwia Sierszulska z kl. 2 b ze swymi 12 misiami oraz Marta Lisowska z 10 bohaterami (kl. 2 a). Najciekawszym misiem był ten przyniesiony przez Dominika Mrzyka (kl. 2 b) - miś kucharz - to jest coś:)! No bo jak tu bez misia...?!

  • Stoi na stacji...?!

    W dniach 7 - 19 listopada wychowawcy klas 2 i 3 mieli za zadanie przeprowadzić wewnątrzklasowe konkursy recytatorskie wierszy Patrona szkoły, Juliana Tuwima, by wyłonić w ich ramach po 3 najlepszych w tej konkurencji uczniów. Wywiązali się z tego znakomicie, dzięki czemu 23 listopada przed jury konkursowym powołanym dla wspomnianych klas stanęli: Oliwia Garus, Hubert Sierota i Natalia Ciemięga (2 a); Anna Rutka, Dominik Mrzyk i Oliwia Matejek ( 2 b); Łucja Mirosław, Weronika Sosna i Klaudia Marzec (3 a) oraz Kinga Tułacz, Daria Łubowska i Magdalena Dobrowolska (3 b). Komisja w składzie: pan dyrektor, G. Węgliński, p. B. Borowska i p. D. Szecówka, z uwagą przysłuchiwała się popisom młodych recytatorów; wiadomo, zasady konkursowe są... nieubłagane! Wszyscy artyści starali się jak mogli, ale ostatecznie laur zwycięstwa przypadł w udziale: Darii Łubowskiej (I miejsce, kl. 3 b), Kindze Tułacz (II miejsce, kl. 3 b) oraz Łucji Mirosław (III miejsce, kl. 3 a). Wyróżniono także recytację Dominika Mrzyka i Oliwii Garus. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe oraz słodkie upominki. Wszystkim czułym na piękno poezji Tuwima gratulujemy!!!

  • J 11,25

    J 11,25

    ...dla wielu to może być szyfr trudny do rozwiązania, ale nie dla tych, którzy pochylili się nad Ewangelią św. Jana. 22 listopada  odbył się w naszej szkole XVIII Konkurs Wiedzy Biblijnej. Test wypełniało 7 uczniów  klas IV – VI. Na podium stanęli: III miejsce - Natalia Waligóra z kl. V b, II miejsce - Patrycja Głoćko z kl. V a, I miejsce  - Grzegorz Mirosław z kl. IV a, i  to oni będą reprezentowali szkołę w etapie rejonowym 10 stycznia 2013 r. Gratulujemy i... życzymy powodzenia! Już dziś:)!

  • Misie, misiaki, niedźwiadki...

    Misie, misiaki, niedźwiadki...

    Tradycja - oj,ważna sprawa... Dlatego zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli, aby 26.11. (poniedziałek) przyszli do szkoły w towarzystwie swoich pluszowych, misiowatych przyjaciół. Podczas długiej przerwy (start: godz.11. 30) zapraszamy wszystkich na II piętro, gdzie zrobimy sobie pamiątkowe, wyjątkowe zdjęcie:) Miłośnicy Pluszowych Niedźwiadków, łączcie się!

  • Było miło:)

    Było miło:)

    Kolejny raz uczniowie (klas IV B i VI B) naszej szkoły pod opieką Dyrektora oraz nauczycielek języka polskiego mogli wzbogacić swoją wiedzę podczas lekcji regionalnej w Osinach. Dotyczyła ona ginących zawodów, tj. kołodzieja, smolarza, cyrulika, szwaczki, mietlorza czy kuśnierza. Na zajęciach 20 listopada 2012 roku nie zabrakło również przypomnienia o ciężkiej i niebezpiecznej pracy górników, tak znaczącej  dla mieszkańców całego naszego kraju. Niektórzy z uczestników przedstawili zalety węgla poprzez ilustrację do wiersza pt. „To węglowa jest rodzinka”. Bogaty przebieg zajęć uświetniły skoki przez skórę, pasowanie na… górnika, spotkanie ze Skarbnikiem, śpiewanie piosenek („Karlik” w wykonaniu na głosy przez czwartoklasistki i czwartoklasistów brzmiał bardzo ciekawie), rozwiązywanie w parach krzyżówek z hasłem BARBÓRKA. Na koniec uczniowie mogli zademonstrować swoje umiejętności plastyczne. Ich dziełą uświetnią dekorację najbliższego apelu z okazji Dnia Górnika. To już wkrótce! Zapraszamy;)

