Nawigacja

Nawigacja

  • Dzień "czeski" w naszej szkole

    Przygotowaliśmy dla was zestaw słówek do zapoznania. Powodzenia :)

     

      polski česky
    1 pokój nauczycielski sborovna
    2 tornister aktovka 
    3 zeszyt sešit
    4 przerwa přestávka
    5 Katedra katedra
    6 tablica tabule
    7 długopis propiska
    8 ołówek tužka
    9 piórnik pouzdro
    10 ławka lavice
    11 ocena známka
    12 dzienniczek ucznia žákovská knížka
    13 tablica ogloszeń nástěnka
    14 obuwie zmienne přezůvky
    15 nauczyciel učitel
    16 kalkulator kalkulačka
    17 czytanka čítanka
    18 słownik slovník
    19 kredka pastelka
    20 lekcja školní hodina
    21 linijka pravítko
    22 klasa učebna
    23 cyrkiel kružítko
    24 podręcznik učebnice
    25 szkoła škola
    26 sala gimnastyczna tělocvična
    27 wypracowanie písemka
    28 zegar hodiny
    29 mapa mapa
    30 dyktando diktát

     

  • JESIENNY konkurs plastyczny już rozstrzygnięto!

    JESIENNY konkurs plastyczny już rozstrzygnięto!

    Miło nam powiadomić, że laureatkami wewnątrzszkolnego konkursu plastycznego dla klas 4 – 6 na wykonanie jesiennej dekoracji okiennej są: Alicja Tokarczyk (6 a) – I miejsce i Martyna Gorażdża (6 b) – wyróżnienie. Gratulujemy! Nagrody – już wkrótce, mamy nadzieję!:)

  • UWAGA, UCZNIOWIE!

    UWAGA, UCZNIOWIE!

    Zainteresowanych udziałem w konkursie plastycznym ,,Bomb(k)owe święta” Domu Kultury Niewiadom w Rybniku na wykonanie przestrzennej, kulistej, o średnicy do 15 cm, w dowolnej technice bombki świątecznej nauczyciel plastyki, M. Domin, zaprasza na konsultacje w piątek, 04. 11., o godz. 15. 30. W tym samym dniu i o tej samej porze można uzyskać więcej informacji na temat Międzyszkolnego konkursu plastycznego na szopkę bożonarodzeniową (organizator: SP im. J. Sobieskiego w Jejkowicach). Forma: płaska (format do A1) lub przestrzenna, ale o bardzo stabilnej konstrukcji – elementy nie mogą się przesuwać. Technika wykonania: dowolna, ale nie należy używać np. gotowych figurek! Ach, i jeszcze przypomnienie o ogłoszeniu już wywieszonym, dotyczącym Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego MBP w Jastrzębiu – Zdroju Z Aniołem odkrywam swoje pasje. Do 25 listopada należy wykonać pracę plastyczną O DOWOLNEJ WIELKOŚCI przedstawiającą postać Anioła prezentującego, Uczniu, Twoje zainteresowania! TECHNIKA: dowolna. Jak zwykle – wszelkie istotne dodatkowe wiadomości na temat wymienionych tu ,,spraw” – na drzwiach sali nr 13.

  • Biało – czerwono w… Czechach!

    Biało – czerwono w… Czechach!