  • Głos Rady Rodziców

    Głos Rady Rodziców

    Niedawno, na spotkaniu szkolnej RR wraz z grupą nauczycieli, poruszana była kwestia... nie bójmy się tego głośno powiedzieć:) - pieniędzy! Warto przypomnieć, co się działo/jest w stanie się dziać z kwotami pozyskiwanymi z wpłat na konto Rady Rodziców, by każdy miał świadomość celowości ich dokonywania. Otóż w roku szkolnym 2011/2012 wpłynęło na nie 14910, 90 zł. Prawie 1/3 tej kwoty stanowiły składki rodziców - 5210, 00 zł.  Pozostałe pieniądze pozyskano z kiermaszów, festynu oraz od sponsorów. W ramach działalności statutowej Rady Rodziców wydano 10728, 97 zł.
    Na co wydano te pieniądze? Zakupiono:
    - upominki z okazji Pasowania Ucznia,
    - upominki na Dzień Edukacji Narodowej,
    - środki/materiały do przygotowania Dnia Czeskiego w naszej szkole,
    - nagrody dla uczniów biorących udział w licznych konkursach na terenie szkoły oraz opłaty za wyjazdy  na dalsze etapy konkursów (wykaz  w zakładce  Konkursy),
    - materiały plastyczne,
    - słodkie upominki z okazji Mikołaja, Zajączka, Dnia Dziecka,
    - pomoce dydaktyczne dla kl. IV-VI,
    - książki na zakończenie roku szkolnego.
    Dofinansowano dzięki tym pieniądzom:
    - remont sal klas I - III,
    - wyjazd na "Zieloną szkołę" dla ucz. kl. III,
    - organizację festynu rodzinnego pod hasłem "Wakacje bez komputera”.

    W bieżącym roku szkolnym 2012/2013 z posiadanych na koncie RR środków finansowych:
    - zakupiono upominki na Pasowanie Ucznia oraz Dzień Edukacji Narodowej",
    - ufundowano książki na konkurs plastyczny oraz biblioteczny,
    - wyposażono świetlicę szkolną w materiały plastyczne.

    Pragniemy przypomnieć, że składka na rzecz Rady Rodziców wynosi w tym roku niezmiennie jak dotąd 30,00 zł. Przed nami wiele imprez szkolnych, konkursów... Prosimy zatem o dokonywanie wpłat, abyśmy wspólnie mogli sprawiać radość naszym pociechom! Bo tu o dzieci przecież chodzi... Ziarnko do ziarnka... Wiadomo! Dziękujemy tym, którzy już to uczynili, zachęcamy pozostałych do uzupełnienia składki.

     

  • Newsik:) Malusi...

    Newsik:) Malusi...

    Halo, halo... Na drzwiach sali nr 2 jeszcze jedno ogłoszonko o konkursie plastycznym (świątecznym) - tym razem MOK-u, Klubu KAKTUS. Odsyłamy tam spragnionych kolejnych atrakcyjnych działań artystycznych;)

  • Wiedza w sprawdzeniu;)

    Wiedza w sprawdzeniu;)

     

     8 listopada 2012 r. dwunastu uczniów, w tym trzech z klasy piątej, przystąpiło do I etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego z Elementami Historii. Uczestników przywitał dyrektor naszej szkoły i przedstawił nauczycielki będące w komisji tego konkursu - p. G. Vaidyan, p. B. Borowską i p. A. Lisak. Przez półtorej godziny uczniowie rozwiązywali testy. Mogli się wykazać także wiadomościami z przeczytanej lektury o Mikołajku. Dzisiaj znamy już laureatów tych zmagań. To uczniowie klas szóstych: Filip Gosek (6A), Tomasz Dobrowolski (6B) i Jakub Nowak (6A). Gratulujemy! Liczymy na ich wiedzę i umiejętne jej spożytkowanie w II etapie konkursu, a może i III etapie...? Tego życzymy! Dziękujemy również p. E. Błoniarczyk za pracę przy sprawdzaniu testów. P.S. Także umysły ścisłe naszych uczniów zaprezentują swoje umiejętności! Czy będzie ich więcej w II etapie niż humanistów ? Wkrótce będziemy znać wyniki. Powodzenia!

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 19 im. Juliana Tuwima w Jastrzębiu-Zdroju
    Szkoła Podstawowa nr 19 im. Juliana Tuwima
    ul. Opolska 3
    44-335 Jastrzębie-Zdrój
  • /32/4713193

Galeria zdjęć