    25 października uczniowie reprezentujący poszczególne klasy (1 – 6) ,,19” pod czujnym, ale i zaintrygowanym okiem: dyrektora placówki, p. G. Węglińskiego, nauczycieli – pań: B. Borowskiej i A. Adamczyk oraz rodziców wyruszyli do Czech, a dokładnie do zaprzyjaźnionej i współpracującej z nami szkoły w Hawirzowie. To tam właśnie zorganizowany został DZIEŃ POLSKI, mający na celu przybliżenie czeskim uczniom naszego kraju: jego kultury, zwyczajów itd. Młodzi jastrzębianie podzieleni na mniejsze grupki zostali włączeni w fantastyczne działania ich czeskich kolegów i koleżanek. Konkurencje sprawnościowe, umuzykalniające, językowe i sportowe wywoływały wiele emocji i miały charakter świetnej zabawy. Okazuje się, że inne narody mogą nas zupełnie inaczej postrzegać, niż nam się wydaje! I to jest ciekawe! Grupa reprezentacyjna naszej szkolnej społeczności wystąpiła z krótkim, urozmaicającym całe wydarzenie programem artystycznym, m. in. tańcząc, śpiewając, recytując wiersze. Nie zabrakło też prezentacji górniczego i regionalnego stroju kobiecego ze Śląska. Miła atmosfera, podbijana ,,kulinarnymi wyprawami po polskich smakach” (Tak, tak, te słodkości, zapiekane tosty i kolorowe kanapki! Aj!) towarzyszyła wszystkim cały dzień. Wrażeń co nie miara! Na pewno zostaną one w pamięci tych, którzy tam ,,byli i miód i mleko pili”! Następna okazja do spotkania współpracujących szkół tuż, tuż! 10 listopada czekamy na naszych czeskich przyjaciół. Oj, chyba będzie się działo…!

  • Na regionalną nutę

    Na regionalną nutę

    19 X 2011 r. w Żorskim Centrum Regionalnym (Osiny) powstała z udziałem klas: 3 a (pod okiem p. B. Galisz), 5 b (wychowawca: p. G. Vaidyan) oraz szkolnego koordynatora działań z ŻCR, p. B. Borowskiej, KISZONA KAPUSTA W SPIŻARNI BABCI! Dwugodzinne zajęcia, w nowej formule, połączone z prezentacją zwyczajów regionu w wykonaniu posługujących się piękną gwarą mieszkańców okolic (w tym Ślązaka Roku 2008, Ludwika Wróbla), sprawiły ich uczestnikom mnóstwo radości. Oczywiście spotkaniu dumnie ,,przewodziła” panna… kapusta. Opowieści o niej wraz z pokazem i próbami szatkowania, przepisami na jej doskonałą ukiszoną wersję oraz dyskusje o walorach zdrowotnych pochodzących z niej wytworów wzbogaciły, ubarwiły uczniowską wiedzę i doświadczenia. Były wspólne zabawy, przyśpiewki  i piosenki (,,Miała baba kokota…”, ,,Idzie jesień, plony niesie…” itp.), działania plastyczne (ach, te ,,jarzynowe wozy”!), a wszystko to tematycznie związane z myślą wiodącą… Nie zabrakło też słynnego, znanego nam z wcześniejszych lat współpracy poczęstunku - świeży chlebek ze smalcem (tamtejszy wyrób nie do kupienia… nigdzie!) znalazł swych wielbicieli. Każda osoba biorąca udział w Lekcji Regionalizmu na Żywo otrzymała także Kwartalnik Młodego Miłośnika Żor pt. ,,Bajtel”, którego zadaniem jest przybliżenie piękna tradycji śląskiej. Zawiera on legendy, opisy obrzędów, a także zagadki, krzyżówki i rebusy związane z naszym regionem. Atmosfera – fantastyczna! Świetnie, że udało się wrócić do tego, co dobre i sprawdzone!

  • Puk, puk... Gdyby ktoś zapomniał...

    Puk, puk... Gdyby ktoś zapomniał...

    Przypominamy uczniom klas 4, 5 i 6 o zbliżającym się terminie zgłaszania prac do październikowego wewnątrzszkolnego konkursu plastycznego ,,Jesienne dekoracje okienne” (technika: wycinanka dwustronna, z grubszego papieru kolorowego/kartonu o charakterze mobili – zawieszane, połączone nitkami/tasiemkami barwne, papierowe elementy – poruszane wiatrem lub witraży; format wyjściowy: dekoracja nie mniejsza w ogólnym zarysie niż A4). Dzieła wykonane, z dopiętą spinaczem karteczką (imię, nazwisko, klasa), składane są na ręce p. M. Domin do 27 października 2011 r. W razie wątpliwości – rzućcie ponownie okiem na dawno już wywieszone na drzwiach sali nr 13 ogłoszenie, bądź zgłoście się do w/w organizatora konkursu. Powodzenia – jak zawsze!;)

  • Czy tylko od święta...?

    Czy tylko od święta...?

    14 października w każdej polskiej szkole słychać było wiele ciepłych słów okraszonych uśmiechami… Nie zabrakło i w naszej placówce, w tym tak wyjątkowym dniu, okolicznościowych spotkań grup wiekowych – każda z nich, w interesujący i pełen humoru sposób, uczciła Dzień Edukacji Narodowej. O godz. 9. 00 w sali gimnastycznej spotkali się najmłodsi. Wychowankowie p. B. Piechaczek – Kąkol (klasa 3 b) zaprezentowali zebranym nauczycielom, gościom ciekawy program artystyczny, nawiązujący do święta, muzycznie odwołujący się do różnorodnych gatunków. Brawa były, życzenia były, papierowe, ręcznie robione cudeńka były…;). Oczywiście głos zabrał w tym tak wyjątkowym dniu Dyrektor szkoły, p. G. Węgliński, podkreślając trud, ale i radość wypływającą z codziennej pracy nauczyciela. Słowa otuchy i życzeń były inspirujące. Klasy 4 – 6, które zawładnęły salą już o godz. 10. 00, szykowały się do swych ról. Tu było nieco inaczej. Samorząd Uczniowski, przygotowany przez swych Opiekunów, złożywszy życzenia, pod okiem prowadzących show (tak, tak!): Patrycji Głoćko i Mateusza Gruszczyka, ,,wciągnął” w wir zabawy salę, zapraszając nauczycieli do… boju wzorowanego na popularnym programie telewizyjnym ,,Jaka to melodia?”. 6 ekip (w parach) wytężało swą muzyczną pamięć, by ostatecznie zgodnym chórem bić brawo zwycięzcom, ups, zwyciężczyniom, paniom: W. Wierzbowskiej i R. Okulewicz – Zielińskiej, którym to, ku zaskoczeniu samych laureatek, ufundowano z ramienia SU przemiłą słodką nagrodę;). Każdy  uczestnik konkursu zresztą miał osłodzone konkursowe wysiłki, za co pięknie podziękował. Były także fantastyczne przerywniki taneczne – dwójka naszych uczniów (Tomek Dobrowolski wraz z uroczą partnerką, Anią Mordarską), trenująca w klubie tanecznym (MOSIR), zaprezentowała fragmenty opracowanych układów (w ramach tańców standardowych i latynoamerykańskich) – oj, niech się już boją ci z ,,TAŃCA Z GWIAZDAMI”! To był kawał dobrej roboty – to się nazywa praca nad sobą! Gratulujemy! Ważne słowa Dyrektora szkoły i ,,słodkie kwiaty” dla szkolnej kadry dopełniły uczty! Dziękujemy…

  • Po krakowsku, a jakże!

    Po krakowsku, a jakże!

    8. 10. 2011 r. (sobota) dzieci z koła bibliotecznego i liturgiczno-misyjnego wybrały się wraz z organizatorkami ,,wypadu" - opiekunkami kółek (p.: D. Szecówka i S. Oleksy) na wycieczkę do Krakowa. Mimo deszczowej aury w Jastrzębiu, Kraków przywitał wszystkich  słoneczkiem, co pozytywnie wpłynęło na humory wycieczkowiczów:). Pierwsze kroki skierowali oni na ul. Pędzichów do domu zakonnego Córek Bożej Miłości, gdzie powitała ich uśmiechnięta siostra Justyna. Po krótkim zapoznaniu się i nauce misyjnej piosenki (nuci ją już kilka klas w szkole!) dowodzenie przejęła siostra Dilma pochodząca z Boliwii. Przybliżyła ona słuchaczom życie ludzi w swojej ojczyźnie poprzez: prezentację zdjęć, ubiorów tamtejszej ludności (można było przymierzyć spódnice, kamizelki, kapelusze) i wytworów sztuki ludowej, takich jak: obrazy, instrumenty muzyczne, gliniane figury. Siostra opowiedziała również o posłudze zgromadzenia wśród dzieci i młodzieży (mówiła pięknie w języku polskim, choć przebywa w naszym kraju... tylko 3 lata). Ciekawostką jest to, że na terenie klasztoru wydawany jest katolicki tygodnik dla najmłodszych pt. Ola i Jaś. Czasopismo to można wypożyczyć również w naszej bibliotece szkolnej! Po wspólnych zdjęciach i słodkim poczęstunku wszyscy udali się na zwiedzanie Krakowa: Rynek z wieżą ratuszową i Sukiennicami oraz Wawel ze Smokiem zrobiły na nich duże wrażenie! Wiadomo już, gdzie znajduje się najsłynniejsze okno w Polsce - jasne, że przy Franciszkańskiej 3! To tu, w rezydencji biskupów krakowskich, Jan Paweł II podczas swoich pielgrzymek do Ojczyzny rozmawiał z młodymi ludźmi. Oczywiście uczestnicy wycieczki mieli też czas na zakup pamiątek dla bliskich. Bez tego przecież ani rusz!:) Planowany jest już przez opiekunki kół kolejny wyjazd. Może macie jakieś ciekawe propozycje, co też to warto zobaczyć?!

  • Ścieżkami Praojców...

    Ścieżkami Praojców...

    11 października po raz kolejny nasi uczniowie ze starszej grupy wiekowej (z przewagą zaangażowanej klasy 5 a) pod przywództwem szkolnego opiekuna koła turystycznego, p. B. Borowskiej w towarzystwie p. E. Siwiec oraz p. M. Wysińskiej, mieli możliwość przejść się zaproponowaną trasą, zapoczątkowaną koło ,,19”. 47 par uczniowskich nóg (najliczniejsza drużyna!) przedreptało wyznaczonym szlakiem, doceniając uroki jastrzębskiej okolicy. Tradycyjnie już uczestnikom rajdu, których obowiązywało przestrzeganie zasad ochrony przyrody, zabytków i ruchu drogowego, towarzyszyła obsługa przewodnicka (PTTK – Oddział Jastrzębie – Zdrój) na trasie, na mecie której (przy SP nr 16) otrzymali oni poczęstunek, znaczek okolicznościowy. Mieli też możliwość zdobycia punktów do odznaki OPT, OKAZ, „Turysta Przyrodnik”. Na szczęście… nie padało!:)

  • Ech, ten Makuszyński!

    Ech, ten Makuszyński!

    7 października uczniowie klasy 6 B wraz z wychowawcą, p. D. Bałtroczyk, udali się do MOK - u, gdzie obejrzeli przedstawienie teatralne Szatan z siódmej klasy. Ten spektakl Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia został przygotowany jako adaptacja powieści Kornela Makuszyńskiego, będącej niezwykle barwną opowieścią, bawiącą kolejne pokolenia młodych odbiorców. Jej główny bohater, postać wzbudzająca sympatię widzów, jest pogodnym, wrażliwym i odpowiedzialnym chłopcem. Przedstawienie Narodowego Teatru Edukacji wprowadziło oglądających je w świat wielkiej przygody. W ciekawy sposób uczy ono samodzielnego, logicznego myślenia. Czołowi bohaterowie kierują się szlachetnymi zasadami, bazując w życiu na uczciwości i mądrości. Są w stanie cieszyć się autorytetem wśród odbiorców, wciągniętych w sensacyjne śledztwo i rozwiązywanie niesamowitych zagadek przeszłości. Sztuka Narodowego Teatru Edukacji jest pełna humoru i zaskakujących zwrotów akcji, gdzie prawda i trwałe wartości zwyciężają, a postawa młodych bohaterów podkreśla rolę przyjaźni i serdeczności w relacjach międzyludzkich.

  • I myśmy tam byli, i czekoladą dzielili!:)

    I myśmy tam byli, i czekoladą dzielili!:)

    Tak! Faktem już jest, że 7 października nasi pierwszoklasiści, w otoczeniu przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, Pocztu Sztandarowego szkoły, Dyrektora placówki, najbliższych złożyli uroczystą przysięgę, zobowiązującą ich do bycia fantastycznymi, świadomymi obowiązujących zasad uczniami. Nie zabrakło występów artystycznych wśród pastelowych dekoracji, emocji związanych z momentem pasowania, którego to dokonał w towarzystwie p. G. Węglińskiego zacny Gość, Poseł na Sejm RP, p. Tadeusz Motowidło. Dzieci były podekscytowane, panie wychowawczynie (H. Rotter, A. Adamczyk) także rozemocjonowane - w końcu tyle przygotowań wbrew wszelkim przeciwnościom..., bliscy - dumni ze swych pociech. Mówiąc krótko: wszystko było tak, jak być powinno! No i oczywiście upominków upamiętniających ten dzień też nie można było przeoczyć, bo Rada Rodziców zadbała o ,,słodką chwilę przyjemności", a miły Gość - by każdego pochmurnego jesiennego dnia maluchowi, ups, pierwszakowi (!;)) towarzyszyła kolorowa parasoleczka. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację i miły oku przebieg tej imprezy!

  • Teatr - to dopiero sprawa!

    Teatr - to dopiero sprawa!

    Orientalny charakter oprawy muzycznej, stylizowane kostiumy, zabawne teksty, wplecione w klasykę, odnoszącą się do podróży znanego chyba na całym świecie Sindbada zrobiły swoje! Młodsi uczniowie (z klas 1 - 3) 6 października dali się ponieść opracowanemu przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickieiwcza, wystawianemu w MOK-u spektaklowi pt. ,,Baśnie Dalekiego Wschodu". Efekty świetlne i nie tylko, połączone z możliwością współgrania z aktorami na scenie wywarły na naszych naprawdę ładnie (w zdecydowanej większości) zachowujących się widzach duże wrażenie. Nie zabrakło też ,,rozmowy" z odtwórcą głównej roli, który cierpliwie próbował zaprezentować dzieciom tajniki magicznej sztuki teatralnej, bazując na pojęciach i konkretnych przykładach. Spotkania z teatrem - to dopiero edukacja!

  • Ciii... To my!

    Ciii... To my!

    Malutka podpowiedź: co czeka każdego pierwszaka wraz z początkiem szkolnej kariery? Tak, jasna sprawa! Ślubowanie! Uroczystość, która niejednej osobie zakręci łezkę w oku. Na razie tylko zapowiadamy: to już 7 października... Trzymajcie za pierwszoklasistów kciuki - na pewno wypadną świetnie, w końcu ćwiczą zawzięcie swe role pod okiem pań: H. Rotter (1 a) i A. Adamczyk (1b)!:) POWODZENIA!

  • Bo książka jest dobra na wszystko!

    Bo książka jest dobra na wszystko!

    Biblioteka szkolna zaprasza do sięgnięcia po nowości książkowe, zgromadzone na jej półkach. Nauczycielom i rodzicom polecamy szczególnie następujące pozycje:

    • Nosowska D., Oni zmienili historię;
    • Nosowska D., Wielcy pisarze i poeci;
    • Miodek J., Słownik Ojczyzny Polszczyzny;
    • Kaliska Z., Ilustrowane dzieje Polski;
    • Olech K., Mądrości świata;
    • Siewak – Sojka Z., Architektura świata;
    • Polak G., Wielkie tematy pontyfikatu Jana Pawła II;
    • Matka Teresa;
    • Szymanowski P., Mistrzowie sportu;
    • Sosnowski S., Vademecum turysty pieszego;
    • Civardi A., Pierwsza encyklopedia;
    • Domański P., Szkolny leksykon idiomów;
    • Lange – Ernst M., Kosmetyki naturalne;
    • Pyszkowska K., Gospodarstwo domowe;
    • Fedak A., ABC sztuki kulinarnej;
    • Wenecja;
    • Hrynyk R., Skarby UNESCO w Polsce;
    • Broszkiewicz B., Sam wymyślam zabawę;
    • Gifford C., Pływanie;

    Wśród poczytnych, nowych pozycji skierowanych do młodego czytelnika znajdują się:

    • Gifford C., Piłka nożna;
    • Alderton D., Koty i kocięta;
    • Galileusz;
    • Johnson J., Encyklopedia dinozaurów;
    • Gatner M., Sam organizuję zabawy;
    • Mity greckie w komiksie;
    • Brierley J., Trójwymiarowy Układ Słoneczny;
    • Savoir - vivre, czyli dzieciaki i naopaki;
    • Bracia Wright;
    • Jarocka M., Wędrówki po Polsce z baśnią;
    • Shanton A., Pan Guma i wielki pies;
    • Ganeri A., Nieustraszeni odkrywcy;
    • Dubois J., Agencja detektywistyczna;
    • Blume J., Maruda i Mądrala to my;
    • McDonald M., Hania Humorek;
    • Deary T., Wojownicy;
    • Schröder P., Miętuski i komórka miłości;
    • Brezina T., Pożeracz zeszytów;
    • Brezina T., Kosmiczny dowcip.

    Polecamy gorąco – na nadchodzące jesienne wieczory jak znalazł!

  • Kiermasz książek

    W bibliotece szkolnej trwa kiermasz taniej książki. Można kupić lektury do szkoły podstawowej i gimnazjum, bajki, kolorowanki, książki przyrodnicze, słowniki itp. Z prowizji uzyskanej ze sprzedaży zakupione zostaną książki, które wzbogacą szkolny księgozbiór. Zapraszamy więc rodziców i uczniów!  Zwracamy się też z prośbą o przynoszenie do biblioteki niezniszczonych książek z własnych domowych bibliotek. Są w nich na pewno pozycje, których już nikt w domu nie czyta, a które innym mogą sprawić radość:)! Z góry dziękujemy!

    Bibliotekarz, D.Szecówka

  • Szanowni Rodzice! Jeszcze raz przypomnimy!

    Szanowni Rodzice! Jeszcze raz przypomnimy!

    Serdecznie zapraszamy na pierwsze w br. szkolnym zebrania! 20 września o godz. 16. 30 rodzice uczniów klas 1 - 3 spotkają się z dyrekcją placówki, by potem, ok. godz. 17. 00 ruszyć do sal, w których będą już czekali wychowawcy. 21 września, według tego samego planu, odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów klas 4 - 6. Do zobaczenia!

  • Dbamy o środowisko - to jasne!

    Dbamy o środowisko - to jasne!

    No i wszystko poszło zgodnie z planem! 16 września klasy 1 - 6 naszej szkoły wzięły udział (nie tylko tematycznie, ale i czynnie) w akcji ,,Sprzątanie świata 2011", upływającej w br. pod hasłem ,,Lasy to życie - chrońmy je!". Było wiele rozmów, podanych pomysłów, ciekawostek na temat Ziemi, zagrażających jej czynników, a że pogoda sprzyjała - wszyscy wyruszyli na tereny przyszkolne, by zgodnie z ustalonymi zasadami bezpieczeństwa i higieny uprzątnąć to, czego inni nie chcieli zrobić, by sprawdzić, jak to jest z tą naszą deklarowaną dbałością o czystość planety i po to, by odnaleźć wokół nas, w najbliższym otoczeniu, ciekawe i popularne gatunki drzew. Miło jest doświadczać niczym niezmąconego spokoju zielonych terenów, prawda?

  • Lasy to życie - chrońmy je!

    Lasy to życie - chrońmy je!

    W dniu 16. 09. 2011 r. (piątek) nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji„Sprzątanie świata – Polska 2011” pod hasłem „Lasy to życie – chrońmy je!”

    Klasy I – III  realizują swoje dwie pierwsze godziny zajęć wg planu lekcyjnego. Jeśli pogoda będzie sprzyjająca, na trzeciej godzinie wychodzą w teren na spacer. Jeśli pogoda będzie niesprzyjająca, klasy realizują wszystkie godziny wg planu lekcyjnego. Wychowawcy klas przekażą informacje o godzinie zakończenia zajęć w szkole.

    Opiekunowie klas:

    Klasa I a - p. Hanna Rotter

    Klasa I b - p. Aneta Adamczyk

    Klasa II a - p. Aleksandra Szatkowska

    Klasa II b - p. Monika Domin

    Klasa III a - p. Bogusława Galisz

    Klasa III b - p. Sylwia Oleksy

    Klasy IV – VI  realizują swoje trzy pierwsze godziny zajęć wg planu lekcji. Jeśli pogoda będzie sprzyjająca,  na czwartej i piątej godzinie lekcyjnej uczniowie pod opieką nauczycieli wyjdą uprzątnąć teren  wokół szkoły i na terenie osiedla. Jeśli pogoda nie będzie korzystna, podopieczni realizują wszystkie godziny wg planu lekcyjnego.

    Klasy IV a i IV b - otoczenie szkoły przed i za ogrodzeniem.

    Klasy V a - ul. Wrocławska

    Klasa V b - ul. Poznańska

    Klasa VI a - ul. Opolska

    Klasa VI b - ul. Północna

    Opiekunowie klas w czasie wyjścia poza teren szkoły:

    Klasa IV a - p. Agnieszka Dziurska

    Klasa IV b - p. Karina Janeczko

    Klasa V a - p. Monika Wysińska

    Klasa V b - p. Grażyna Vaidyan

    Klasa VI a - p. Bożena Borowska

    Klasa VI b - p. Dorota Bałtroczyk 

  • Z przyjaciółmi w świecie grafiki

    Z przyjaciółmi w świecie grafiki

    W miniony piątek, tj. 2 września br., delegacja nauczycieli wraz z dyrekcją SP 19 uczestniczyła w wernisażu prac dziecięcych w Havířovie. Już po raz 21. nagrodzeni zostali młodzi autorzy prac plastycznych zarówno z Europy, jak i z Azji. Oglądane dzieła sztuki tematycznie dotyczyły postaci bajkowych, zaś wykonano je przy użyciu różnych technik graficznych. Oczywiście nie zabrakło występów uczniów śpiewających solo czy grających utwory na fortepian – jak artystyczna uczta, to na 100%! Wątkiem humorystycznym było natomiast pojawienie się bajkowej postaci – królewny, w której rolę wcielił się plastyk z zaprzyjaźnionej z naszą czeskiej szkoły. Na wystawę zaproszony został również znany w Polsce reżyser, Václav Vorlíček (pamiętamy ,,Arabelę”!). Jego wystąpienie zostało nagrodzone gromkimi brawami. W kuluarach toczyły się, jak zawsze zresztą, miłe uchu rozmowy polskich  i czeskich nauczycieli. Zaprzyjaźnione od 16 lat szkoły starają się dbać o dobrą atmosferę. I to spotkanie nie było jej pozbawione.

  • Na dobry początek...

    Na dobry początek...

    1 września o godz. 9. 00 w szkolnej sali gimnastycznej, wśród gwaru i śmiechu (a to dobry znak;)) uczniowie klas 1 – 3 pod czujnym, acz przychylnym okiem dyrektora szkoły, p. G. Węglińskiego oraz nauczycieli i licznie przybyłych bliskich, rozpoczęli rok szkolny 2011/2012. Pierwszoklasiści, siedząc na ławeczkach, rozglądali się bacznie wokół, dzierżąc w rękach smakowicie i bajecznie wyglądające ,,rogi obfitości”. Godzinę później podobne emocje czekały starszą grupę wiekową – przecież i ona chciała zainaugurować kolejny rok w murach ,,podstawówki”! Po spotkaniach z wychowawcami rozgorzały pierwsze wspomnieniowe dyskusje postwakacyjne. Porcja słonecznej pogody pozwoliła pozytywnie nastawić się na planowane na następny dzień zajęcia lekcyjne. Powodzenia!!!

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 19 im. Juliana Tuwima w Jastrzębiu-Zdroju
    Szkoła Podstawowa nr 19 im. Juliana Tuwima
    ul. Opolska 3
    44-335 Jastrzębie-Zdrój
  • /32/4713193

Galeria zdjęć